Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ

Публикувано от nino 
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
05-07-2008 - 18:54:26
Здрасти нино,

Аз мога да инвестирам тези 55хил в имот и да получавам чисто около $500-700 на месец. След около 5-7г. 95% съм сигурен, че цената му ще се удвои.
Тези 55х. евро са много пари за това жилище. Реалната му цена е някъде около 30х.
Почти съм сигурен, че повече от 150 евро наем на месец не може да му се вземе.
Коригирай ме ако бъркам.

Потърси си апартамент с дългосрочен наем за 2г. и повече. Подобно панелно жилище на това, което си гледала ще струва далеч по-евтино след 2г., а може и още по-евтино след 3г.
Може да се окаже така, че ако проявиш търпение след около 2г.-3г. да може да си купиш две жилища за същите пари. А сега лихвите ще ти помагат да си плащаш наема.
Единствено може да си струва ако бе на много много стратегическо място, обаче не е.
Даже и страни като Испания с хубав мек климат целогодишно са засегнати сериозно и имат хиляди непродадени чисто нови жилища от години.
Милсиш ли че България може да мине без икономическа криза? Ако причината не е от лоши креди както в Америка се получи то от някъде другаде ще изникне. Като инфлация, външен търговски дефицит плюс много други фактори.
За да бъде силна една икономика тя трябва да произвежда конкурентни продукти на международния пазар. Сама си отговори колко са Българските такива.

И най-важното е че традиционно (с малки изключения) 100 евро инвестирани трябва да носят пари повече от колкото са на лихва в банка.
Няма как фундаменталните икономически закони да не важат за България.
Търси си квартира дългосрочно.

(СММ (само моето мнение) казвам ти нещата така както ги виждам реално, ти си постъпи както мислиш за най-добре ....... последствията добри или лоши ти ще носиш.)
Успех!

.[www.beinsadouno.org]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-05 21:19 от Uraa.
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
05-07-2008 - 20:13:03
Привет,
Прав си, това е максимума. То от лихвите ще получавам по-голям месечен доход. Само дето ме е страх да не се повтори кошмара с банките от зората на прехода. Неудобно ми да коментирам, защото нищо не разбрам от финанси. Аз все пак съм историк по образование и уредник в галерия като професия spinning smiley sticking its tongue out. Историята е мрачна учителка, на която никой не й влиза в часовете, а който не помни уроците й е осъден да ги повтори, както предупредително ни казва един от античните мъдреци (дали не беше Сократ?).
Благодаря за отделеното време.
Пак ще се обадя, стига да не всея ужас и да ме отвеете от форума.
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
05-07-2008 - 21:25:19
Банката гледай да не е от малките.
Големи банки с много вложители са по-трудни да фалират. Не е в интерес на една държава най-голямата й банка да фалира и вложителите й да си изгубят всичките пари.
Ако това стане то паниката на вложителите в другите банки могат да сринат цялата банкова система.
Вложи ги в няколко големи банки в България колко е гаранцията на вложенията в банките $15х.?
55х. в 3 -4 банки и получаваш сигурност гарантирана от държавата за тях.



.[www.beinsadouno.org]
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
05-07-2008 - 23:37:56

Най-вероятно ще постъпя по този начин. Междувременно ще направя огледите на предложените в района ап., за да мога да следя движението и цените и състоянието на района и
Господ да е с нас. Бъди здрав!
Ще ви държа в течение - може на някого да му е интересно как вървят гарсониерите в Света Троица.
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
06-07-2008 - 20:33:02
Здравей Нино,
Радвам се, че си се успокоила. Ще видиш, че нещата ще се наредят добре при теб!

Сега, не искам да те притеснявам, но след като плащането ще става с кредит, преди изповядване на сделката трябва да изискаш уверение от банката за отпуснатия кредит и освен това е хубаво твой адвокат да погледне новия нотариален акт.

Къде и какво ще учи дъщеря ти?smiling smiley
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
06-07-2008 - 23:22:25

Здравей Муза,

Приятно ми е, че си тук. В Швейцария - хотелиерски миниджмънт и туризъм. В петък заминава.Въодушевена, объркана, плаче за котарака. Смята, че е беззащитен, защото вече е доста възрастен и пита с надежда, дали ще го види. А той си е съвсем добре - търкаля се ту на слънце, край някой прозорец, ту на хладната мозайка в коридора. Сърди се - драска и се оплаква, ако му досаждам. Неизменно спазва часа си за хранене. Не пропуска да посрещне и изпрати, когато някой дойде у дома...Такива ми ти работи - идилия някаква излезе, но то не е и далеч от истината.
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
06-07-2008 - 23:31:34
smiling smiley
Много се радвам за нея. Сигурна съм, че ще се справи блестящо, защото е българка. Надявам се, че когато завърши, да е мотивирана да се върне в България.
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
07-07-2008 - 10:29:58
Ди, и при това много. Силно се надявам да развие това желание, въпреки уредения свят, в който ще попадне. Мисля, че успях да събудя в сърцето й още от малка, обич към страната ни, казано най-общо. Родината, обаче е понятие, което се осъзнава, когато си далеч от нея, или когато вече си поостарял и, надявам се помъдрял.
Бъди здрава!
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
09-07-2008 - 00:42:20
аз какъвто съм цветущ понякога ...половината ми постове ще отидат ...... smoking smiley
Постове като този (съдържащи обиди) снижават културното ниво на форума и по мое мнение заслужават да бъдат изтрити.

Петър Дънов - най-великия човек за всички времена в пълния смисъл на думата в Европа. Няма друг, който така да е развил и живял Христовото Учение като Него.

[vsichkozanedvijimiteimoti.blogspot.com] (обновява се от време на време)
Коли по тротоарите, моите извинения, но това е очевидно безобразие. Корегирането, на което трябва да започне веднага


моя пост незнам дали трябва да бъде изтрит, ама постове с подписи на разни глупави СЕКТАНТИ с протрити и промити мозъци, проповядващи края на света трябва да бъдат давани на прокорор и линч на кладата на площада
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход