Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Затворените комплекси - острови на спокойствието

Публикувано от sunnyvillas 
Re: Затворените комплекси - острови на спокойствието
10-09-2008 - 15:09:10
Абсолютно съм на мнение, че всеки разбира и живее различно живота си.
Затворените комплекси са за ценители... Те са еволюцията на панелките и ЕПКта, а и е нормално да не бъдат възприети от недораслото консервирано самосъзнание на обитателите на панелки от ЦГЧ и жк комплексите в ГРАДОВЕТЕ.
Бих искала да ми отговори някой фен на панелните общежития, който копнее за къща с градинка в ГРАДА - защо в неговия блок цари такава мизерия и мръсотия, градинката е превърната в сметище, а пейките от соц време не са реновирани?! А ако това беше Вашата къща с градинка, защото пространството около блоковете, се равнява горе-долу на един голям двор /който в едно бъдеще време трябва да обслужвате Вие/?!
В целият свят има наложени правила - като не се грижиш за общите части, ще си плащаш да го върши някой - защото безплатен обяд няма в този живот!

Re: Затворените комплекси - острови на спокойствието
10-09-2008 - 19:04:43
avatar
sunnyvillas Написал:
-------------------------------------------------------

> Бих искала да ми отговори някой фен на панелните
> общежития, който копнее за къща с градинка в ГРАДА
> - защо в неговия блок цари такава мизерия и
> мръсотия, градинката е превърната в сметище, а
> пейките от соц време не са реновирани?! А ако това
> беше Вашата къща с градинка, защото пространството
> около блоковете, се равнява горе-долу на един
> голям двор /който в едно бъдеще време трябва да
> обслужвате Вие/?!
> В целият свят има наложени правила - като не се
> грижиш за общите части, ще си плащаш да го върши
> някой - защото безплатен обяд няма в този живот!

Няма фенове на панелните,нито на каквито и да са общежития! И сега плащаме данъци, от които идват заплатите на служба "Чистота". Но, не е чисто- просто хората цапат. Ще цапат и в затворения комплекс. Още по- безгрижно- защото от джоба им ще излиза още един "данък". Чувал ли си "гениалния" израз "Кой за каквото е учил"? Много обичат да го употребяват тези, които хвърлят боклука пред краката на метящия...........
Re: Затворените комплекси - острови на спокойствието
10-09-2008 - 23:17:37
Що за спор
Все едно да спорите дали е по-хубаво да караш Лада или Мерцедес.
Едни ще кажат: Лада!!! хем евтина подръжка, хем и на нивата може да се отиде . И торба с цимент да прекараш става.
Другите пък просто не ходят на нива smiling smiley
Re: Затворените комплекси - острови на спокойствието
12-09-2008 - 10:01:26
Затворените комплекси са за хора с високи доходи, които са на мнение, че ще продължат да имат високи доходи тук до пенсия. В нашите условия това може да го мисли само един завършен идиот, който не вижда по-далеч от носа си.
Ако си богат и искаш двор си правиш къща, т.е. не пробутвайте тезата, че затворениет комплекси са за богати.
Re: Затворените комплекси - острови на спокойствието
12-09-2008 - 10:34:00
Аз живях и след дни пак заминавам да живея в такъв комплекс, но в чужбина. Проблем с транспорта няма - градски автобуси на 10 минути на цена 0,46 евро. Проблем с паркирането няма - всеки апартамент е с паркомясто, което не се продава отделно от апартамента. Проблем с чистотата няма - чисти се, всъщност лъска се, всеки понеделник. Но за това се плаща - много за нашите стандарти, но включва и подържането на зелените площи и басейна. Между другото комплекса има застраховка като цяло, вероятно свързана с гаранцията на предприемача. Проблем с пазаренето няма - два супермаркета в близост. Като си напазаря се прибирам с количката до ... кухнята. Така е построен, че от улицата до кой да е апартамент няма нито едно стъпало. Проблем с децата няма - учениците ги взема спец транспорт, без никакъв страх можеш да оставиш децата по поляните или детската площадка.
Проблем има ако решиш да си изхвърляш боклука извън разрешеното време, защото ако те хванат струва 300 евро. проблем има ако си изхвърляш фаса през терасата, защото ще падне в градината на апартамента от приземния етаж. проблем има ако си простреш прането на терасата. Въобще проблемите са от такова естество.
Опасявам се, че в български условия нещата са доста ... побългарени и съответно опорочени.
Между другото цените на тези имоти са до известна степен съпоставими с тези в България...
Re: Затворените комплекси - острови на спокойствието
12-09-2008 - 10:53:04
някога,преди 19 год в БГ пристигна един Усовски майстор да ни пали ламБите , демек да ни дава акъл.....
след кратък престой си тръгна преждевременно , давайки "есенцията" от впечатления от БГ с няколко думи :
България е чудесна страна , НО ИМА ПРЕКАЛЕНО МНОГО БЪЛГАРИ !!!
-----------
така че,вместо да коментирате следствия (мръсотия и пр..) и да съпоставяте с чужденецията - определете ПРИЧИНАТА !!!
след което си задайте въпроса-аз коментатор на събития ли съм или ще опитам да ги променя ???
какво направих в тази посока , спечелих ли някого за каузата ?

--------------
затворените комплекси са острови на това - на което са острови и отворените комплекси-
иска се много , докато се стигне до същината !

----------
сама по себе си темата не е лоша , най-малкото ако авторът е брокер с еднопосочни интереси - тогава дори е оправдана..........
но като гледам колко словесна енергия се хаби за да открием топлата вода агейн ............си мисля,че БГ ща бъде още много години остров на ..................нали има досетливци spinning smiley sticking its tongue out
Re: Затворените комплекси - острови на спокойствието
12-09-2008 - 14:46:08
Аз съм коментатор на събитията! Аз не искам да променям нищо от това, което съм описал. smiling smiley
Бих могъл да кажа каква е причината нещата в България да не са такива, каквито са в нормалните държави, но вероятно ще има много обидени. Това обаче не е най-лошото, в известен смисъл основната причина не подлежи на промяна, а само на осмиване. Ама и това е опасно, имайки предвид съдбата на Алеко Константинов. Пък и днес станах свидетел как поредния селски тарикат, който блъсна една жена, спряла на пешеходна пътека и й се развика "що спираш, ма". Личната ми кауза е да спирам на всяка пешеходна пътека. Надявам се това малко нещо да е моя скромен принос. Изглежда напълно донкихотовски, ама...
Re: Затворените комплекси - острови на спокойствието
15-09-2008 - 14:48:37
За да разсея съмненията от себе си, относно самоличността ми, ще уточня, че не съм строителна, нито инвеститорска компания, която да рекламира продукта си по форумите. Интересът ми към недвижимите имоти, предполагам е очевиден, но това не мисля, че е от голямо значение.
Отворих темата абсолютно умишлено, за да разбера отношението на българина към нововъведените европейски стандарти в строителния бранш, които изискват наистина възприемчивост, широк поглед и донякъде висока култура.
Все пак ще е необходимо доста време, за да се приемат не само "затворените комплекси", но и начина на живот в тях, в който има вътрешни правила и норми, отдавна позанемарени и позабравени от всички нас.
И все пак нали сме тръгнали към Европа!?
Re: Затворените комплекси - острови на спокойствието
22-09-2008 - 11:07:51
sunnyvillas Написал:
-------------------------------------------------------
> За да разсея съмненията от себе си, относно
> самоличността ми, ще уточня, че не съм строителна,
> нито инвеститорска компания, която да рекламира
> продукта си по форумите. Интересът ми към
> недвижимите имоти, предполагам е очевиден, но това
> не мисля, че е от голямо значение.

Похвално! Сигурно сте първата АНИ, която не отдава голямо значение на интереса си към недвижимите имоти :}
Никът Ви само по себе си бе достатъчен за да не успеем да разсеем съмненията си относно самоличността Ви smiling smiley дори мисля, че кратката справка в гугъл задълбочава съмненията. Все пак, поздравявам Ви за ненатрапчивия подход smiling smiley
Нищо лично winking smiley

Иначе подобен род 'затворени комплекси' за мен също представлява интерес, но от това, което съм чул/чел/видял до момента, ми стана ясно, че ще е необходимо време една част такива комплекси да фукционират известно време, за да се направи обективно оценката. на този етап епрекалено рано да се правят анализи, сякаш
:ami:
Re: Затворените комплекси - острови на спокойствието
22-09-2008 - 11:59:21
Zrfv Написал:
-------------------------------------------------------
> sunnyvillas Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > За да разсея съмненията от себе си, относно
> > самоличността ми, ще уточня, че не съм
> строителна,
> > нито инвеститорска компания, която да
> рекламира
> > продукта си по форумите. Интересът ми към
> > недвижимите имоти, предполагам е очевиден, но
> това
> > не мисля, че е от голямо значение.
>
> Похвално! Сигурно сте първата АНИ, която не отдава
> голямо значение на интереса си към недвижимите
> имоти

> Никът Ви само по себе си бе достатъчен за да не
> успеем да разсеем съмненията си относно
> самоличността Ви дори мисля, че кратката справка
> в гугъл задълбочава съмненията. Все пак,
> поздравявам Ви за ненатрапчивия подход
> Нищо лично
>
> Иначе подобен род 'затворени комплекси' за мен
> също представлява интерес, но от това, което съм
> чул/чел/видял до момента, ми стана ясно, че ще е
> необходимо време една част такива комплекси да
> фукционират известно време, за да се направи
> обективно оценката. на този етап епрекалено рано
> да се правят анализи, сякаш
>
-----------------------
забавЕни са ми подобни "послания"

ние нЕмаме интерес от това , но все пак.........

Похвално sunnyvillas - какво ще правиш иначе в говорилнята , ако не си заинтересован / а - трябва да си от
"другите" , онези с непазарните подходи spinning smiley sticking its tongue out
без да искам съм познал , че има "нещо"
зомбирВай ги шараните-трЕбва да купуват , трЕбват печалби , требва опит за
зрЕЕне
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход