Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ

Публикувано от nino 
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
01-06-2008 - 18:52:44
Благодаря за отзивчивостта. паниката ме нападна и заради разликите в състоянието на продадените ап. и моя. Та те не бяха пипвани от времето на нанасяне - изпадали плочки в банята и тоал., паркета не пипан повече от 30 години, без дограми или подобрения. На другия и фасадата е олющена, тъй като е западна и се влиза от задния вход на кооперацията - на шумно и мръсно кръстовище - със светофар, всяка сутрин колоните стигат почти до моя блок, спирки на автобус, тролей и трамвай под прозорците.
Както и да е. Благодаря за съветите и за куража.
За съжаление ипотеката, както и студентското кредитиране с ипотека не е решение на проблема, минах през тези пътища. Банките имат програми само за млади, здрави, състоятелни. Уморените коне ги убиват или в случая - отписват или ги пращат при Хилд.
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
01-06-2008 - 20:33:13
Нино,
Можеш, без никакво съмнение, да се довериш на съветите на Ураа и Евгения.

На Ураа -влез в неговия блог и сам ще се убедиш -опитът му е голям, както и добронамереността и желанието да помогне, са големи.

На Евгения -имах намерение да напиша абсолютно същото.

За кредита -дъщеря ти не може ли да тегли? Ако може, действай и по двете направления едновременно: уреждай си кредит и пускай обяви.

Аз бях в подобна ситуация: трябваха ми спешно пари, кредитът ми се бавеше/беше отпускарско време/ и продавах НИ. За един период от време /1месец/ нито едното, нито другото.

Напусках обяви във всички възможни сайтове, както и във вестници. Започнаха да ми звънят от агенциите. С 2 от тях се договорих/без сключен договор/, че от моята цена ще им дам комисионна, а на останалите казах, че това е моята цена.

Предимството, че пускаш сам обяви е, че са обхванати хората, които си търсят имот без посредници, а и така го обявяваш в повече агенции.

Внимателно си подбери агенциите -проучваш за професионализъм и етика. Това е много важно, защото те много добре познават психологията на купувача.

Това, че се е продал по-скъпо апартамент в съседство, не трябва да е водещото в случая. Защото никой не е присъствал при броенето на парите. Освен това, когато човек бърза, трябва да направи компромис с цената.

Паниката винаги е била лош съветник и не би ти помогнала.

Пожелавам ти от сърце да се случи това, което е добре за теб и дъщеря ти /защото никой не знае това, което иска дали ще е за добре/

Кураж и Успех!
smiling smiley

P. s. За брокерите -друго важно качество което трябва да търсиш, според мен - липса на грандоманщина! Няма да ти са от полза самозабравили се, на база че до днес е вървяло, имало е посещаемост.....имало е сделки.

В този форум има много брокери. Аз лично, влизам тук от няколко месеца. Можеш да им пишеш и на л.с. Единият от тях е Камелия, мисля че би могла да те ориентира правилно в цената към момента. Разбира се, не е единствената. Останалите ти ги прецени, но влез в другата тема -за цените -тя е по-активна от тази.

Пак успех!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-01 20:55 от Muza.
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
01-06-2008 - 22:04:21
nino Написал:
-------------------------------------------------------
> Благодаря за отзивчивостта. паниката ме нападна и
> заради разликите в състоянието на продадените ап.
> и моя. Та те не бяха пипвани от времето на
> нанасяне - изпадали плочки в банята и тоал.,
> паркета не пипан повече от 30 години, без дограми
> или подобрения. На другия и фасадата е олющена,
> тъй като е западна и се влиза от задния вход на
> кооперацията - на шумно и мръсно кръстовище - със
> светофар, всяка сутрин колоните стигат почти до
> моя блок, спирки на автобус, тролей и трамвай под
> прозорците.

Ако това е описанието на състоянието на вашия апартамент много ви препоръчвам да му направите поне скромно обновяване.
Или в другия случай трябва още по-ниска стартираща цена и да се надявате, че желаещите да го купят ще се наддават и ще го продадете долу-горе на пазарната му цена.
Ремонтите са свързани с най-различни проблеми, време и пари, но пък после се отплащат добре.

Всичко хубаво.








.[www.beinsadouno.org]



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-06-01 22:06 от Uraa.

Нино, нормално е да искаш да получиш повече, но си объркал стратегията. Преценил си че апартамента си струва , заковал си една цена и като рицар чакаш да дойде момента на ръкостискането.
Просто си вдигнал много високо плувката , затова никой не я е разклатил. Последните два месеца търсих апартамент -офис за мой познат от провинцията горе-долу разбрах как се продава в момента в БГ. Глей са и чети внимателно.
Собственика обявява апартамент за продажба и брои обажданията. На третото обаждане сваля апартамента от продажба и на следвашия ден същия апартамент ти се усмихва от обява с 3000 евро отгоре-не като теб с 10-15000 отгоре. Пак си стоим кротко пред телевизора или до камината-ако е зима , нагъваме кафе и броим обажданията- съответно на третото обаждане си сипваме едно Балантайн, сваляме имота и на следващия ден-вече се досещаш.... 3000 отгоре. И пак пред телевизора- Шоуто на Слави, или Иван и кой беше, а защо не и Азис-какви очи има само........
И така докато спрат обажданията. Това е момента на най-важното решение-започваш да сваляш. Ако разполагаш с време сваляш по 50 лева на седмица и продаваш на първия обадил се.
Успех
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
01-06-2008 - 23:15:53
напротив, ремонтирах апартамента си миналата година - сменени вик, ел. и инсталацията на парното в моята част, паркета е изциклен и лакиран, нов фаянс в банята и тоалетната, дограма на прозорците, кухнята - гранитогрес с усвоен иначе малкия балкон.освен това входа е добре поддържан и се заключва, преди 3 год. подменихме покрива на кооперацията и т-н-. бих искала да разгледам блога Ви, но не знам как да го намеря.
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
01-06-2008 - 23:28:52
nino Написал:
-------------------------------------------------------
> напротив, ремонтирах апартамента си миналата
> година - сменени вик, ел. и инсталацията на
> парното в моята част, паркета е изциклен и
> лакиран, нов фаянс в банята и тоалетната, дограма
> на прозорците, кухнята - гранитогрес с усвоен
> иначе малкия балкон.освен това входа е добре
> поддържан и се заключва, преди 3 год. подменихме
> покрива на кооперацията и т-н-. бих искала да
> разгледам блога Ви, но не знам как да го намеря.

Нино,

В долната част на поста на Uraa ще видиш написано с червено :

vsichkozanedv........ /обновява се от време не време/

кликни на червеното, с латиница написано
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
01-06-2008 - 23:31:20
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
01-06-2008 - 23:39:41
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
02-06-2008 - 00:44:55
Муза, много благодаря!
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
02-06-2008 - 01:26:21
nino Написал:
-------------------------------------------------------
> Муза, много благодаря!


smiling smiley

След като не става със студентски кредит в България, проучете за такъв в страната, в която ще учи дъщеря ти.

Освен това, проучете за възможности за стипендия.

Продажба, кредит, стипендия - и трите са печеливши.

Ако си продадеш апартамента сега, може да се получи така, че да си купиш подобен, а не по-малък апартамент за остатъка от парите.














Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход