Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Само приказки за имоти

Публикувано от dival 
Re: Само приказки за имоти
20-05-2008 - 11:18:01
За енергиите от всякакъв вид съм много съгласен
и понеже внимателно про4етох поста и аз ще споделя че правя проекти и смяна на статута за ветрогенератори...но тук във форума това не важно....тук важно е да говориш на висок тон
Дааа земята.....много хора познавам които закупиха земи в развиващи се раиони-смениха статута ,след което някои продадоха , други построиха по нещи4ко....
за пове4ето пишещи тук това което казвам може и да прилича на дръканици (нали не говоря за панелки) но които е имал допир до това което казвам ..ще ме разбере
Re: Само приказки за имоти
20-05-2008 - 11:23:18
Prolet Написал:

> Ще фалират ли строители? Ми сигурно. Да не са
> вечеряли с шефа на БНБ? Едни ще заминат, други ще
> се пробват - ако продукта е читав, ще се купува и
> на 5500 Е. Ако не е - еее, там - ул. п.п. Калитин,
> примерно.

>

Пролет, изразявам съгласие по принцип с теб, но не с всичко! Може би не си от София и не познаваш манталитета на истинските софиянци. Преди време живях доста години точно на п.п. Калитин. Сега живея в центъра. Това по повод на

Е, то разликата определя и съседите


Искам да ти кажа, че съседите там бяха много класни, ерудирани и възпитани хора. Ела да видиш каква плява е в центъра, Лозенец и така измислените "ПО-ЕЛИТНИ КВАРТАЛИ", където е "СЕЛСКА ЧЕСТ" в пълния смисъл на думата. Заради селските първенюта и новобогаташи вече се срамуваме да се представяме като софиянци. Така че с Подп. Калитин определено грешиш! Банишора е един от най-най-старите истински софийски квартали, където все още може да се намерят истински софиянци. Централна зона е и хората не желаят да го напускат, но ако започне и там масово строителство и "заселяване" .... да, тогава след години ще имаш може би право да го цитираш така.


> До къде ще стигнат цените? Ми на панелките ще
> спрат ... след години. СТРОЙТЕ БРАТЯ СТРОИТЕЛИ -
> само така гробниците наречени панелки зорлем ще
> бъдат опразнени, без да се самосрутят.

Не сме живяли в панелка, но не се надявай да се самосрутят, ДОКАЗАЛИ са проверката на времето. В нормални държави като Германия, даже ги санираха, защо ли? Ами защото не са паянтови като повечето сгради от "модерното ново строителство" и са доказали проверката на времето.

range">Иначе
> цените - няма значение колко МАКС ще стигнат -
> важно е да бъдат СЕГМЕНТИРАНИ - и тва май е на
> път. Да, няма логика панел '68 по БДС да е на цена
> на тухъл.


Да, няма логика да е на цената на СТАРА тухла, но на нова, май има. То новото тухла ли е? Масово е или итонг или тухла, която при доставката от Македония една трета вече е станала на прах.

Така както ново сега се продава и на 750
> и на 1750. Е, то разликата определя и съседите, и
> донякъде качеството. Както кремвиршите-и за 3 и за
> 10 - все кренвирш, ама едните по-така.

А както кренвиршите за 3 и за 10 лв. така и панела и старото строителство не може да се сравни с новото. Тъй като панела, ЕПК-то и старата тухла са просторни и с реална квадратура. Новото ...... "СТРОЙТЕ БРАТЯ МОДЕРНИ КИЛИЙКИ"!!!
>

А относно кренвиршите - почти няма разлика дали са за 3 или за 10 лв. В много случаи тези за 3 може да се окажат и по-добри.


Re: Само приказки за имоти
20-05-2008 - 11:24:32
Ветрогенераторите са едни от "хитовите" стоки от 8 месеца на пристанище Варна (лична информация).
Re: Само приказки за имоти
20-05-2008 - 11:25:30
Иска ли се смяна на статут за ветрогенератори?
Re: Само приказки за имоти
20-05-2008 - 11:28:32
Аз лично не съм запознат, ама може да има голяма борба за критериите по "Натура 2000" ако попадат в тези територии.Дивал да сподели!
Re: Само приказки за имоти
20-05-2008 - 11:32:06
Има проблем с еколозите, що касае птиците. Но за смяна на статут не съм чувала.
Re: Само приказки за имоти
20-05-2008 - 12:01:38
Уравновесен,

Местото, без да коментирам селото, че не зная кое е, изглежда добре, бих казал много добре. Още повече, че България има малка крайбрежна ивица, което в една или друга степен я развива в дълбочина. Ако страната не изпадне в хаос и не си заплатил прекалено, може да се окаже и доходоносна инвестиция
Re: Само приказки за имоти
20-05-2008 - 12:20:08
енергото не ще да ги свързва. Пък и е малко спорна рентабилността им. Всеки ти изкарва различни сметки. По скоро са интересни инсталации за био-горива, по точно за газ и етанол от слама.
Re: Само приказки за имоти
20-05-2008 - 12:20:20
goro Написал:
-------------------------------------------------------
> Уравновесен,
>
> Местото, без да коментирам селото, че не зная кое
> е, изглежда добре, бих казал много добре. Още
> повече, че България има малка крайбрежна ивица,
> което в една или друга степен я развива в
> дълбочина. Ако страната не изпадне в хаос и не си
> заплатил прекалено, може да се окаже и доходоносна
> инвестиция

това което се вижда е Албена и Кранево а в далечината при ясно време даже и Калиакра и ветрогенераторите над Каварна. Не е за инвестиция а за последващо живеене на родителите ми (включиха се в покупката), а живот и здраве и аз след години.Много важен фактор за мен е липсата на съседи (от три страни е път и една озеленяване).Пак да кажа момента беше емоционален.Хареса ми и го купих (малко скъпичко ама..... moody smiley )
Re: Само приказки за имоти
20-05-2008 - 12:22:55
автоматчик Написал:
-------------------------------------------------------
> енергото не ще да ги свързва. Пък и е малко спорна
> рентабилността им. Всеки ти изкарва различни
> сметки. По скоро са интересни инсталации за
> био-горива, по точно за газ и етанол от слама.


Автоматчик, изпревари ме! Точно за това имах съмнения.Тези монополисти :g: А за етанол и други подобни бях споделил това във форума:
[www.innovationsolarco.com]
и се базирах и на това:
[www.barometar.net]
Обаче проекта който е споменат за Шумен (по-близо ми беше за проверка), излезе "партенка".Ами след това как да им имаш доверие
П.С.
Комбинацията от ветрогенератор и хелиостатнооптичен когенератор дали няма да е по-ефективна.Като е слънчево и безветровито на едното а когато е бурно и няма слънце на другото.При вятър и слънце не ми се говори, направо валят пачки.smiling smiley



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2008-05-20 12:58 от uravnovesen.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход