Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

проблем със строителна фирма при изкупуване на имот

Публикувано от dani 
Re: проблем със строителна фирма при изкупуване на имот
09-02-2006 - 13:36:50
Само дето могат да те съдят за подбудителство към убийствоsmiling smiley
Re: проблем със строителна фирма при изкупуване на имот
15-02-2006 - 13:31:23
Здравейте отново!!Извинявайте ,че не можах да се включа тия дни във форума.Хиляди благодарности за заинтересоваността ви и полезните съвети!!
Бях отново на предварителни преговори със фирмата.
Все още няма изготвен план за строеж и се преговаря със собствениците за да се установи какви са техните искания,и дали са съгласни да строят.Искаха разбира се първо моето мнение.
По-подробно ще ви обясня за имота.Двуетажна къща,намираща се в центъра на гр.Русе и по документ е 384м2.Аз притежавам 192м2,а останалите са по 65,45,25,50 и 7м2.Съответно тези на които не им достигат кв.,ще си доплатят за да се включат,с изключение на господина с 45-те кв.(за него вече знаете ,че гледа да получи повече кв.без да си доплати).
И така,миналата година ми беше казано ,че ще получа за тези квадрати един тристаен,един двустаен апартамент и магазин.Тази година намаля на два двустайни по 65кв. и магазин 25кв.така квадратите спаднаха на 155,като ми обясниха ,че 10 взима фирмата за компенсации по поскъпване на материали,а другите за да помогнат на останалите да се включат.Разказвам ви това отново ,за да направите съпоставка със последните преговори.След моя протест за голямата разлика,ми се предложи два апартамента по 70кв. и магазин 25(който в действителност бил 32кв.защото фирмата го изчислява по 1,4кв.тъй като е магазин).
Сега обаче изведнъж се заговори ,че останалите квадрати били от общите части-прибавиха ми по 7кв.на апартамент за стълбище и 5 за мазе.
Нещо не ми е ясно.
Тия общи части трябва ли да се приспадат от мойта квадратура,или говорим само за чиста площ?
Някой наясно ли е, каква е политиката на строителните фирми?
Ако се приспадат общите части от чистата квадратура,значи аз няма за какво повече да петендирам.
Благодаря ви още веднъж,за помоща и ви желая успешен ден!! smiling smiley :]
Re: проблем със строителна фирма при изкупуване на имот
15-02-2006 - 13:40:07
Принципно се прави така - на вашия терен може да се построи сграда от 1000кв.м. РЗП (примерно) и ви предлагат 20% обезщетение, което ще рече 200кв.м. в които се включват и общите части на сградата. Вие се разбирате как да ги разделите, дали ви удовлетворява и т.н.
Вас не ви интересува какви са цените на материалите, строителят не го интересува колко собственици сте и как си ги разпределяте помежду си.
По-нормално би било да ви кажат, че офертите имат давност, а не да се оправдават с цените на материалите. Т.е. миналата година са ви предложили едно, сега ви предлагат друго - нормално е.
Така би трябвало да еsmiling smiley А че се налага строителят да става арбитър е жалко, но не сте единственитеsmiling smiley
Re: проблем със строителна фирма при изкупуване на имот
16-02-2006 - 14:44:36
Благодаря ти!Сега се водят преговори и с другите за техните искания,и след това ще се срещна пак за окончателните резултати.Щом се включват и общите части,вече знам ,че повече от това ,което предлага фирмата не мога да искам.
На този етап е трудно да се говори конкретно, защото не са ми предоставили още
предварителен план и договор.
Благодаря още веднъж и приятен ден smiling smiley smiling smiley
Re: проблем със строителна фирма при изкупуване на имот
16-02-2006 - 15:11:02
Напротив - можеш да искаш. Друг е въпросът дали някой ще ти даде. Провери все пак други фирми колко дават - и не се лакоми за 1-2 % разликаsmiling smiley
мен ако питаш сменете фирмата изпълнител , уточнете кой колко квадрата трябва да получи , а ти от твоето не отстъпвай щото така и аз мога да получа парче от баницата без да съм собственик / формулата е долу-горе такава/ :
фирмата обезщетява примерно 30% . от тях ти си взимаш 15 % , а останалите 15 си ги делят другите съсобственици. И НИКОЙ не би трябвало да взима от твоят дял, че да дае на друг. То ако е така --хайде дай и на мен някое квадратче де моля
Здравейте,
Имам питане,ако може ми помогнете и посъветвайте!
Става въпрос за имот от 600 кв м , на който е построена къща близнак 152 кв м.
Има четирима наследника,които притежават следното:
1. 300 кв м от земята и 1/2 къща
2. 150 кв м от земята и 1/4къща
3. 150 кв м от земята
4. 1/4 къща
Появи се фирма ,която ни предлага да строи на нашия парцел срещу обезщетение
от 30%.Така всеки,който притежава земя ще получи съответно:
1.329 кв м
2.164 кв м
3.164 кв м
4.???? sad smiley
Докато се договаряхме устно, през цялото време се говореше за обезщетение върху земята. А какво става с къщата?Не трябва ли да се обезщети и тя? И редно ли е този, който дава земя и къща да има същото обезщетение като този,който участва само със земя?А този , който дава само къща какво прави? Когато попитахме адвокатката на строителната фирма какво става със собсвеността върху къщата на номер 4,тя ни отговори, че я губи :crazy:
Може ли номер 4 да иска някакво обезщетение?
МОЛЯ, отговорете ми на тези няколко въпроса, ако можете!
Благодаря ви предварително.
Анонимен потребител
Re: проблем със строителна фирма при изкупуване на имот
04-04-2006 - 11:40:13
Гледай сега - строителната фирма дава 30% от това дето ще построи. Наследниците как ще си ги разпределят тези 30% си е тяхна работа.
Re: проблем със строителна фирма при изкупуване на имот
04-04-2006 - 11:48:22
Интересно е как ще му съборите имота без той да е съгласен. Според мен трябва вие да се разберете вътрешно преди да търсите помощ от адвокатиsmiling smiley
Следващия път питайте адвокатката на строителната фирма как продават апартаменти само с право на строеж и как не са се сетили да събарят сградата и пак да строят на нейно място, пак да продават, събарят и т.н. Така да се каже завършен цикъл - непрекъснато производствоsmiling smiley
Re: проблем със строителна фирма при изкупуване на имот
06-04-2006 - 18:53:19
Щом още нямате договор, може да сте спокойни! НЕ подписвайте НИЩО без да сте се консултирали с адвокат. После и да се консултирате ще е късно. Вижте вие сте собственик, до колкото разбирам притежавате 1/2 от имота, така че може да диктувате условията. Ако вие не се съгласите, строителя няма да може да започне строежа. Моя съвет е да си ангажирате адвокат, който да постави вашите условия. Адвоката ви да изготви предварителния договор, така че да сте сигурни, че поне по договор отношенията са ясни и на вас ви се ПОЛАГАТ точно определени обекти при ясно договорено обезщетение. Отграничете вашата отговорност като съсобственик, т.е. при неизпълнение от страна на някой от другите съсобственици вие да не носите солидарна отговорност. Трябва да я ясно и какво се случва със земята. Последния предварителен д-р за УПС, който видях ме потресе с наглост - съсобствениците ще прехвърлят на купувачите ид.ч. от земята. Това е възмездна сделка както се сещаш и за нея се дължи данък. Вече бяха подписали договора, не се бяха консултирали. Писах анекси до припадък, но всичко зависеше от добрата воля на строителя. Той си имаше изгоден за него договор. Е излезе читав, но няма гаранция, че и вашия например ще е такъв...

Късмет!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход