Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

АДВОКАТ или БРОКЕР кой е по-компетентен?

Публикувано от Marthy 
Re: АДВОКАТ или БРОКЕР кой е по-компетентен?
28-02-2008 - 12:49:14
АДВОКАТ или БРОКЕР кой е по-компетентен? - Нотариуса!
Re: АДВОКАТ или БРОКЕР кой е по-компетентен?
28-02-2008 - 13:18:06
Cankov mnogo si prav. Vav vsqko stado ima marsha, istorika s advokat: Na predvaritelen dogovor sme pokupkoprodajba na jilishte - dogovora tejak ta tejak podroben ta podroben nerazbiraem toje. Hita beshe che advokata iziska ot prodavacha da predostavi skica na parcela a jilishteto e s pravo na stoej varhu darjavna zemq, advoakata beshe ot debela kantora s debel honorar /300EUR/ za dogovora. Posmqhme se zdravo zashtoto stana patardiq vika me mu dai da zvannem na notariusa toi mi zvannete kak ne go beshe sramda si vzeme parite posle nerazbrah.
Re: АДВОКАТ или БРОКЕР кой е по-компетентен?
28-02-2008 - 13:41:33
cankov Написал:
-------------------------------------------------------
> АДВОКАТ или БРОКЕР кой е по-компетентен? -
> Нотариуса!


Сигурно имаш предвид ТОЗИ
Re: АДВОКАТ или БРОКЕР кой е по-компетентен?
28-02-2008 - 13:50:34
Еи затова става въпрос..
Re: АДВОКАТ или БРОКЕР кой е по-компетентен?
28-02-2008 - 14:04:24
Мarthy драга не чувстваш ли ,че ставаш смешна ?!

Кой бил по- компетентен юридически - брокерът или адвокатът
ха,ха,ха

Адвокатът освен ,че е изучавал 6 години материята , е персонално ангажиран с теб, хонорарът му не зависи от това дали ще стане сделката и не на последно място му плащаш поне 3- пъти по-малко за по добре свършена работа !!



smiling smiley
Abu
Re: АДВОКАТ или БРОКЕР кой е по-компетентен?
28-02-2008 - 14:30:49
Според мен всичко опира до начина, по който си избираме адвокат или брокер. При адвокатите почти 100% разчитаме на нечии препоръки. При брокерите - основното е примамливата реклама. В този смисъл е по-вероятно да се натъкнеш на лош брокер, отколкото на лош адвокат.
Дипломата е само една от гаранциите, че човекът ще свърши работа и наистина е жалко, когато престижът на ВУЗ-а подвежда клиента... Ама то май важи за всяка професия. Все пак, по-компетентен си е адвокатът, но е вярно също, че повече боли, като не оправдае очакванията.
Re: АДВОКАТ или БРОКЕР кой е по-компетентен?
28-02-2008 - 14:33:01
Знаещ

Мarthy драга не чувстваш ли ,че ставаш смешна ?!

Кой бил по- компетентен юридически - брокерът или адвокатът
ха,ха,ха

Адвокатът освен ,че е изучавал 6 години материята , е персонално ангажиран с теб, хонорарът му не зависи от това дали ще стане сделката и не на последно място му плащаш поне 3- пъти по-малко за по добре свършена работа !!


Марти не е драга а е драги и чети какво съм писал. Сигурен съм че ако имаш ситуация ще ти е много тъпо, освен ако не те кефи да ти е тъпо. И точно че е изучавал 6 години материя и пак незнае за какво става въпрос а още повече че в държава като нашата е напълно възможно да си купиш диплома дори и за добре изучен правист и да се опитваш да практикуваш без да знаеш нищо в областта си. Замисли се. Още веднъж казвам не пиша зада обиждам Адвокати, просто споделих ситуацията в която бях а вие вместо да разсъждавате се държите все едно съм ви изял хляба, по-спокйно го давайте. А това че прависта има диплома въобще не означава че е по-компетентен от брокер да речем с 5 години стаж. Много хляб има да яде ако иска да стане човек от него ( или поскоро добър адвокат). Не трябва само документ за завършено образувание е казал един старец, трябва и акъл. Особено като искаш и да практикуваш това което си завършил.

smiling smiley smiling smiley smiling smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-02-28 14:37 от Marthy.
Re: АДВОКАТ или БРОКЕР кой е по-компетентен?
28-02-2008 - 15:53:03
Marthy, не си спомням да съм ти разрешавал да ползваш мои стари постинги и да ги публикуваш от свое име! Най-малкото това съм го писал в друг контекст = отговарях на някакъв младеж от какво би трябвало да разбира, ако иска да стане добър брокер.

:g:
Marthy
28-02-2008 - 16:14:52
Marthy, ако сред адвокатите специализирали се в НИ, има 1-2 % нечитави , останалите са в пъти по добрия вариант от това някакъв невежа , с познания от тук - от там , без диплома да ти свърши адвокатската работа !

А й нали драги не забравяш, че освен адвоката и нотариусът ги проверява документите.


p.s. а й забравих да ти кажа ако с гледане и с търчане се ставаше месар , то кучетата щяха да са най-добрите такива
ха,ха,ха

smiling smiley smiling smiley
Re: АДВОКАТ или БРОКЕР кой е по-компетентен?
28-02-2008 - 16:14:56
Пе6о

Marthy, не си спомням да съм ти разрешавал да ползваш мои стари постинги и да ги публикуваш от свое име! Най-малкото това съм го писал в друг контекст = отговарях на някакъв младеж от какво би трябвало да разбира, ако иска да стане добър брокер.

Извинявай за което, редактирах си поста просто щях да напиша долу горе същото.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход