Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ

Публикувано от nino 
Да бе ,сложил съм ! Къде съм сложил ?
03-06-2008 - 16:05:45
Поздрав !





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-04 04:58 от compass.
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
21-06-2008 - 17:16:06
Някакви новини относно продажбата Нино?



.[www.beinsadouno.org]
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
21-06-2008 - 19:49:19
Kyde prodawash apartament i kolko mu e cenata? az tyrsia da kupq,molq za wryzka telefon 0878587732
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
22-06-2008 - 18:25:14
Здравейте!!!

Налага се да ползвам чужд компютър - за капак моя се повреди и тъй като не съм свикнала с фонетична клавиатура ще съм по-лаконична.
В четвъртък сключих предварителен договор - 110000 Е- Вече не ми издържаха нервите и времето ми намалява стремеглаво.
Тези три дни хукнах вече в другата писта - на купувач. Не смея да коментирам, но ще ми бьде много полезно мнението и сьветите ви.
Искам да намеря маломерно жилище /гарсониера,боксониера/ в Св.Троица.
Новото строителство ми предложи ателие=боксониера на ш/з - 55 000 Е, в което ако сложа леглото си, трябва да внимавам да не се пребия - 28 кв. използваема площ, с чупки и извивки и тераса от 9 кв.м.
Старото - панелна гарсониера от 1978, в която очевидно последно е живял възрастен човек - страшно е да помислиш, че някой може да бъде осъден на такива условия - вони неистово, в банята дори не е останала боята отпреди три десетилетия, тоалетната и мивката са счупени; нито една врата не се затваря, нямат и брави, за прозорците пода ,стените и кухнята е излишно да отварям дума. Цената е 57000 Е. Аз не разбирам нищо от търговия и май ще трябва да се откажа от жилище, ако са прави продаващите, които ми обясниха, че продават локацията до Трета гр.болница, а не качеството на жилището.
Отново ми се иска да извикам за помощ, както и влязах в сайта.
истината е, че много ми помогнахте в този кошмарен момент. Според дъщеря ми съм изглеждала страшно.
Бъдете здрави и ако искате дайте ми съвет.
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
22-06-2008 - 22:22:48
Радвам, се че намерихте полезни съвети тук.

Относно покупката на ново жилище НЕ БЪРАЗАЙТЕ!
Не си струва трудно спечелените 110хил. евро да ги изхарчите за нещо, което не ви харесва достатъчно.
Излезте на квартира ако е нужно.
И след това спокойно си търсете новото жилище ... с тетрадка и химикал и си записвайте в нея адресите, кв.м., етажи, цена и т.н. информация плюс за колко са продадени сходни жилища.
След 20-30 огледа ще сте наясно с пазара.
Може и след първия оглед да купите, но само ако е това, което ви харесва иначе огледи.
Зимата цените са по-ниски, а и според мен цените на пазара на НИ в България подлежат на корекция. Изчакването на някой и друг месец може да в икономиса хиляди евро (може и над десет хиляди).

Всичко хубаво и успех.



.[www.beinsadouno.org]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-22 22:27 от Uraa.
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
22-06-2008 - 22:38:44
Нино,
Моля те, успокой се!

Uraa ти е написал същото, което мисля и аз. А именно:
1. Финализирай сделката си успешно.
2. Парите в евро или друга валута, различна от лев.
3.Разпредели парите в 2-3 банки. Аз лично бих използвала сейф.
4.Харесай си апартамент под наем.
5. Вече спокойно си търси новото жилище. Тук следвай съветите на Uraa.

Мисля, че късметът е на твоя страна!

Успех и дръж ни в течение!
И бъди силна!

smiling smiley

П.п. От тук нататък имотите няма да се повишават. Вероятността цените да паднат е много голяма! От твоя лична гледна точка имаш 2 варианта:
1. По-лошия -цените са същите и ти си купуваш аналогичен по цена имот -нищо не губиш.
2.По-добрия -цените падат и ти си купуваш твоето жилище за по-малко пари.

Пак успех!smiling smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-06-22 23:00 от Muza.
Здравейте!

Дадохте ми отново подкрепа и спокойствие. В момента планирам разчистването на опредметената 50-годишна история на апартамента. Разбира се правя списък на обявените в сайта апартаменти в района, който ме интересува.
Ще ви държа в течение, защото смятам да следвам съветите ви.
Бъдете здрави!!! smiling smiley
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
05-07-2008 - 02:09:56
Здравейте!
Ето как стоят нещата днес. Огледах 8 апартамента в района, който ме интересува. Общо взето, всички са на едно дередже - цена 54-58000 Е и като състояние. От тях мога да отделя два.
Първият - боксониера,44 кв.м.,1980 г. 55000 Е- стая+отделен кухненски бокс в ЕПК на 5/16 етажа след основен ремонт. Можеш да се нанасеш без да пипнеш каквото и да било, с прекрасна баня; стаята с лоджия.Входът е моного лошо поддържан, по площадките е задръстено от непотребни предмети и мебели, от асансьорите единият се позва само в посока нагоре.Входната врата не се заключва, а на партерния етаж има заведение - кръчма.Наблизо няма много магазини, а пътуването до местоработата ми ще е с най-малко две превозни средства.
Вторият е за основен ремонт, включително с вратите, прозорците и т.н.-панелна гарсониера от 48 кв.м.1978, 4/ 8 етаж,51000Е в добре поддържан, чист вход,заключващ се, с домофонна уредба. Площадката на етажа е изцяло боядисана от новонанесли се собственици, асансьорът е без нито една драскотина (и с огледало!!!). Наблизо има магазини на три търговски вериги, метростанцията е на 3-4 мин., което решава придвижването ми до месторабота и като време и като разходи.Близо е до сестра ми, което е от съществено значение за мен, наред с цената. Смразяваща е цената, която вероятно ще трябва да платя за ремонта - някъде около 7-8 000 Е, защото освен подовата настилка и дограмата на прозорците трябва да сменя и вратите (неизползваеми са) и вградения гардероб, който и сам може да си излезе от апартамента.
Въпреки това, откровено казано, не ми се иска да го отмина. След всички предупреждения обаче, не искам пак да цопна в блатото. Знам, че аз ще си взема решението, но ... толкова ли е неблагоразумно? Имам нужда от отрезвяване, защото ми е трудно да преодолея желанието си да го направя свой дом, а това не само, че няма да ми спести пари, а ще изхарчи почти всичко.Според брокерката на продавача, той не е склонен да отстъпва от цената, тъй като вече бил намалил с 4000.Най много да отстъпи с 300-400 Е още.
Ами сега? Ако искате , дайте съвет.

:cry:
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
05-07-2008 - 06:36:32
Аз не бих купил на такава цена.

Между впрочем как мина продажбата, малко детайли може ли да споделиш?



.[www.beinsadouno.org]
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
05-07-2008 - 11:38:14
Здравей Ураа,

Не знам по какви причини, но сайта не ми регистрираше влизането във форума. И ако накрая излязат няколко съобщения с еднакъв текст, то това е от опитите ми да се включа.
Благодаря за лоялния коментар.
Не знам какви детайли бих могла да изложа, защото съм на предварителен договор и изплатеното капаро. Купувачите чакат отпускането на кредита от Райфайзенбанк и се предполага, че продажбата ще се изповяда около 20 юли.
Бих искала да те попитам, ако не възразяваш, на каква цена може да се обсъжда описаната вече гарсониера? Не смятам, че продавача ще понижи цената, но със сигурност ще ми бъде ориентир при следващите огледи. разбирам, че всичко е много условно, но се страхувам, че нямам обективна преценка и не бих искала да ме манипулират.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход