Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дали вече не започва т.нар Крах при имотите

Публикувано от yasenmarinov 
Дали вече не започва т.нар Крах при имотите
26-03-2008 - 12:35:38
всичко това е от моя гледна точка, обикновен гражданин решил да си купи имот с ипотечен кредит, може би малко закъснял вече. Ситуацията е следната:
Днес 26 Март 2008 решавам да обикалям банки за условията за ипотечен кредит. Разбирасе предварително съм се поинтересувал от официалните сайтовете на банките и сметките ми се връзваха и всичко ми се струваше ОК.
Но още при първата банка (ПИБ) получавам следното:
Максимален предиод: 15 г. (няма ги 20-25 или 30 г. периоди)
Лихва: 10.5% При доказан доход.
Няма промоции за първа година с по олекотени условия

И защо така, не са ли верни данните от сайта ви? "Ами оня ден така са решили от управителният съвет и в момента предлагаме само при тези условия"
Причината? "Немога да кажа точно, но може би заради вероятно задаващите кризи или проблемите във финансовият пазар на световно ниво"

Все пак, изкам разпечатка със погасителен план при сегашните условия и казвам довиждане и лека работа.

Анализирам разпечатката и си правя съвсем прости сметки и основният извод, което си правя е: По добре да си стоя на квартира и да изчакам, защото месечната лихва, която ще плащам е двойно по висока от наема, която плащам в момента. (само да спомена, че живея на квартира в нова кооперация)

И така дами и господа, взех решение, и се отказах да си купя имот за сега.

Може би т.нар "крах"(падене според Уикиречник) ще да е това. Има предлагане, няма желаещи да ги купят при наличните условия и вподследсвие спад в цените.
Re: Дали вече не започва т.нар Крах при имотите
26-03-2008 - 12:44:35
To i predlagane nqma mnogo mnogo. Imahme dvustaen v Lulin 10 EPK na 1000Ekv.m. prodaden za 10 dni s kredit sega zvannaha i oshte dvama koito go bqha gledali ama nqma.
Inache ste prav ako spred da se kupuva shte padnat cenite .....................
Re: Дали вече не започва т.нар Крах при имотите
26-03-2008 - 12:45:52
Еми аз като double-income, no kids (yet) също съм направила тази преценка засега.

Други DINK приятелчета- също.
Re: Дали вече не започва т.нар Крах при имотите
26-03-2008 - 12:56:01
В други банки не е така. Ситуацията и в клона им и в сайта им е еднаква.
Още преди 2-3 години беше така - наемът да е два пъти по-малък от вноската по кредита за един апартамент.
Смятате ли, че който си е купил имот 2005-2006 е сбъркал?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-26 13:33 от dragula.
крах няма спокойно...има ръст в цените на жилищата в София
26-03-2008 - 13:11:29
avatar
Мои клиенти теглят в момента кредит за 35 години разбира се не от ПИБ.
Крах, мрах, прах...не се надявайте на това за да не останете с празни ръце.
Цените ще спрат да растат незнам кога, но това изобщо не означава, че ще падат...особено за жилища в София. От ноември месец до сега едни и същи хора с едни и същи приказки - "цените падат" кои цени и кога ще паднат май...няма да стане :ami:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Дали вече не започва т.нар Крах при имотите
26-03-2008 - 13:12:36
Никакъв крах не се задава за София специално, просто всички които пишат за крах са далеч от реалността колко много пари има, много ама наистина много, къщичките на камбаните строени от НИКМИ, и продаващи се по 800000 евро, форумците от Америка могат да сметнат това в долари и какво може да се купи във Флорида за тези пари :} са напълно продадени, при все че има мрънкане от потенциални купувачи че дворчета са много малки :} :} добрите и качествени строители нямат никакви проблеми в София, ама никакви :} :} цените няма да паднат защото като няма купувачи просто паратамента ще седи празен или ще се дава под наем зависи от разбирането на собственика!! тук просто от любопитство съм си направил списък с 13 нарочно 13 имота в Белите брези, Военна академия и Ситняково и вече 5 месец си ги прозвънявам в аганциите където са обявени - само 1 се продаде за 5 месеца, другите 12 или запазват същата цена и си стоят 20% или 80% вдигнаха цената още на горе. разбирачите на пазара нека обяснят защо при слаб или никакъв интерес цената не само че не пада но и се вдига на горе в най-драстичния и патологичен според мен случай с 50%- достигайки 1800 евро на квадрат в близост до министерство на външните работи!!! smiling smiley confused smiley confused smiley confused smiley smiling smiley
Re: Дали вече не започва т.нар Крах при имотите
26-03-2008 - 13:25:16
avatar
Емилиано обяснението е просто много от продавачите имат по няколко имота и не бързат за никъдеsmiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Дали вече не започва т.нар Крах при имотите
26-03-2008 - 13:44:13
Ясене,
по-добре, кажи на съфорумците къде си вложил другите 90 хил. EUR ?
Re: Дали вече не започва т.нар Крах при имотите
26-03-2008 - 14:10:20
@partzalev какви 90 хил. EUR те гонят
Re: Дали вече не започва т.нар Крах при имотите
26-03-2008 - 14:47:22
Ивинявай, но според мен тези, които купуват с кредит са малко и липсата им няма да доведе до КРАХ. Това, че според теб, вече трудно се дават кредити,може само да те радва! Или с прости думи - банките предпазват неразумните кредитополучатели!
Та за това те питах, от кои си - от тези, които купуват с кредит, за да живеят в жилището, или от тези, които си влагат партите в поредното жилище?
Пак се извинявам, ако съм те засегнал!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход