Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво мислите за квартал Суха река?

Публикувано от Ronia 
Какво мислите за квартал Суха река?
26-01-2006 - 12:01:19
Споделете мнение, независимо дали живеете там или само имате мнение или имате приятели, които живееят там.
предстои ни да купуваме апартамент и харесахме един тристаен там и ми се струва много изгоден ЕПК, но баща ми не ме съветва каза, че бил много непрестижен квартал (ние до сега бяхме в Редута, но ни е тясно вече в 2 стаен) и че по-добре да вземем малко заеми и да изберем Гео Милев

Този квартал Суха река е супер близо до центъра - минаваш моста Чавдар и си на Дондуков, чудно ми е защо е толкова по-евтин от Зона Б19 например...
Само знам, че има ТЕЦ, а няма топла вода, но това не ме притеснява. Нещо друго според Вас, което не е благоприятно?


Re: Какво мислите за квартал Суха река?
26-01-2006 - 12:05:16
Шумът от самолетите е единствената реална неблагоприятна причини. Но самолетите летят вниско и над Дондуков и центаъра на ДСофия, така че не е чак толкова голям проблем.
Другата причина е снобарията на българина. Ако не ви тресе снобарията не се притеснявайте и си вземете тамsmiling smiley
Re: Какво мислите за квартал Суха река?
26-01-2006 - 12:42:57
Но самолетите си ги има smiling smiley И е наистина шумно - тресат се стъклата на прозорците.

И не го слушайте 4ovek - мисля, че снобарията определя едва 30 % от разликата в цената (моя лична оценка smiling smiley - където и да било в София
Re: Какво мислите за квартал Суха река?
26-01-2006 - 12:47:21
ДА бе - 350 евро в Левски срещу 1000 в Иван Вазов е малко повече от 30%smiling smiley
Re: Какво мислите за квартал Суха река?
26-01-2006 - 13:01:34
30% от разликата е имала предвид многоуважаваната колежка, мисля, а не 30% разлика.
С извинение, че се намесвам.
Re: Какво мислите за квартал Суха река?
26-01-2006 - 13:05:13
Точно това е имала предвид "многоуважаемата колежка" :} - извинен си, Kiko!

4ovek - от следствието "разлика в цената" х (незвисимо колко е тя) 30 % се определят от снобария и 70 % - от действително съществуващи неудобства/недостатъци на даден квартал - средно взето, не като индивидуални жилища.


Re: Какво мислите за квартал Суха река?
26-01-2006 - 13:12:29
Добре и каква е разликата дали живееш в Иван Вазов или Левски ако изключим субективните фактори?
Re: Какво мислите за квартал Суха река?
26-01-2006 - 15:21:26
Ами:
говорим за Иван Вазов и Суха река, нали така:

1) шума на кацащите и излитащи самолети в Суха река;

2) близоста на южния парк, а в суха река - на Абисиния smiling smiley - градския транспорт е пълен с представители на ромското малцинство, запътили се някъде по свои дела. Пък и по улиците се срещат честичко smiling smiley

3) в Иван Вазов за 5 мин пеш си на НДК, а за 10 - на Витошка (търговската й част, иначе витошка на практика дели Иван Вазов на 2). Като си спасен от шума и хаоса на големите кръстовища и булеварди. В Суха река - еми ясно е.

4) наличие на дървета и междублокови пространства в Иван Вазов, макар че и Суха река не е най-зле в това отношение

5) наличие на спортна инфраструктура в Иван Вазов (стадион Раковски и басейна Спартак), - е, Герена е близо до суха река, ама зависи къде живееш все пак - кварталът е значително по-голям от Иван Вазов.

Всъщност бих казала, че да живееш в Иван Вазов имаш всички предимства на живот в центъра без неговите недостатъци.

Сигурно не съм изчерпателна в изреждането, но.....




Re: Какво мислите за квартал Суха река?
26-01-2006 - 16:28:55
Освен №1 - всичко друго е субективно. НЕ е нужно да ходиш да пазаруваш на Витошка, търговски обекти си има достатъчно в Сухата Река.
Та я измисли нещо друго, освен, че повече ти харесва Иван Вазовsmiling smiley А това е субективно.
Ние не можем да си позволим Иван Вазов... :cry: :cry: :cry: :cry:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход