Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

смяна на статут на гараж

Публикувано от wal 
wal
смяна на статут на гараж
28-03-2008 - 16:52:37
Интерсуваме дали лесно, къде и срещу колко smiling smiley се сменя статута на помещение - гараж , за да стане офис . И има ли пре4ки да се ползва , без да е узаконен ? Веднага да уто4ня, 4е ми предлагат този имот отремонтиран като офис, но без статут и ще се радвам да полу4а мнения от хора, сблъсвали се с подобен проблем
Re: смяна на статут на гараж
28-03-2008 - 16:57:59
Внимавай много какво купуваш - гараж или офис. Ако след това пискаш да ми го продадеш - какво точно ще ми продадеш, а ? Или казано иначе - всеки може да прави каквото си иска в гаража, но не всеки може да си паркира колата в офиса!
wal
Re: смяна на статут на гараж
28-03-2008 - 17:32:53
аз съм наясно, 4е ще купувам гараж winking smiley искам пове4е инфо за процедурата по която гаража може (или не може ?) да стане на офис, за да си направя сметката колко ми харесва smiling smiley
Re: смяна на статут на гараж
28-03-2008 - 17:38:43
В София неможе да се преустройва гараж в каквото и да е - заради кризата с паркирането. В по-малките градове, вероятно може. Няма обаче кой да ти попречи да си го ползвш като офис (не ти трябва търговско разрешение), стига да не се скараш с някой съсед и да те наклепа в незаконното в общината. Ако имаш други възможности - за предпочитане е да ти е всичко чисто. Ако ти е много изгодно като пари, защо пък не - може даже след години като гараж да е по-продаваемо.
Re: смяна на статут на гараж
28-03-2008 - 17:40:35
В София не може да се променя предназначението на гараж от миналата година, ще ти намеря закона след малко
Re: смяна на статут на гараж
28-03-2008 - 17:46:54
На територията на Столична община и в съществуваща сграда, трябва да съобразите чл.18, ал.3 от Закона за устройството и застрояването на Столичната община: Предназначението на гаражи в съществуващи сгради не може да се променя.

www.gis-sofia.bg/ZUZ_na_SO-spec_prav.doc

Чл. 18. (1) Столичният общински съвет приема наредба за условията и нормативите за изграждане на паркинги и гаражи на територията на Столичната община.

(2) Строителството на нови сгради се разрешава само ако с инвестиционните проекти се осигуряват необходимите места за паркиране и гариране в границите на урегулирания поземлен имот.

(3) Предназначението на гаражи в съществуващи сгради не може да се променя.
wal
Re: смяна на статут на гараж
28-03-2008 - 17:54:37
много благодаря , но за Пловдив ? smiling smiley
Re: смяна на статут на гараж
28-03-2008 - 17:56:55
Влез в сайта на общината и търси съответна наредба. Или пробвай с търсачката.
Re: смяна на статут на гараж
28-03-2008 - 22:53:40
и в другите общини е така ве4е не може да се сменя статута на гаражите...без зна4ение как изглежда...важно е какво пише...все пак вие си преценете ...но аз ли4но не бих...успех
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход