Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Комисион при покупка на жилище в строеж

Публикувано от vaniszbg 
Re: кико
30-11-2007 - 12:21:39
avatar
kiko Написал:
-------------------------------------------------------
> Що бе - малко ли ти се виждат?
>
>
> Да не си мислиш че всеки път ми дават 20 лв като
> запозная двама души?


:} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :}

То ако една сделка беше само "запознаване" ехеее да не са останали брокери до сегаsmiling smiley Определно се заяждаш как да ти остане длъжен човек кажи миsmiling smiley?



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Комисион при покупка на жилище в строеж
30-11-2007 - 13:35:32
Кико заяждаш се и ме предизвикваш да те обиждам.След като афишираш,че даваш по 20лв аз почерпка и не спираш да дразниш трябва да си получиш заслженото.И така -ако ми дадеш 20 лв аз ще дам още 30 на жена ти за една с..ка и парите пак ще останат в семейството. Така няма да си на загуба..каквото повикало такова се обадило и аз се извинявам на всички останали за грубия език.КИКО спомените остават..
Re: Комисион при покупка на жилище в строеж
30-11-2007 - 13:42:15
Феновете на футбола, дето се псуват по форумите, има какво да научат от изказа ти.
Мога само да се радвам, че брокерското съсловие вече доближава пълната си деградация.
clap:
clap:
Re: Комисион при покупка на жилище в строеж
30-11-2007 - 13:42:36
/



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2007-11-30 13:53 от kompas.
Re: Комисион при покупка на жилище в строеж
30-11-2007 - 13:53:02
Не вредя на Продавач и не се опитвай да създаваш интриги..Езикът ми е такъв ,защото има хора които това заслужават.-КИКо -та нали трябва да му се обърне внимание.Има една такава приказка ти му говориш "оно рупа", а е толкова просто- като не се заяждаш не се заяждат с тебе .ИНАЧЕ той трябва да си реши проблема с тези 20 лв.и допълните 30 за жена му...КИКО СПОМЕНИТЕ ОСТАВАТ..
Re: Комисион при покупка на жилище в строеж
30-11-2007 - 14:22:26
agency Написал:
-------------------------------------------------------
> Практиката при повечето агенции е на предварителен
> договор да се заплати пълната комисионна.След
> сключването на предварителния договор отношенията
> са само между купувача и строителя.Агенцията все
> пак не строи сградата.
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 11/30/07
> 01:11AM от agency.


Благодаря за отговорите
Пропускам че някои пак са го обърнали на говорилня.....

За съжаление тази реакция на хората от бранша наистина потвърждава че агенциите си искат комисиона за едното запознаване.... За мен сделката е факт когато си получа нотариалния акт И ако все пак платя на посредник очаквам да довърши сделката до край - съответно единствения начин да го очаквам е да му плащам според завършеността на сделката към момента. ...



Re: Комисион при покупка на жилище в строеж
30-11-2007 - 15:03:18
avatar
vaniszbg Написал:
-------------------------------------------------------

> За съжаление тази реакция на хората от бранша
> наистина потвърждава че агенциите си искат
> комисиона за едното запознаване.... За мен
> сделката е факт когато си получа нотариалния акт И
> ако все пак платя на посредник очаквам да довърши
> сделката до край - съответно единствения начин да
> го очаквам е да му плащам според завършеността на
> сделката към момента. ...
>

Не е така. Агенциите остават с клиента до изповядване на сделката и снабдяването му с нотариален акт.Вършат дори повече,отколкото е необходимо,тъй като някои от продавачите,например не намират за нужно да комплектоват въобще документите си.
Практиката да се изплати комисиона на предварителен договор е вследствие некоректността на клиенти,които веднаж подписали предварителния договор, изповядват сделката,като "забравят" да осведомят агенцията. winking smiley
Re: Комисион при покупка на жилище в строеж
30-11-2007 - 15:32:46
avatar
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> vaniszbg Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > За съжаление тази реакция на хората от
> бранша
> > наистина потвърждава че агенциите си искат
> > комисиона за едното запознаване.... За мен
> > сделката е факт когато си получа нотариалния
> акт И
> > ако все пак платя на посредник очаквам да
> довърши
> > сделката до край - съответно единствения
> начин да
> > го очаквам е да му плащам според
> завършеността на
> > сделката към момента. ...
> >
>
> Не е така. Агенциите остават с клиента до
> изповядване на сделката и снабдяването му с
> нотариален акт.Вършат дори повече,отколкото е
> необходимо,тъй като някои от продавачите,например
> не намират за нужно да комплектоват въобще
> документите си.
> Практиката да се изплати комисиона на
> предварителен договор е вследствие некоректността
> на клиенти,които веднаж подписали предварителния
> договор, изповядват сделката,като "забравят" да
> осведомят агенцията.


clap: clap: clap: clap:
Точно така е наистина!

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Комисион при покупка на жилище в строеж
30-11-2007 - 21:03:56
И в резултат очаквате купувача да плати заради другите некоректни купувачи...
В същото време никоя агенция не иска да плати за некоректните си колеги...
Нали за това са измислени договорите - да уточнят от-до отношенията между страните и за да се избегнат разправиите - ти свърши ли си работата се оставя клаузата - дължиш ми още докато си я довърша. Поне така е в нормалния бизнес.
Нямам против да си плащам за труда на другите, както очаквам да плащат и за моя.
Но ми е изключително трудно да преглътна тези практики при недвижимите имоти . Инвеститора иска 40-50% на дупка и ми прехвърля 40-50% от риска НЕГОВИЯ бизнес да не се случи. И даже не ми представя бизнес план и гаранции както би трябвало ако иска парите за строежа от банка.
Агенцията ми казва - плати сега и вярвай на нашата коректност до края на сделката...
Ами доста доверие се изисква от купувача в тази схема - направо ми намирисва на игра от рода тука има/тука нема - винаги губиш ако не си организатор.
Съвсем друг е немалко коментирания тук въпрос че твърде рядко човек си избира агенцията - по-често попада на нея... И не ми казвайте да си избера и да не се обаждам. Повярвайте и това пробвах - казах си така и така ще плащам неизвестно за какво но поне да работи някой за мен - в този случай лудницата става още по-голяма. Няма да го коментирам за да не разводнявам основната тема.
За комисионната на части продължавам да съм убедена на 100% и досега не получих никакъв смислен аргумент за обратното...
До скоро
Re: Комисион при покупка на жилище в строеж
30-11-2007 - 22:16:14
avatar
Трудно ми е да обясня - не не става въпрос, че понеже има некоректни клиенти, които не искат да си платят трябва коректните да бъдат "извадени" от парите по-най бързия начин за по-сигурно. Става въпрос за това, че се разбира кой колко е коректен когато дойде време за плащане и когато това време е след изпозядването на сделката и разберея, че той смята труда ти за безплатен е вече късно... Няма как да преценим кой какъв и колко е коректен. Има хора депутати, които не са си плащали, а съм имал клиенти, които едвам свързват двата края и съм уреждал вда кредита за да си купят жилище - единия за капарото другия за останалата част и сами ме търсят да си платят преди още да сме стигнали до нотариуса и аз съм с тях после и до след нотариуса... Всичко е до човек общо взето. Но няма как да преценим никого за това заради многото случай на неплащане се е стигнало до този начин.
Вариант - 2 сключваме договор и тогава 50% на предварителен договор и 50% непосредствени преди нотариуса и така всички са доволни.

Преди 3 години си сложих алуминиева дограма вкъщи, но не ми стигнаха парите за всички прозорци на тристайния коптор и сега съм си поръчал за последния прозорец. Викат ме в техния офис и аз плащам 50% от цената при което сключваме договор. Преди монтажа на дограмата един ден трябва отново да отида до техния офис и да платя още 45% от цената, а последните 5% след самия монтаж на място.
Каква е разликата - разликата е, че ако купувача не иска да ми подпише договор преди договора ще му искам 100% от комисионната защото няма как да работя на доверие... Надявам се сега ме разбра.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход