Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

съвет от професионалисти

Публикувано от muir 
Re: съвет от професионалисти
18-04-2008 - 16:19:31
r_stoma като го продам ще ти пиша на каква цена и колко време ми отне .
Благодаря за съвета
Re: съвет от професионалисти
18-04-2008 - 16:21:50
avatar
muir Написал:
-------------------------------------------------------
> не се заяждам ,и питам с културен тон -според теб
> колко е квадрата в Иван Вазов ???
> 1000 евро ли?


Не знам в какво състояние е апартамента,но там се предлагат малко оферти и тръгват от 1500-1600.
Re: съвет от професионалисти
18-04-2008 - 16:36:27
muir, не се съмнявам в думите ти, че обявените цени са такива. Единствения показател обаче е да има клиенти готови да дадат тази цена. Изчакай малко и ще се ориентираш. Каквото и да си говорим тук, няма да помогне. Успех.
Re: съвет от професионалисти
18-04-2008 - 16:49:44
Според мен, цените се издуват изкуствено, пазарът е единствения който може да определи цената.
Re: съвет от професионалисти
18-04-2008 - 18:00:03
ето го и апартаментът:

[www.imoti.net]продажба-Двустаен-апартамент-София-Иван-Вазов--enno-956889.html

Продава се и от Адрес (най-големите измекяри, някой път ще ви разказвам и за тях).
Сигурен съм, че мястото е хубаво и тихо, строителството ниско. Живял съм в района.

Има и недостатъци обаче: тази сграда е на над 50 години, за тази възраст трябват доста средства за належащи ремонти - ВиК, покрив, стълбища, какво ли още не... Сигурен съм че там живеят почти единствено възрастни хора, които нямат пари за такива разходи, въпреки че имайки подобен имот са си направо милионери (парадокс)...

Аз в момента си търся жилище за живеене, но предвид че живея в център в доста по-добър апартамент за 250Евро наем на месец, не бих дал 128 хиляди за този. Ако цената беше около 80 бих се замислил сериозно.

Иначе в условия на растяща инфлация, несигурно управление, световна криза, такъв огромен избор от нови жилища, ограничаване на кредити... цената е много надута

Пазарът според мен се определя не само от цените, които искат собствениците, а и от тези, които са склонни да дадат купувачите. Добрата сделка е тази, при която и 2те страни останат доволни.

Накратко: тази цена за мен е out of scope.

M.
Re: съвет от професионалисти
18-04-2008 - 19:01:43
Подозирам, че агенцията са останали с впечатлението, че ще предлагаш само чрез тях и чакат клиент частно лице за да направят двойна сделка.

Колкото до цената и екстрите, наистина ли има паркомясто или има, ама за десет коли в блока местата са пет и са едно след друго и за да изкара последния трябва всички да ги разместват? Ако е второто помисли първо ти колко си коректен...
Re: съвет от професионалисти
18-04-2008 - 19:10:23
Направете си сметка между старото и новото строителство.
65 квадрата чиста жилищна площ , 3 етаж, 128 000 евро (старо строителство)
С тази цена бих купил ново строителство на удобно място и път близо до Бул.България.
Хем е близо до центъра,околовръстно,Планина Витоша и търговски обекти.

Роден сам в къща и ще живея само в къща
Re: съвет от професионалисти
18-04-2008 - 20:07:15
Ако имота ви е рекламиран на основните уеб сайтове и нямате нито едно показване за един месец няма какво да чакате повече.
Цената е висока.

Ако цената е нормална би трябвало при нормален пазар поне едно показване на седмица да имате.

А и при пазар при, който все по-често се чува, че подлежи на корекция препоръчвам ви агресивна цена при, която ще имате многобройни оферти и евентулно ще получите толкова за него, колкото реално струва - в рамките на 2-3 седмици.

Успех,



.[www.beinsadouno.org]
Re: съвет от професионалисти
20-04-2008 - 23:21:32
Интересно виждане за показванията, но пък много правилно
Re: съвет от професионалисти
21-04-2008 - 12:05:29
Много благодаря на всички за обективните мнения и съвети .Ще се възползвам от една част от тях smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход