Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ето, който иска да пазарува.

Публикувано от mobiman 
Re: Ето, който иска да пазарува.
08-05-2008 - 13:08:05
[209.85.135.104]

[209.85.135.104]публична%20продан&hl=bg&ct=clnk&cd=50&gl=bg&lr=lang_bg

Eto malko interesni sluchki s publichni prodajbi koito iska da kupuva :}
Re: Ето, който иска да пазарува.
08-05-2008 - 13:52:19
По-добре да си купувам от хора с ценз и образование отколкото да рискувам с брокери от въже и кол(не казвам, че всички са такива, има и професионалисти)

Ирландски вестник предупреждава за имотни измами в България

....твърди, че строителите и агентите по недвижима собственост имат "много арогантен подход" към продажбата на имоти......

..........."Българските договори не струват и хартията, върху която са написани", казва той. В някои случаи купувачите подписват договор, в който цената на имота е значително занижена от това, което в действителност плащат, за да се избегнат по-големите данъци, по волята на брокерите по недвижимо имущество...........

........"Строителните компании в България и Турция са толкова арогантни, че открито заявяват "дай ме под съд", казва още О’Донъл.........

Пирати в недвижимите имоти

........Така наречените "домашни брокери" не плащат наем, данъци, рекламират в безплатните вестници и интернет, нямат почти никакви разходи. Затова са готови на всичко, включително и да свалят комисионна, стига сделката да стане........

....обявите им продължават да пълнят медиите и в крайна сметка рискът остава за клиентите........

........Нелегалните брокери и брокерски къщи обикновено наемат офис само за няколко месеца и си търсят доверчиви клиенти , които не разбират особено от пазара на недвижими имоти, казва Георгиева от "Обединени агенции Изток". Има случаи на документни измами , измами с жилища и след като това се случи , затварят офиса и никoй не може да ги намери. Проблем е още, че "домашните брокери ", в повечето случаи нямат необходимите познания за материята , основно за документацията......

.........Агенциите не носят отговорност за действията си, защото единственото им задължение е да свържат (запознаят) купувач-продавач, наемател-наемодател. Те са само търговци на информация, казва брокер от Пловдив, пожелал анонимност......

....предлагат имоти за продажба с фалшива документация, възмущава се Росен Киров, управител на "Киров недвижими имоти". След като бъдат разкрити, те временно замразяват своето присъствие на пазара и се появяват отново след време под ново име, допълва Киров......

------------------------------------------
Толкова за хора без образование в дадена област.

А иначе за темата имоти предлагани за публична продан очаквам здраво развитие в близките седмици. Който попадне на такива търгове да пише та да почнем да водим някаква статистика и да видим чено на бяло какво всъщност се получава на пазара на НИ и естествено на който му се пазарува да го прави с кеф и на истински цени
Re: Ето, който иска да пазарува.
08-05-2008 - 15:53:39
ами помагам доколкото мога.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-05-08 16:18 от kuku987.
Re: Ето, който иска да пазарува.
08-05-2008 - 17:45:52
За Надежда - 7 предложения, утре ще видим цените.
Re: Ето, който иска да пазарува.
08-05-2008 - 17:50:30
avatar
Статията от вестник Монитор е от 2005г. но я подкрепям защото и аз съм против креватните брокери!

Иначе колкото до това: "А иначе за темата имоти предлагани за публична продан очаквам здраво развитие в близките седмици."

Аз не очаквам "здраво развитие".

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Ето, който иска да пазарува.
08-05-2008 - 18:33:16
Само по моите наблюдения не могат да се правят генерални обобщения, но досега не съм видял имот, който да е купен с кредит и да е излязъл на публична продан, защото кредита е необслужван. Всичките публични продани, за които имам информация са или съделители, най-често бивши съпрузи, или хора, които са имали имота от по-рано и са го ипотекирали, за да се правят на бизнесмени.
Сигурно има и такива имоти, но те твърдо са много малка част от и без това малкото предложения.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Ето, който иска да пазарува.
09-05-2008 - 00:12:04
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> Kara и Kuku987, прощавам незнанието и злобата,
> която се лее от двамата, от 15 години продавам и
> купувам имоти, ще го правя още дълго. Вече някъде
> го написах, ще повторя заради двама ви - от
> началото на годината съм получил 28800 евро
> комисионни, всичките са ми ги дали с усмивка,
> въпреки "спукания балон". Апропо, днес в 15 и 17
> ч. имам две сделки, заповядайте. И още - от 10
> сделки, 9 са ми с кредит. Докато прииждат към
> София хора от цялата страна, чакайте да падат
> цените ! Поздрави !
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 05/07/08
> 10:11AM от dicho.


Абе Пич,15 год. стаж,цъфтящ и процъфтяващ даже пазар на НИ и 28 хилядарки приходи confused smiley Пич,както и да ги смятам тия 28 хилки по цените,които твърдите,че са актуални и реални в момента,това прави по 2 сделки на месец и 1-2 гаража за гарнитура.И всичко това на най-горещия маркет в целия свят.Малее много сте добри бе,хайде светни ме и мене малко,а не само да ми прощаваш незнанието.Брато една съвсем,съвсем малка кризичка и ще си купуваш пържолките( както ти казах малко по назад в темата)с полагането на коренно различен труд. winking smiley
Re: Ето, който иска да пазарува.
09-05-2008 - 00:14:40
Ааа,забравих да те поздравя,с двете сделки в 15 и 17 ч. май вече си изпълнил нормата за месеца и можеш да го удариш на купон.
Re: Ето, който иска да пазарува.
09-05-2008 - 12:19:13
Kara, не знам откъде тази ненавист към брокерите, в частност към мен, ама ти прощавам, тя злобата разяжда теб, проблемът си е твой. Уточнявам - сделките ми от началото на годината са само с апартаменти. И още - мога да работя и други неща, правил съм го и пак ще го правя ако се наложи, засега тази работа ми иде отръки, успявам, даже и данъци плащам, за разлика от т. нар. "креватни брокери". Пак получаваш поздрави.
Re: Ето, който иска да пазарува.
09-05-2008 - 12:46:38
Колкото до купоните, добре, че вчера направих двете сделки, та да купонясвам , че бях забравил какво е това ! Въпреки озлоблението ти, пожелавам ти моите трудови успехи, та дано и ти купонясаш !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход