Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Последен шанс да продаваме без да сме на загуба

Публикувано от opalaopa 
Re: Последен шанс да продаваме без да сме на загуба
28-10-2008 - 15:04:45
avatar
roki40 Написал:
-------------------------------------------------------
> В Сл.Бряг са спрели продажбите напълно,но не се
> вижда голямо отражение в цените.Макар че
> прогнозите бяха доста черногледи.За да се задържат
> тези нива толкова време,какви трябва да са фирмите
> които продават-абсолютно независими от към
> средства,чакат и не им дреме.Това в ЕС е
> недопустимо,тази фирма отдавна да е предала бого
> дух.


Това е тънката разлика, на която се опитвах да обръщам внимание, но много по- лесно е да се сложи всичко под един знаменател и да се вие на умряло.
Никой не знае колко "нелегални" пари са вложени в имоти. Т.н. "инвеститори" теглеха пари от банките, за да узаконят скритите си пачки. И за нула време покриваха ипотеките. Защо им е да бързат сега? Въпреки че, решат ли да свалят наполовина цените, пак ще са на печалба........
Re: Последен шанс да продаваме без да сме на загуба
28-10-2008 - 15:28:32
OJ Написал:
-------------------------------------------------------
> Това че стандартът ни е нисък и мнозинството не
> разполагат както с налични пари така и с
> възможност за кредит, не означава че цените ще
> падат.
>
> Хубаво чуйте, особенно тези които винаги ще лаят
> срещу "високите" цени има нещо нарчено
> СЕБЕСТОЙНОСТ. Хубавите имоти ще се строят и
> продават на мин 15% печалба над себестойността.
> Което означава че няма да има КАЧЕСТВЕНО НОВО
> СТРОИТЕЛСТВО ПОД да речем 800евро(най-крайните
> квартатли) и до 1700-1800 за най-централните.
> Временно ще намелят строежите, притока към софия
> близките 15 години ще продължава поне със същите
> темпове и цените пак казвам на КАЧЕСТВЕНИТЕ
> (локация, етаж, изложение) имоти винаги ще
> нараства дори и с по-бавни темпове.
>
> Ако ви изпадне от някои наплашен спекулант с 20
> имоти в портфолиото нещо изгодно, изпадне. Тази
> създала се изкуствена медийна паника допълнително
> подхранена от непрокопсали философи взе да ми
> омръзва.
>
> Както и преди бях казал който има нужда и подадне
> на атрактивен имот да го купува.
>

Това е самата ИСТИНА! За тези,които не са наясно с икономиката - всеки продукт си има себестойност, в строитеството тя е: земя+материали+труд(архитекти,проектанти,строители,надзор)+админ.разходи+ %печалба!!!!!!!!!!!!! Земята е скъпа, защото е ОГРАНИЧЕН ресурс(!не е сирене), цените на материалите варират и падат след безумното покачване, цената на труда се качва(понеже има търсене на работна ръка!), админ.разходи растат заради повишаващите се евроизисквания, % печалба трябва да съответства на главоболията(в строителството са доста, то е труден и рисков сектор - справка чичо Тръмп натрупа милиарди). Цените на качественото строителство ще тръгват от 800 евро за крайни квартали. По-евтино "на село".
ИЗВОД: При криза и намалено търсене(!) ще се строи по-малко!!! Строителите ще се ориентират към други отрасли, където ще вложат (част от) парите си! Така човекът е прав - намерите ли атрактивен имот купувайте го! Колкото до това, че някой спекулант ще понесе загуба, 100% ще има такива!
Re: Последен шанс да продаваме без да сме на загуба
28-10-2008 - 15:52:57
Стройтелството,неговото качество и месторазположение ще бъдат според мен акцентите в новото сигментиране на цените.Макар че незнам в сигмента на добро качество и разположение кои ще се наредят като такива подчти няма(те са много малко изключения).И отново възникват въпроси на които не знам отговора,а главният е един-КАКВО Е ТО ПАЗАР НА ИМОТИ В БГ ВАРИАНТ.
Re: Последен шанс да продаваме без да сме на загуба
28-10-2008 - 16:06:54
Това ме кара да мисля,че никоя икономика в света не може да закъса,твоята логика е малко праволинейна и не показва дадена обстановка.Едва ли испанските инвеститори в имоти не си дават сметка за себестойността на имотите там "ама като тръгне да потъва кораба сламката си е направо лодка",трябва да си спасяваш задника и продаваш както дойде(или колкото дадат). Отправено към evreina<БРАВО БЕ ИКОНОМИСТ.Аз нямам претенции,че разбирам,дори мисля,че съм начинаещ,ама ти ме окоражаваш.БЛАГОДАРЯ ТИ ИСКРЕНО...
А когато тези фирми си пренасочат.......парите им вложени в имоти къде отиват,може би си взимат тухлите,железата и бетона и правят склад за стройтелни материали...Добре е да има и такива съфоромци,че да поддържат интереса във форума.




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-10-28 16:30 от roki40.
Re: Последен шанс да продаваме без да сме на загуба
28-10-2008 - 19:41:16
Оцеляването е въпрос на гъвкавост

и в момента има много възможности за бинес. Стига човек да знае как да изкава някой лев
Re: Последен шанс да продаваме без да сме на загуба
28-10-2008 - 20:59:30
avatar
kuzmania Написал:
-------------------------------------------------------
> Оцеляването е въпрос на гъвкавост
>
> и в момента има много възможности за бинес. Стига
> човек да знае как да изкава някой лев
>
> --------------------------------------------------
> --------------------------------------------------
> ----------
> Имоти | Качествени ремонти и довършителни работи |
> имоти


Веднага ти давам 2 идеи за успешен бизнес.
1.Демолюшън.
2.Сегрегиране,извозване и депониране или рециклиране където е възможно на строителни отпадащи .
cool smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-10-28 23:36 от gamper.
Re: Последен шанс да продаваме без да сме на загуба
06-02-2009 - 13:15:46
Хмм днес минах край един офис на АДРЕС на ул. Гоце Делчев и що да видя - "Офисът се премести в главния ни офис на пл. Плиска" ....
Свиваме ли се? smiling smiley
Re: Последен шанс да продаваме без да сме на загуба
06-02-2009 - 13:47:04
Ей голяма радост, че ще има фалити, падане на цените и загуба за купувачите. Ами знаете ли колко българи са разчитали на продажбата на тези имоти и точно те най-много ще загубят. А това е най-активната и успяла прослойка от народа, която е успяла или да намери пари за имот или да си осигури хубава работа за да плаща ипотека. На тях ли се присмивате бе пундьовци нещастни,а? Май в тоя форум преобладават мненията на бедното селячество свикнало да няма никаква собственост, както беше през комунизма. Нещастници, мрете или ходете в америка и там пак мрете.
Да живее беднотията, простотията, посредствеността и мързела...... :g:
Re: Последен шанс да продаваме без да сме на загуба
06-02-2009 - 13:56:35
"най-активната и успяла прослойка от народа" - имаш предвид прекупвачи, наследници и т.н. ?
Интересна гледна точка...
Re: Последен шанс да продаваме без да сме на загуба
06-02-2009 - 14:08:56
tino76, неразбрах защо обвързваш падането на цените със загуба за купувачите? Напротив - купувачите ще спечелят - ще могат да си купят имот не с 30 годишен труд и лишения, а да речем с 15 годишен. Е тези които са си купили в последния момент, малко ще ги е яд, но те са направили грешния избор и няма как, ще изпият горчивата чаша. За мнозина обаче се появява светъл лъч и надежда да се сдобият с дом на по-приемлива цена. Аз отдавна съм приключил с терзанията околу придобиването на дом и не се вълнувам в личен план, само че си давам ясна сметка, че инак неможеше да стане - балона се разду до невероятна диспропорция между доходи и цени и нямаше как да се поддържа в това състояние дълго време. А за една прослойка от хора, която купуваше на зелено с цел да препродаде по-скъпо после и да спечели без да си мръдне пръста не ми е жал. То неможе цял живот иху аху по дискотеките и само с препродажби и далаверки да се живее. И за брокерите много не ми е жал ( във всяка професия има доходни и лоши времена), а и голяма част от тях имаха дейно участие в надуването на балона, с уверенията че цените ще вървят все нагоре и нагоре. Тези дето са си купили в последния момент, могат да се сърдят само себе си и на тях. Инак не пожелавам никому фалити или загуба на жилище, но за съжаление май ще има и такива работи. Изобщо - "като пили пяли, като плащали плакали". Колкото и да не ни се иска. Успех на всички и по-малко нерви, че нервните клетки не се възстановяват и после... *beer*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход