Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Комисион при покупка на жилище в строеж

Публикувано от vaniszbg 
Re: Комисион при покупка на жилище в строеж
02-12-2007 - 00:56:08
vaniszbg,Вие или не разбирате или се правите,че не разбирате.Значи преди да подпишете предварителния договор всичко трябва да е ясно и проверено и тогава да не подписвате на сляпо,именно предварителния договор.Не го ли направите до тогава,после ако щете ставайте какъвто искате спец,водете когото искате,може вече да е късно.След предварителния договор Вие единствено давате пари,срещу което получавате документ.И какво да прави брокера?Да брои парите? И какво може да се обърка-вие да не си внесете до датата поредната вноска или строителя да не спазва сроковете?Тук каква вина има брокера и какво да направи-да плати вноската вместо Вас или да почне да строи?И кое не Ви звучи професионално,истината ли?Или брокера трябва да Ви лъже колко е важна неговата работа след предварителния договор,това ли е професионално?
?
02-12-2007 - 17:57:16
avatar
Бени купи си имот ДИРЕКТНО ОТ СТРОИТЕЛЯ и си реши проблемите какво те притеснява толкова, че оспами целия форум за два дни?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Комисион при покупка на жилище в строеж
02-12-2007 - 20:29:10
chakah ti da me posavetvash, prodavach!!!! iavno sledish karierata mi vav foruma!!!! chestno kazano polovinata ot postovete sa bezsmisleni i se davchat edni i sashti neshta!!! niama li niakoi da napishe neshto novo i razlichno!!!!! :} :} :crazy: :crazy: :} :} :} :crazy: :crazy:
smiling smiley
02-12-2007 - 20:36:16
avatar
Успех ти желая winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Комисион при покупка на жилище в строеж
02-12-2007 - 21:56:20
avatar
vaniszbg Написал:
-------------------------------------------------------

> Но ми е изключително трудно да преглътна тези
> практики при недвижимите имоти . Инвеститора иска
> 40-50% на дупка и ми прехвърля 40-50% от риска
> НЕГОВИЯ бизнес да не се случи. И даже не ми
> представя бизнес план и гаранции както би трябвало
> ако иска парите за строежа от банка.

Но,въпреки всичко си съгласна да си платиш така,както той иска,нищо че рискът да изгубиш 50% от стойността на жилището е съвсем реален!

> За комисионната на части продължавам да съм
> убедена на 100% и досега не получих никакъв
> смислен аргумент за обратното...

Ще трябва да поясня,дано разбереш.
Ако агенцията е направила всичко както трябва,ти си подписала предварителния договор,в който винаги има клауза за неустойка,платима на изправната страна и ти си тази изправна страна,то при евентуално разваляне на договора,ти си защитена.Ако решиш да се откажеш от покупката-защитена е другата страна.
Единствено агенцията остава незащитена,ако не си получи парите на предварителен договор.
Защото изповядването можеш да си го направиш тайно от агенцията.......
Сега схвана ли?
confused smiley
Re: Комисион при покупка на жилище в строеж
02-12-2007 - 22:24:53
Трудно е да схванеш,когато не ти е угодно!Дано само да намери по-вежлив и с по-широка усмивка строител.




:} :} :}
Re: Комисион при покупка на жилище в строеж
02-12-2007 - 22:39:05
beni Написал:
-------------------------------------------------------
> chakah ti da me posavetvash, prodavach!!!! iavno
> sledish karierata mi vav foruma!!!! chestno kazano
> polovinata ot postovete sa bezsmisleni i se
> davchat edni i sashti neshta!!! niama li niakoi da
> napishe neshto novo i razlichno!!!!!


Този форум, наистина имаше нужда от такъв дълбоко "смислен" и ограмотяващ ни с "нещо ново и различно "пост.На всичкото отгоре и написан грамотно на чист бълг.език! clap: clap:
Re: Комисион при покупка на жилище в строеж
03-12-2007 - 20:32:40
Камелия - схватлива съм доста
И значи без значение от обема - той е дял от очакваната да се свърши работа - строителя ми прехвърля 50% от риска да не се изпълни договора, а ти ми прехвърляш 100% защото не си вярвала че аз ще си го изпълня. И не ми казвай за разликата между 100 хил. и 2 хил. Въпроса е принципен
Защото като имам клауза да платя следващите да кажем 20% на втора плоча - нотариуса ли да питам кога втора плоча е готова и дали е редно да плащам??? Айде ако иде реч за било - иди дойди- все ще видя кой номер акт е по последните закони. Ето за такива неща си мисля, че трябва да разчитам на брокера до приключване на сделката. То е ясно че ако строителя не строи или не дай боже дойдат извънземни - там се кара по договора със строителя, застрахователя и съда и както дойде.
А що се отнася до защитата на агенцията - тя си е вписана в също такъв договор с неустойки като със строителя... И всяка агенция много лесно може да знае дали и кога съм изповядала сделката. Сега ще ми кажеш че дело за 2 хил няма да водиш - и аз ще ти отговоря че за 2 хил няма да допусна да има дело срещу мен....
Така че нека не се лъжем - просто агенцията не иска да има никакви такива дългосрочни ангажименти - да си се оправя купувача както намери за добре
Поздрави и благодаря за пожеланието - ако не срещна усмихнат брокер. надявам се усмихнат строител да срещна - има ги между другото и са по-начесто от усмихнатите брокери.....
Re: Комисион при покупка на жилище в строеж
03-12-2007 - 21:31:33
avatar
vaniszbg Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия - схватлива съм доста
> И значи без значение от обема - той е дял от
> очакваната да се свърши работа - строителя ми
> прехвърля 50% от риска да не се изпълни договора,
> а ти ми прехвърляш 100% защото не си вярвала че аз
> ще си го изпълня. И не ми казвай за разликата
> между 100 хил. и 2 хил. Въпроса е принципен
> Защото като имам клауза да платя следващите да
> кажем 20% на втора плоча - нотариуса ли да питам
> кога втора плоча е готова и дали е редно да
> плащам??? Айде ако иде реч за било - иди дойди-
> все ще видя кой номер акт е по последните закони.
> Ето за такива неща си мисля, че трябва да разчитам
> на брокера до приключване на сделката.

Схватлива си,но не желаеш да го демонстрираш!На брокера можеш да разчиташ,че ако не е запознат с поредната шашма,измислена от строителя, ще ти предложи специалист,който да включи в договора клауза,предпазваща те от загуба.Не можеш да държиш отговорен посредника за евентуалната некоректност на строителя.Някак си,не можеш да приемеш и ти,че основната част от работата на посредника е да намери двете страни,които се търсят,да съвмести интересите им и да отрази акта на съвместяването черно на бяло,със съответните атрибути,осигуряващи защита на изрядната страна.

Присъствието при изповядване на сделката е нещо,което всъщност не влиза в характеристиката на посредническата дейност,но задължително се практикува от всички АНИ.С една единствена цел-комфорта на клиента.




> А що се отнася до защитата на агенцията - тя си е
> вписана в също такъв договор с неустойки като със
> строителя... И всяка агенция много лесно може да
> знае дали и кога съм изповядала сделката. Сега ще
> ми кажеш че дело за 2 хил няма да водиш - и аз ще
> ти отговоря че за 2 хил няма да допусна да има
> дело срещу мен....

Ти не би позволила,много други биха......
Замисляла ли си се,дали ти би се съгласила,след като си изработила де юре 90% от задачата,а де факто-100%,да ти платят след една-две години,ако разбира се пожелаят? Ако не-да заведеш дело и да чакаш -колко години-решение?


> Поздрави и благодаря за пожеланието - ако не
> срещна усмихнат брокер. надявам се усмихнат
> строител да срещна - има ги между другото и са
> по-начесто от усмихнатите брокери.....

И от мен поздрави и приятелски съвет-на обръщай внимание на усмивката на строителя,а на предварителния договор и клаузите в него.За да не премине усмивката му в тържествуващ кикот! smiling smiley

Re: Комисион при покупка на жилище в строеж
05-12-2007 - 01:14:34
hi kamelia, neshto zve che mi haresa. zashto ne napishesh v koia agentzia rabotish. shtom shte tolko dobri sam saglasna da vi platia komisionna
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход