Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ПДЧ Кухня собственици, споделете да или не?

Публикувано от Ronia 
Re: ПДЧ Кухня собственици, споделете да или не?
18-02-2008 - 17:40:01
ivo107 Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравей,
>
> Слагай ПДЧ.И при двата варианта след 7-8 години ще
> сменяш с това качество.
>
> Иначе евтино и добре изпълнено -
> "Драго&Драго"
>
> Поздрави
>
>
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 05/17/07
> 02:34PM от ivo107.


Здравейте не съм съгласна с вашето мнение че кухня от пдч ще издържи само 7-8 години - и говоря от личен опит кухната ми е е от пдч , правена е 1987 г. и наскоро просто заменихме само вратичките с вратички от дърво ( орех) търсейки визуално обновление но корпоса го запазихме защото си е напълно качествен . Така ,че това също е добър вариант за обновяване на омръзналите кухненски шкафчета :!:
Re: Biser
21-02-2008 - 07:56:28
Zico Написал:
-------------------------------------------------------
> Bisere, явно не си в час, ама що ли се обаждаш ?!
> Предимството на ПДЧ пред МДФ е ,че ПДЧ-то НЕ СЕ
> ДРАСКА.
> А Предимството на МДФ пред ПДЧ е устойчивостта на
> влага !
>
>


с горното съм съгласна, ама с долното не , моят МДФ се разду. Извода - ПДЧ с ПВЦ кант
Re: ПДЧ Кухня собственици, споделете да или не?
24-02-2008 - 21:12:51
Не бадете наивни,съвременната кухня е от ПДЧ конструкция с ПВЦ кантове,врати от масив и плот мрамор. clap:
Re: ПДЧ Кухня собственици, споделете да или не?
25-02-2008 - 10:47:41
Re: ПДЧ Кухня собственици, споделете да или не?
01-03-2008 - 00:36:20
не мисля,4е ПД4-то е по-добро.както някои споменаха МДФ е водоустой4ев материял.можеш и сама да го про4етеш,провери(МДФ и ПД4)то си пише.А и от цената можеш да се орентираш,защо МДФ е по-скъпо??? moody smiley: Хората са казали:КАКВОТО ПЛАЩАШ,КОПУВАШ.или:СПОРЕД ЦЕНАТА...КА4ЕСТВОТО. winking smiley
Re: ПДЧ Кухня собственици, споделете да или не?
12-03-2008 - 18:57:52
Аман от разбирачи smiling smiley, без да искам да обиждам никой. Ами защо да не е от ПДЧ кухнята. Това дето го пишат обаче на еди колко си години ще го поставя въпроса така - да може да издържи, но ако си намериш предполагам материал произведен и съхранен според изискванията от поне 15 години предполагам. Не че сегашното ПДЧ е лошо, но съм обновявал стари мебели и това което видях като качество на ПДЧ-то е с идеи по-назад. А за МДф да кажа - цената при него се определя наий-вертоятъно от технологията - частиците дърво са пресовани много по силно и от там техническите му характеристики са доста по добри, но това не означава че не попива. Ако има достъп до влага трябва да се затвори доста добре, за да не си биеш главата после. Иначе и аз съм за идеята ПДЧ +МДФ. Само внимавай за производителя.


[tgdesign.hit.bg]
Sтоян Тотин
Re: ПДЧ Кухня собственици, споделете да или не?
25-03-2008 - 00:18:32
Само не избирайте фирмата "БОГЕ-СТИЛ".
Re: ПДЧ Кухня собственици, споделете да или не?
30-06-2008 - 11:58:51
Нищо не става от тази фирма (перфект мебел) .Абсолютни измамници. Монтажа на обзавеждането ми продължи 4.5 месеца и няма нищо общо с това което поръчах. Момчето дето ми взе мерките (един такъв пълничък, с очила) беше видимо пиян и от там се почна трагедията. Паднаха ми горните шкафове върху керамичния плот за 680лв. и никой не пое отговорност за него , а казаха че така си е бил. Изчезна ми и дистанционното на телевизора и климатика ( не знам на кой му е притрябвал или са го изхвърлили погрешка ) Абсолютен провал. :g:
Re: ПДЧ Кухня собственици, споделете да или не?
13-07-2008 - 09:10:16
Все пак има ли производител на кухни, който да се справи с основната си задача, да оферира коректно, съгласно проекта, да спази срока на изпълнение и да монтира бързо и качествено?! Поръчах си кухня от мебели Еми, когато правихме проекта, ми предлагаха, какви ли не чудеса, за да получа "най-добрата" кухня. Резултата е плачевен. Фурнира ми е обърнат в обратна посока на това, което съм поискала /пропуснали да го посочат в поръчката/. Кантовете ми не са 2 мм /обяснението е че нямали такъв цвят, но го чувам едва при монтажа/. Застъпват се вратички, не им стигаха размерите на стаята, в някои модули са правили съчинение по картинка. Оказа се че проблемът бил в кривите ми стени подове, нещо което при вземане на размерите, трябваше да видят, а и да не са ми перфектни стените и пода, но всичко е в разумни граници, а и точно затова поръчвам кухненски мебели /иначе ще си купя готови модули/. Тотална липса на професионализъм. Всяка дръжка е на различна хоризонтала. Монтажниците работят на принципа проба-грешка. Обяснението "Абе това не се вижда". В голямата си част, момчетата за първи път виждаха дърводелски инструменти. Най-ужасното от всичко е, че при искането ми да направят това, което съм заявила, отговора бе, че трябва да доплатя, защото разхода им ще бъде по-голям. А цените им не са никак ниски. Поисках отново да ми направят калкулация, защото иначе се оказва, че още при офериране са ме подвели в цената. Естествено не го направиха. Имам още неща за изработка, но вече се страхувам да експериментирам. Ако някои може да ми даде референции за добър производител, ще съм много благодарна.
Re: ПДЧ Кухня собственици, споделете да или не?
30-07-2008 - 01:45:44
Здравейте.

По мой проект за кухня от ПДЧ частник ми изготви ценова оферта за 2000 лв.
Кухнята е дълга 4 л.м. (долни шкафове 85 см, горни 40 см.). Плотът е 4 см. дебел, ПДЧ-то е на Егер, всички шкафове са с кант дръжки (инокс), два от тях са с амортисьорни панти, а единият е витрина с размер 105/40. Предвиден е и гръб за стената. Плоскостите ще бъдат обкантовани с ПВЦ

Цената ми се струва ниска, аз самата очаквах оферта за поне 3000 лв. Бих се усъмнила, но съм виждала кухня, изработена от същия човек и знам, че не е измамник.

Въпросът ми в случая е - как мога да направя договор с частника за гаранция на изработката? При положение, че няма да има печат, само подписите ни ще са ли достатъчни, за да имат някаква стойност? Какъв период на гаранция е нормално да се изисква за мебел от ПДЧ?

Благодаря за отговорите. smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход