Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

съвет от професионалисти

Публикувано от muir 
Re: съвет от професионалисти
12-05-2008 - 16:12:32
Пазара в момента се регулира. Аз лично бих изчакал, ако не те притиска нещо невиждам смисъл да го продаваш на занчително по - ниска цена. Нормално е за 65кв.м. на 130к да няма опашка. Има един лаф "за всеки влак си има пътници" и на твойто апартаментче ще се качи някой. Имай в предвид, че почти всички коментират от своята гледна точка има клиенти които не искат да чуят за ново строителство, има такива които продават в района по - голямо защото им трябват пари и ще купят по - малко пак в района.
Но здравият разум ми подсказва, че щом двустаен панел/епк в Младост или Люлин се търгува на 70К не би следвало в Иван Вазов да продаваш на 80К. Успех ти пожелавам..................., smiling smiley
Re: съвет от професионалисти
20-05-2008 - 13:10:50
БЕЗУМНО ВИСОКА ЦЕНА..ГРЕШКА НА АГЕНЦИЯТА ,ЧЕ НЕ СА ТЕ ОРИЕНТИРАЛИ ЗА ПАЗАРА
1400-1700 ЗА СТАРО СРОИТЕЛСТВО..


За съжаление това е практика на много агенции да подвеждат клиентите си с ЦЕНИТЕ
обявяват по висока цена, за да се докопат до оферта и след това се чудят как да я свалят.
Затова нямаш нето един оглед за месеца
Re: съвет от професионалисти
20-05-2008 - 15:56:04
За съжаление това е практика на много агенции да подвеждат клиентите си с ЦЕНИТЕ
обявяват по висока цена, за да се докопат до оферта и след това се чудят как да я свалят.
Затова нямаш нето един оглед за месеца



Хм, май така ще излезе, сега гледам в сайта на една от големите агенции за имоти и се хванах за главата, то надути цени, то чудо, то тия 150 хиляди за двустаен за нищо не ги имат. Тия хора не са с всичкия си и за съжаление в стремежа си да докопат офертата подвеждат хората и си седят имотите с по 3-4 -5 месеца едни и същи и се чудят как да ги продадат после.
Re: съвет от професионалисти
20-05-2008 - 16:46:06
Тия агенции са менте работа, трябва половината да умрат от глад преди да се усетят.

Вчера загледах един апартамент в стрелбище - 2стаен, ЕПК на 20тина години, хубав етаж, хубаво разположение, страхотно отстояние, зеленинка наоколо. И какво стана в двата топ сайта за имоти (@#$%&, imoti.net). Оферти за него има 10ина, най-високите са на агенции като явлена, мирела, и други големи имена (цена около 120 хилки). С още малко ровене, други по-малки агенции (но не неизвестни) продават същия апартамент на 95 хиляди. Това са 25% разлика в цените - невероятно.

После загледах панелките в стрелбището - цени около 1200 евра на квадрат, колкото в овча купел.

Време е старите жилища да започнат да отпадат от пазара. Но ми се струва, че новото строителство няма да поевтинее, стига да е качествено, но кой знае...
Re: съвет от професионалисти
20-05-2008 - 22:33:37
mstoichev Написал:
-------------------------------------------------------
> Тия агенции са менте работа, трябва половината да
> умрат от глад преди да се усетят.
>


> Време е старите жилища да започнат да отпадат от
> пазара. Но ми се струва, че новото строителство
> няма да поевтинее, стига да е качествено, но кой
> знае...
>


къде го това качество, къде....
Не говоря само за качество на изпълнение, а и за качество на проектиране. Някакви архитектурни уроди, с безумно разпределение...



виж колко прави ъгли има в сградата. Това не е трябвало да му издават разрешително за строеж.
Abu
Re: съвет от професионалисти
21-05-2008 - 07:12:39
Чудесна илюстрация!
За моя радост този пример не подобрява рекорда отпреди 15 години на едни блокчета на пампурджии под Автогарата (в Махлата) - хол 20 м2 със 17 (седемнадесет) ръбове и ъгли и три комина, които не са долепени до стена...
Такива сгради сами се "забраняват" за продажба...
Re: съвет от професионалисти
21-05-2008 - 08:58:14
Честно казано, учудват ме презрителните изказвания за "старото" строителство - става дума за 40-50 годишни сгради. Добре, нека са панелни , и какво от това? Лошият им "търговски" вид се дължи на пълната липса на поддръжка- вътрешна и външна - през всичкото време на експлоатация. Някакси си мислим, че няма нужда - ако е читава, ще седи без драскотина 100 години. Няма такова нещо.Разходете се из Виена пролетно време и ще видите как боядисват, ремонтират и укрепват 200-300-годишни сгради и на никого през ум не минава да ги бутат или вадят от пазара...И това се прави всяка година...
А нашето мислене е - на всеки 50 години почваме на гола поляна. Строителните предприемачи ги разбирам - ако питаме тях, всичко по-старо да се бутне немедленно, за да може те да си продадат новите уроди. Ама гражданите поне да мислят по-трезво, няма да е зле winking smiley
Re: съвет от професионалисти
21-05-2008 - 10:56:03
Sagitta Написал:
-------------------------------------------------------
> Честно казано, учудват ме презрителните изказвания
> за "старото" строителство - става дума за 40-50
> годишни сгради. Добре, нека са панелни , и какво
> от това?

Страшното е в конструкцията. Старите панели (от 70-те години) са що годе добре изпълнени, но след 10 г ще им е време за профилактика която се състои в разбиване на фугите между панелите и ревизия на заварките които ги държат един за друг.
По новите, от 80-те, са много по лошо състояние. Не знам какво са спестили но фугите не са уплътнени и при дъжд се стича до първия етаж. Живял съм в два такива блока и двата течаха. Тая вода предизвиква силна корозия която отслабва връзките между панелите. Тоя проблем го няма при старите панели. Ако не се вземат мерки ще има паднали блокове и жертви, но на кой му пука...
Re: съвет от професионалисти
21-05-2008 - 16:16:10
Аз съм живяла в два панелни апартамента и в два тухлени - по-нова и по-стара тухла. Проблеми има и при едните, и при другите. Не съм сигурна дали при панелите стичането на вода се дължи на "неуплътнение на фугите" и дали това "отслабва връзките между панелите" - тия изказвания ми се виждат доста умозрителни, т.е. изглеждат логични, но не е ясно дали са верни. Живях в неподдържана тухлена кооперация - такива стичащи се води, мухъл и разрушение на стени не сте виждали в никой панелен блок. В панелите "неуплътненията" обикновено са около прозорците - между панела и дограмата замазват с гипс, който пада и открива гледка навън. Та трябва да се доработва...Но не бива заради бълхата да изхвърляме юргана, нали
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход