Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Snimka
Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво мислите за квартал Суха река?

Публикувано от Ronia 
Какво мислите за квартал Суха река?
26-01-2006 - 12:01:19
Споделете мнение, независимо дали живеете там или само имате мнение или имате приятели, които живееят там.
предстои ни да купуваме апартамент и харесахме един тристаен там и ми се струва много изгоден ЕПК, но баща ми не ме съветва каза, че бил много непрестижен квартал (ние до сега бяхме в Редута, но ни е тясно вече в 2 стаен) и че по-добре да вземем малко заеми и да изберем Гео Милев

Този квартал Суха река е супер близо до центъра - минаваш моста Чавдар и си на Дондуков, чудно ми е защо е толкова по-евтин от Зона Б19 например...
Само знам, че има ТЕЦ, а няма топла вода, но това не ме притеснява. Нещо друго според Вас, което не е благоприятно?

Re: Какво мислите за квартал Суха река?
26-01-2006 - 12:05:16
Шумът от самолетите е единствената реална неблагоприятна причини. Но самолетите летят вниско и над Дондуков и центаъра на ДСофия, така че не е чак толкова голям проблем.
Другата причина е снобарията на българина. Ако не ви тресе снобарията не се притеснявайте и си вземете тамsmiling smiley
26-01-2006 - 12:42:57
Но самолетите си ги има smiling smiley И е наистина шумно - тресат се стъклата на прозорците.

И не го слушайте 4ovek - мисля, че снобарията определя едва 30 % от разликата в цената (моя лична оценка smiling smiley - където и да било в София
26-01-2006 - 12:47:21
ДА бе - 350 евро в Левски срещу 1000 в Иван Вазов е малко повече от 30%smiling smiley
26-01-2006 - 13:01:34
30% от разликата е имала предвид многоуважаваната колежка, мисля, а не 30% разлика.
С извинение, че се намесвам.
26-01-2006 - 13:05:13
Точно това е имала предвид "многоуважаемата колежка" :} - извинен си, Kiko!

4ovek - от следствието "разлика в цената" х (незвисимо колко е тя) 30 % се определят от снобария и 70 % - от действително съществуващи неудобства/недостатъци на даден квартал - средно взето, не като индивидуални жилища.

26-01-2006 - 13:12:29
Добре и каква е разликата дали живееш в Иван Вазов или Левски ако изключим субективните фактори?
26-01-2006 - 15:21:26
Ами:
говорим за Иван Вазов и Суха река, нали така:

1) шума на кацащите и излитащи самолети в Суха река;

2) близоста на южния парк, а в суха река - на Абисиния smiling smiley - градския транспорт е пълен с представители на ромското малцинство, запътили се някъде по свои дела. Пък и по улиците се срещат честичко smiling smiley

3) в Иван Вазов за 5 мин пеш си на НДК, а за 10 - на Витошка (търговската й част, иначе витошка на практика дели Иван Вазов на 2). Като си спасен от шума и хаоса на големите кръстовища и булеварди. В Суха река - еми ясно е.

4) наличие на дървета и междублокови пространства в Иван Вазов, макар че и Суха река не е най-зле в това отношение

5) наличие на спортна инфраструктура в Иван Вазов (стадион Раковски и басейна Спартак), - е, Герена е близо до суха река, ама зависи къде живееш все пак - кварталът е значително по-голям от Иван Вазов.

Всъщност бих казала, че да живееш в Иван Вазов имаш всички предимства на живот в центъра без неговите недостатъци.

Сигурно не съм изчерпателна в изреждането, но.....

26-01-2006 - 16:28:55
Освен №1 - всичко друго е субективно. НЕ е нужно да ходиш да пазаруваш на Витошка, търговски обекти си има достатъчно в Сухата Река.
Та я измисли нещо друго, освен, че повече ти харесва Иван Вазовsmiling smiley А това е субективно.
Ние не можем да си позволим Иван Вазов... :cry: :cry: :cry: :cry:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход