Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Последен шанс да продаваме без да сме на загуба

Публикувано от opalaopa 
Re: Последен шанс да продаваме без да сме на загуба
25-10-2008 - 22:02:03
ками ками камиии...
пак се изказваш неподготвена!
там % е по-малък, защотот те не са като нас - всичко в тухлите.
там хората муслят как да се развиват, как да се образоват и т.н.
тук мислим само за комисоното и тухлите в коит ще го ръгнем!
въпрос на манталитет е!
ти като жена с такъв манталитет вкарваш всичко в имота си!
карбовски беше снимал за циганските гробници - тъм пък бутат много пари (злато, техника) в гроба на умрелия!
циганите влагат изключително в коли - друго си е да се покажеш разбираш ли!
въпрос на възпитание, култура и акъл!

аз съм на принципа на тефтера - взимаш смяташ и решаваш
ипотека 30 години за 60квадрата - благодаря!
ипотека 10 години за 120 квадрата - може да помисля!


Re: Последен шанс да продаваме без да сме на загуба
25-10-2008 - 22:13:08
avatar
Huba-Buba Написал:
-------------------------------------------------------

> аз съм на принципа на тефтера - взимаш смяташ и
> решаваш
> ипотека 30 години за 60квадрата - благодаря!
> ипотека 10 години за 120 квадрата - може да
> помисля!

Може, ма не мислиш, щото ти е трудно!
Ако изкарваш достатъчно, ще си вземеш и без ипотека.
По "белия" свят, дето смяташ да напъдиш децата си, ипотеките са пак по за 30г. И докато не се явиха "спекулативните" банки, които започнаха да отпускат кредити на кьораво и сакато, нещата вървяха по ноти....

А ти, няма какво да мислиш- на теб мама и тате са ти дали подслон- щото са били глупави да си осигурят собствен дом. Сега, можеш да лежиш на гърба им и да философстваш..... winking smiley
Re: Последен шанс да продаваме без да сме на загуба
25-10-2008 - 23:54:19
avatar
opalaopa Написал:
-------------------------------------------------------
> Цените на НИ най-накрая започват да се
> нормализират.
> Който е решил да продава НИ в София или друг голям
> град, особено панел - сега е последният шанс да го
> направи без загуба.
> Промяната на цените ще има ефекта на "снежната
> топка" (ще тръгнат надолу точно така, както се
> качваха). И това е съвсем нормално поведение на
> пазара, като се вземат предвид приходите на
> обикновенния гражданин в БГ.
>
> Нормално е платените медии да вдигат шум до небето
> че всичко е наред, криза в БГ няма, лоши заеми
> няма. Това няма да спре спукването на сапунения
> мехур "НИ в БГ"
>
> Успех на всички прекупвачи!


Айдеее почна се очаквам мега спам с подобни клониращи се теми до края на месец март когато май никой няма да може да спре цунамито от драматизиращи уж не искащи нищо да си купуват "съветници" във форума :] Никой обаче не се сеща, че 99% от продаващите се панелки не са ипотекирани и на никой не му е опрян пистолета в главата, а ако няма купувач на исканата цена ще бъдат спрени от продажба. Радвам се когато има градивни критики и съм - за с двете ръце, защото спокойно могат цените да слязат с по10000 евро на долу на някои съборетинки, но това не се решава нито от папата, нито от президента нито от правителството нито от медиите.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Последен шанс да продаваме без да сме на загуба
26-10-2008 - 00:14:46
avatar
А какъв % от закупените последните години са с кредити.При нас очакват 45 000 изгърмели ипотеки до края на годината.България е 8 пъти по малка,6000 да изгърмят, плюс отделно новопостроени ,чакащи на пазара.Като гледам как се свива броя на сделките( дано излезе скоро инфо от агенцията по вписванията за последните месеци ),ще се окаже доста голям натиск върху цените.
Нали помниш какво написах в темата ти ,в която се вдъхновявахме от I аm a legend.И за стагфлацията.Пък който няма зор да продава-лошо няма.
Re: Последен шанс да продаваме без да сме на загуба
26-10-2008 - 00:36:13
avatar
% на закупените с кредити през последните години можеш горе долу да го видиш в агенцията по вписванията където можеш да видиш и какъв процент са погасените ипотеки... тц не помня какво си писал в темата за легендите, но ей сега ще я погледна

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Последен шанс да продаваме без да сме на загуба
26-10-2008 - 07:25:18
Колеги не разбирате ли че вече няма да се дават вече така лесно кредити.
За 5 години от банките майки към Б-я потекоха към 27-28 милиярда евро
ние ги изхарчихме и сега всяка година трябва да врещаме 1,8милиярда.
Как няма да наливат след като в бг лихвата по кредитите беше 7-8-9%
а в западна европа 3-5%.
Край свърши се с даването на кредити това трабва да ви е ясно не може
това да продължи до безкрай ние минахме всякакви норми дължим
над 100% от БВП което е недопустимо.В европа кредитите са до 50-60%
от БВП което е нормални граници.Б-я е поставена пред най-сериозната криза в
историята си и тя е заложена през последните 5-6 години и щеше да се
случи независимо дали има световна криза.Г-н Станишев вече е водил
разговори за помощ от МВФ.Международната криза само ще утежни нашето
положение.Намалени инвестици от вън намален износ поради нулев разтеж
на икономиките в западна европа.Не можахме да привлечем свясни инвеститори
за 5 год. само спеколанти на имоти и как да стане като сме най корунпираната държава с лоша инфраструктора и спрени фондове.Ние един завод за боклуци не можем от 2год. да построим какво остава за чуждите инв.Правете си изводите какво ще става догодина в бг и накаде ще вървят имотите.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-11-20 10:31 от morski.
Re: Последен шанс да продаваме без да сме на загуба
26-10-2008 - 08:26:58
На всички е ясто че в основата на тази световна криза е прекаленото много
раздадени електрони пари в световен мащаб , лакомията на западните брокери
и отказа на държавите банки и правителства /по политически причини/ да ограничат разтежа на кредитите.Разтежа на една икономика зависи от потреблениато при раздадени толкова много електрони пари се симолира растеж и балониране на някои сектори визирам недвижимите имоти.Цените на всички суровини растът паради голямото търсене.Всичко започна в САЩ 2001г.когато разтежа на БВП намаля и пада под 1% тогава виновника за кризата Алан Гринспан
намаля лихвите драстично и чрез други фискални инструменти дава
възможност и пари на банките да дават кредите с цел да стимолира икон.разтеж.
Той наистина идва но когато всичко е О.К.на никой не му се иска да въведе
по стриктни мерки за кредитиране особено на политиците.Светът сега е в патова ситуация хем да няма рецесия хем и да не се дават кредити т.е да няма потребление. Много се отклоних сега за Б-я.
Какво стана 2007г чужди инв.към 6 милиярда евро Търговски дефиицит 5 милиярда
всичко е ок можем да напечатаме 2 милярда лева съвсем законо.Да разгледаме
какви са чуждите инв.Към 800 милиона преки инвестиции за по голямата част от
другите пари покупка на имоти.Други 5-6 милиярда евро дошли от банки майки раздадени като кредити.Една от големите грешки е печатането на пари в развитите страни се печатат толкова колкото е разтежа на икономиката или колкото е нараснала производителността на труда.Ако трябва Б-я да следва 2-рия фактор то не трябваше да се печатат пари.За 5 год.паричната маса в бг нарасна 2 пъти ако не вярвате сайта на БНБ за справка.Друга грешка е раздаването на кредити то е в пъти повече от влоговете което е съшо не допустимо.
Тези две грешки доведоха до балона на недвижими имоти.Колеги затягайте коланите четох статистика че всеки българин е харчел по 500лв над заплатата
си през последните 5г.взети от кредити сега оставаме без тях.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-11-20 10:35 от morski.
Re: Последен шанс да продаваме без да сме на загуба
26-10-2008 - 22:39:23
Pacientka Написал:
-------------------------------------------------------
> Dragula,
> Имам го апартамента, но живея в него т.е не го
> продавам.
> Постингът ми по скоро имаше намерение да изрази
> безкрайното ми учудване от такава цена.
> Може и да има 2-3 много луксозни апартамента по
> Витошка, но понятието "лукс" включва и сградата,
> не само апртамента вътре. А аз такива сгради
> много, много не знам.
> А и единични и случайни сделки не определят цените
> за даден район.
>
>
Да мога да преценя колко струва един имот е едно от качествата, които трябва притежавам и мисля, че го притежавам. Знам кои характеристики на имота каква тежест имат при формирането на цената.
Единичните сделки не определят цените за даден район - и това важи и в двете посоки:
Купувач с възможности може да хареса даден имот и даде цена над нормалната пазарна за него.
Продавач може да има нужда от бързо от пари и да продава имота си на цена под нормалната пазарна за него.
Когато първия случай преобладава цените се качват, когато вторият случай преобладава цените падат.


Re: Последен шанс да продаваме без да сме на загуба
26-10-2008 - 23:08:25
avatar
Morski,прав си за всичко,но просто няма смисъл да се мъчиш да го набиваш в главите на хората.За съжаление българина в голямата си част обича да се учи от собствените си грешки.Догодина на много малко хора ще им се мисли за купуване на имоти,щото ще имат по-важни проблеми-храна,сметки,търсене на работа,преквалификация.
Колкото до разговорите на СтаниШеф с МВФ-нали МВФ е писал закона за БНБ и за паричния съвет.Българскот правителство може по сегашния закон да взема заем само от МВФ.Закона е така написан,че даже не се знае чия собственост е БНБ,но тя не може да дава на правителството и на частните банки заеми.Което не е лошо само по себе си.
Колкото по бързо се спука балона с всичките му последици-фалити,безработица и т.н.,толкова по-добре.Ако правителството не се бърка изобщо,а то не може много да се бърка-най-хубаво.Знаеш основното правило в медицината-Първо не вреди!
Така по-бързо ще мине всичко,ще се разчистят нездравите кредити,проекти и компании и парите и кората ще се насочат към здравите.Ще се достигнат и нови равновесни нива на цените на различните видове стоки.Поне аз така разбирам нещата,не съм икономист.
Re: Последен шанс да продаваме без да сме на загуба
27-10-2008 - 00:06:03
avatar
gamper Написал:
-------------------------------------------------------
> Morski,прав си за всичко,но просто няма смисъл да
> се мъчиш да го набиваш в главите на хората.За
> съжаление българина в голямата си част обича да се
> учи от собствените си грешки.Догодина на много
> малко хора ще им се мисли за купуване на
> имоти,щото ще имат по-важни
> проблеми-храна,сметки,търсене на
> работа,преквалификация.
> Колкото до разговорите на СтаниШеф с МВФ-нали
> МВФ е писал закона за БНБ и за паричния
> съвет.Българскот правителство може по сегашния
> закон да взема заем само от МВФ.Закона е така
> написан,че даже не се знае чия собственост е
> БНБ,но тя не може да дава на правителството и на
> частните банки заеми.Което не е лошо само по себе
> си.
> Колкото по бързо се спука балона с всичките му
> последици-фалити,безработица и т.н.,толкова
> по-добре.Ако правителството не се бърка изобщо,а
> то не може много да се бърка-най-хубаво.Знаеш
> основното правило в медицината-Първо не вреди!
> Така по-бързо ще мине всичко,ще се разчистят
> нездравите кредити,проекти и компании и парите и
> кората ще се насочат към здравите.Ще се достигнат
> и нови равновесни нива на цените на различните
> видове стоки.Поне аз така разбирам нещата,не съм
> икономист.

Съжалявам, че Юлиус изчезна от хоризонта, за да ограничи паниката, завладяла някои хора! Не знам, на кого биха помогнали истериите на Морски?
Би ли ми казал, в кой закон пише откъде може да взима правителството заем? И защо реши, че не се знае чия собственост е БНБ? Ако може нещо черно на бяло да видим.......
Днес имаше официално съобщение, че резервът на БНБ е 17 милиарда, а излишъкът- 13 милиарда. Приеха и държавна гаранция за влоговете до 51 600Е. И намалиха ОЛП.
Да се плашим един - друг, полза няма. Не е ли по- добре да помислим как да ограничим евентуалните щети?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход