Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Затворените комплекси - острови на спокойствието

Публикувано от sunnyvillas 
Re: Затворените комплекси - острови на спокойствието
20-03-2008 - 09:48:29
Аз си мечтая да живея на такова място. Ако един ден имам възможността да си го позволя непременно бих живяла на някое чисто, отделено, охранявано място.

Излизам от вкъщи и съм независима??

Преди известно време 3-ма човека ме нападнаха на улицата до блока - взеха ми всичко и им се наложи да ме понабият малко. защото се бях вкопчила в лаптопа си и не исках да го пусна доброволно ... Беше към 9 вечерта...

Сега, когато изляза от колата си и докато стигна до блока - всичко е тъмно наоколо... в далечината се виждат понякога сенки на хора, които обикновенно гледам да избегна и си отварям очите на четири вече.

През деня си е само депресиращо мръсно ...

Да, може би в един луксозен комплекс би имало други проблеми... Но, аз определено бих ги предпочела.
Цените са безумни, но според мен това е част от идеята - ако човек е на това ниво да може да си го позволи - ще бъде сред хора, които са на сходно ниво и няма да го пребият, за да му вземат лаптопа, който му е ценен заради информацията, а не заради самата машина...

Представям си как излизам от вкъщи и наоколо е красиво , чистичко и подредено.. как съм с малката си дъщеря и се разхождам с нея на това място и отиваме към някой детски кът, където люлките не са изкорубени, където няма счупени стъкла на асфалта ...
Re: Затворените комплекси - острови на спокойствието
20-03-2008 - 10:59:07
Taka e Ronia, съгласен съм с теб. Ама тука хората пишат само негативизми и гледат с лошо око на всичко, и те не могат да вдянат нищо, нямат на каква база да го оценят, или просто завиждат. Аз предлагам на всеки, който има път натам, да мине да види комплекса на Феърплей в "Борово", пък нека да каже, че е лошо там после...


Love is all around
Re: Затворените комплекси - острови на спокойствието
20-03-2008 - 11:04:07
Хората са еднакви навсякъде, и тия с парите, и тия без
Не ми се ще да се затварям зад една ограда нито с едните, нито с другите
Но на тези, които искат, пожелавам всяко щастие winking smiley
Re: Затворените комплекси - острови на спокойствието
20-03-2008 - 12:07:59
Sagitta Написал:
-------------------------------------------------------
> Драги форумци,
> Не знам за вас, но аз не бих могла да живея в
> такъв затворен комплекс.Какво значи това - може би
> зид околовръст с ток по него, портиер на входа,
> който точно знае кой влиза, при кого, за колко
> време...ужас, драги зрители...Дори луксозното гето
> пак е гето, а пък не се и знае докога ще е
> луксозно - като гледам, боклукът е в еднакви
> количества и в престижните, и в обикновените
> квартали. После - там, в затвореното, кой знае
> какви неща могат да станат и ти не можеш да
> избягаш, поне не лесно. Градът за това е град -
> излизаш от къщи и си независим - обществена улица,
> спирка, такси, хора
> Може би е удобно за някой мутра, която иска да се
> предпази от килърите
> Но за нас, едва ли
Убедена съм, че повечето от нас живеят в жилищни блокове и всеки ден се възмущават от мръсотията и липсата на всякаква подръжка на общите части. Освен това, дали ще преминаваш покрай портиер или под зоркия поглед на комшиите си в блока, мисля, че няма голяма разлика.
А какво означава да избягаш от "затвореното"? Според мен по-голям пленник си на 6 етаж в блока, отколкото две стъпала и на земята.
Що се отнася за отстоянието до работа - да, добре ще е да си мобилен, т.е. да имаш собствен превоз, но той ти е нужен и в града. И вместо да се изнервяш в задръстванията, по околовръстния път ще пристигнеш за много по-кратко време.

Мутрите от своя страна няма да предпочетат да живеят в тези комплекси, защото за тях по-сигурно от самостоятелна къща-крепост няма.

Re: Затворените комплекси - острови на спокойствието
20-03-2008 - 14:39:14
Позволявам си да възразя, че не е все едно дали е портиер, който ще има право да разпитва и пропуска гостите Ви, или някаква "комшийка", която ще си сплетничи на своя отговорност.
Въпросите с поддръжката стоят и ще стоят както в отворените, така и в затворените пространства. Задръстванията в и извън градовете няма да се махнат само поради наличието на затворени комплекси.
Искам да кажа, че проблемите ще си бъдат същите, само дето ще сте затворени зад една ограда с пропуск заедно с хора, които нито сте избрали, нито познавате, нито можете лесно да избегнете, ако Ви се поиска.
Ей туй не ме кефи
Бъдещето ще покаже колко са такива като мен.
Но че чужденците в БГ ще предпочетат този начин на живеене, съм почти убедена.
Re: Затворените комплекси - острови на спокойствието
21-03-2008 - 16:33:15
Чудех, кой ще се сети, че ще се затвари в комплекс със същите хора, от коит о бяга. Защото в България простотията е разпределена равномерно по социалната стълбица за разлика от други общества, където средната класа е стожерът на добрите обществени порядки.
ss7
Re: Затворените комплекси - острови на спокойствието
21-03-2008 - 17:00:50
А ако няма автобусен транспорт до тоя затворен комплекс как малкото ми дете ще иде/се върне не училище на обяд (да предположим че сутрин аз ще го карам
Re: Затворените комплекси - острови на спокойствието
21-03-2008 - 17:02:01
Според мен живеенето в затворени комплекси е почти толкова проблематично, колкото и живеенето в ЕПК вертикалните села. Знам, че веднага ще ме подхванете с опровержения - ами как така, то е чисто ново, ау, сред зелена поляна, има басейн, охрана, поддръжка на общите части....
Мога да Ви изброя няколко "ЛЪСКАВИ" комплекса, които си имат подобни проблеми с поддръжката, защото им искат многото пари за общите части, почистване и охрана.....Има и случаи, при които самият строител не е завършил някоя от общите благинки, било фитнес, било басейн и те стоят си стоят като стоманобетонови паметници насред двора....В болшинството от случаите ЕПК селата нямат асансьор и дори осветление, защото не се плаща....
Не може довчера живелият в обикновено село "ЕПК" и неплащал с години нищо, отвътре да му дойде ищах да пази, да му е чисто, пък и да си плаща за всичко това...
Re: Затворените комплекси - острови на спокойствието
31-03-2008 - 02:48:15
Не знам защо...вероятно защото аз самият съм израстнал сред панели,но изпитвам див ужас от хора,които с гордост заявяват,че биха живели в "комплекс",особено затворен такъв...Това е прсто едно по-малко гето.Дори да не е замислено така,ще се превърне в такова.Просто хорта от гетото си остават хора от гетото.Новите,които няма да са обременени с това...едва сега се раждат.
затвореният комплекс - не е за сульо и пульо
01-04-2008 - 12:32:33
тук усещам доста отрицателна енергия насочена към комплексите от "затворен тип", при което все взема предвид думата "затворен" - все едно единственият й смисъл е да живееш затворен като в затвор с един тон идиоти.

забравяте за благата, които получавате срещу таксата обслежване

- това е чистата градинка под терасата ти
- това е басейн, в който да се разхладиш лятото
- това е барбекюто, при което да пиеш бира с приятели
- това е детската площадка на която ще играят децата ти без да ги премазват автомобили
- това е сигурното паркомясто, без да се събуждаш с натрошена кола

комплексите от затворен тип нямат ПРОБЛЕМ - проблемът е вътре в нас за това че цял живот живеем в панелни кутийки, и не можем да приемем факта, че бихме могли да живеем по друг начин, освен ако не можем да си позволим да си построим къща и там да сме царе както един пич от форума каза.

Така че такива комплекси като Елисей Апартментс, като Уислоу Градините и Лалетата с лагери и подобни - и за тях си има клиенти. А пък за останалите - панелки - те и без това имат издръжливост до към 100-тина години. moody smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход