Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Комисион при покупка на жилище в строеж

Публикувано от vaniszbg 
Комисион при покупка на жилище в строеж
29-11-2007 - 21:21:20
Здравейте,
Можете ли да споделите каква е практиката когато купуваш жилище в строеж чрез АНИ. То е ясно че те няма да си намалят %, но предполагам че се плаща на части - успоредно със съответните части към строителя. И ще участват до окончателно приключване на сделката.
Аз така си разсъждавам - но не съм ги питала.
Имам едно подозрение.... Но кажете каква е практиката
Поздрав
Re: Комисион при покупка на жилище в строеж
30-11-2007 - 01:10:22
Практиката при повечето агенции е на предварителен договор да се заплати пълната комисионна.След сключването на предварителния договор отношенията са само между купувача и строителя.Агенцията все пак не строи сградата.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-11-30 01:11 от agency.
Re: Комисион при покупка на жилище в строеж
30-11-2007 - 09:17:15
Чакай ти на части да им плащаш.
Даваш им 20 лв да се почерпят, че са те запознали със строителя и си намираш един добър адвокат да ти види договора. Това е.
Re: Комисион при покупка на жилище в строеж
30-11-2007 - 09:55:52
хахахахаха това ми хареса и според мен агенциите и брокерите са излишни не знам защо все още хората им се връзват.
Вижте хора на всеки строеж има табела там има телефони звънкате и всичко си уреждате директно това е начина.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-11-30 09:56 от kompas.
класика
30-11-2007 - 10:25:37
avatar
Аз преди да заведа някой на оглед му подавам едно протоколче да ми подпише и ако реши да ми прави номера (а от постовете ви личи колко коректни са всичкиsmiling smiley))
ще го търсят после фирмички за събирания на задължения аз няма да се разправям.


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Комисион при покупка на жилище в строеж
30-11-2007 - 10:28:19
avatar
Смяташ ли че са излишни :} :} :} ? То ако е въпроса да се спестят парички можеш да си купиш директно от строителя - никакъв проблем...особено за строителяsmiling smiley))
Успех на всички закупили "БЕЗ КОМИСИОН ДИРЕКТНО ОТ СТРОИТЕЛЯ" smiling smiley))
clap:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Честито на всички:
30-11-2007 - 10:42:05
avatar
[forum.imoti.net]

Понеже агенциите сме излишни искам да ви кажа, че съм отказал мои клиенти от въпросната фирма иначе сега щях да треперя заедно с тях кога ще се нанесат...
В интерес на истината явно понеже следят форума са се раздвижили на обекта им в люлин, но до колкото си спомням имат по-малко от месец по договор да вдигнат сградата до 9-ти етаж или 10-ти не помня на колко етажа беше...и не виждам как ще стане това. Ако си търсиш имот от 2-3 месеца няма как да познаваш по-добре строителните фирми и тяхната история от хората, които работят в бранша. Адвокатите не са хората, които са в този бизнес - те са теоритици. Разбира се има 7-8 фирми в София, които са в час, но дали ще попаднете на тях е божа работаsmiling smiley


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Комисион при покупка на жилище в строеж
30-11-2007 - 11:06:57
Искаш да кажеш че строителя ако е нелоялен вие ще предупредите купувача ли ?

Това можеш да го кажеш на някое дете дано ти повярва вие лъжете и мажете като цигани после се чудя какво да обяснявам на хората и ме хваща срам отделно си нямате и понятие от строителство не знаете като видите един проект кое какво е да не говорим че колоните в един проект ги мислите за бар плот /имал съм случаи за това казвам/ просто много ми е писнало от некомпетентността на брокерите на НИ .

А за листчето което подаваш точно то отказва много хора и те директно звънкат в офиса ни и се разбираме .
На никой клиент не съм отказал адвокат даже им казваме ако искат да си наемат адвокат и да си разгледат договора обстойно а при вас е едно голямо надлъгване нелоялност даже и към колегите ви а лъжите един брокер ги няма за нищо те просто при вас са си ежедневие и страст.

Докато не се научат агенциите да взимат специализирани брокери който са учили поне в техникуми по строителство и архитектура и да разбират какво правят и каква им е работата няма да бъдете добре и инвеститорите за това ще ви гледат като извънземни и ще ви се смеят .
Аз определено им се смея и даже им казвам да вземат мерки да научат поне малко за строителството за да се подобри работата.НООООООООО.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-11-30 11:11 от fibro.
Re: Комисион при покупка на жилище в строеж
30-11-2007 - 11:27:16
За всички които не искат да плащат на агенциите и мислят,че те са излишни пояснявам-просто не ни се обаждайте по никакъв повод ,ние не ви искаме и по никакъв начин не зависиме от вас, вие не сте наши клиенти и не искаме да изкарваме пари от вас .За тези тарикати ,които искат да ползват услугите, а да не платят пояснявам .Такива завършени нещастници като вас по света са "милиарди"не ставате за нищо и не сте полезни за нищо така че не е необходимо да ви се обръща внимание.А за Кико обяснявам не те съветвам да ми ползваш услугите и да ми дадеш 20 лв. да се почерпя, ще ти сте стъжни животеца приятелю скот, ще ти взема всичко което имаш,след като бъдеш пребит и е..ан .Най добре е да си направиш лоботомия с кирка .. eye popping smiley cool smiley
ухааsmiling smiley))
30-11-2007 - 11:39:56
avatar
fibro Написал:
-------------------------------------------------------
> Искаш да кажеш че строителя ако е нелоялен вие ще
> предупредите купувача ли ?

ТОЧНО ТАКА ДА! Освен това ако е нелоялен аз няма да работя с него, защото това удря и по имиджа ми, а аз държа на него и определно отдавна дойде времето в което ако не държиш на имиджа си е свършено с бизнеса ти!

>
> Това можеш да го кажеш на някое дете дано ти
> повярва вие лъжете и мажете като цигани

Кои сме ние дето лъжем приятелю!??!?!?!?!?!


после се
> чудя какво да обяснявам на хората и ме хваща срам


А ти се занимаваш със...!?!?!?!


> отделно си нямате и понятие от строителство не
> знаете като видите един проект кое какво е да не
> говорим че колоните в един проект ги мислите за
> бар плот /имал съм случаи за това казвам/ просто
> много ми е писнало от некомпетентността на
> брокерите на НИ .


Би ли уточнил кои са точно агенциите и брокерите, които не са били в час?


>
> А за листчето което подаваш точно то отказва много
> хора и те директно звънкат в офиса ни и се
> разбираме .


От Фил 5 ли си или ... нещо не те разбрах!?


> На никой клиент не съм отказал адвокат даже им
> казваме ако искат да си наемат адвокат и да си
> разгледат договора обстойно а при вас е едно
> голямо надлъгване нелоялност даже и към колегите
> ви а лъжите един брокер ги няма за нищо те просто
> при вас са си ежедневие и страст.

Ако работиш с такива хора - сориsmiling smiley Аз не работя с брокери, които лъжат, но ако трябва да сравняваме брокери със строители - брокерите са направо цвете в сравнение със строителите и съм сигурен, че много добре го знаешsmiling smiley))


>
> Докато не се научат агенциите да взимат
> специализирани брокери който са учили поне в
> техникуми по строителство и архитектура и да
> разбират какво правят и каква им е работата няма
> да бъдете добре и инвеститорите за това ще ви
> гледат като извънземни и ще ви се смеят .


Щом казвашsmiling smiley ако ще си даваме съвети едно 80% от строителите в София мога да ги изравня със земята по отношение към клиента, качество на строителството, цени, липса на информация, спестяване на материали, за криви стени мисля не е нужно да говорим сигурен съмsmiling smiley)) липса на достатъчно паркоместа поради търсене на максимума застроена жилищна площ...


> Аз определено им се смея и даже им казвам да
> вземат мерки да научат поне малко за
> строителството за да се подобри
> работата.НООООООООО.

Аз също се смея на някой строители и все си мисля, че първо те трябва да научат "строителството" преди да започнат да строят и продават, ноооооо от къде този късметsmiling smiley))


Фибро иначе добри съвети даваш winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход