Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Керемиди

Публикувано от Joto 
teo
Re: Керемиди
13-06-2007 - 12:53:07
Iv_dhl Написал:
-------------------------------------------------------
> Явно е, че проблема е в ъгълчето, както писах
> по-горе
>
>
> Този сайт към teo, явно, Стралджа са решили да
> компенсират пропуснатото и ти дават възможност да
> върнеш красотата на покрива си по проект
>
>
>
> Напълно съм съгласен с мнението ти!
>
> Покрива ще бъде от типа студен и съм решил да бъде
> конструкция като твоята, но с фолио на Брамак.
>
> За керемидите на Стралджа, освен този проблем с
> аксесоарите, който явно е решен вече, други
> забележки?
>
> Баща ми, беше на мнение, че от керемидите на
> Стралджа едва ли ще намеря нещо по-добро, но аз
> разколебан от постоянните проблеми на българското
> производство/качество, реших да намеря нещо друго
> ?!?! (Сегашната ни къща е покрита с керемиди на
> Стралджа (около 25 год) и до сега проблеми = 0 ),
> но сега как са с качеството?
>

Честно казано имаше малко жервти при доставката и пренасянето. Майсторите стъпваха здраво върху тях (на обратната страна са оребрени вероятно с цел да носят товар) Не се отчупваха ъгли. Както казах обаче проблема е, че специално този вид Европа имат голяма гърбица и ако покрива е по-разчупен (както моя) в краищата се получават грозотии, които следва да се запълват или ако покрива все пак не се вижда (както е при мен от едната страна) да си затвориш очите. ВЪпреки, че на сайта има посочени допълнителни артикули, трудно се намират. Дори представителя на Стралджа на последнот Стройко ми каза, че тепърва ще развиват и това производство.

Гръцките Европа, които копират нашите Стралджа (или обратното) имат едно рпедимство, че са гледжосани (така ли се казва) и визията им е по-добра. Оказва се обаче, че не са пригодени за нашите климатични условия но ги виждам по доста покриви.

Аз специлано ако имах повечко финансови възможности щях да си купя последния модел на Брамак - Антик серията но.........

Но ето Стефан е доволен. Баджанак ми наскоро си покри втория скат на покрива с Брамак - Икономик. Нямаше много счупени керемиди при поставянето (явно майстора е добър). Рзликата обаче с предишната серия Икономик, която слага преди две години (тогава имаше пари само за единия скат) е огромна. Дори и без кантар като държиш две керемиди се разбира,ч е по-новата Икономик е много по-лека. Да не говорим, че самия материал е по-крехък......все пак е Иконимик, но пък стоят добре на покрива.

В крайна сметка ако е направен добре покрива, каквото и да е покритието, ако имаш добра изолация под керемидите ще издържи поне 20-30 години.

Успех !









Re: Керемиди
13-06-2007 - 13:40:31
Добре си решил ако са битумни да са Тегола Канадезе, защото те май сега са най-доброто за тези цени тук, но бих те посъветвал да отидеш във Ви Джи ЕФ и да попиташ да ти ги сложат те (макар че сега е сезона и сигурно всичките им бригади са заети с големите обекти) или да те свържат с позната фирма или бригада, която да ти ги сложи. Аз така направих, но имах точки пред тях и се съгласиха на услугата. Но пък го направиха както трябва и на нашите ветрове горе на Витоша от 2г няма проблем, даже презалепиха мембраната, които некадърните строители бяха сложили преди това. За посипката Стефан е прав, че пада, но пък дават 20г на покрива все пак, дано издържи. Не препоръчвам канадски шиндли, защото са по-тънки.
Re: Керемиди
13-06-2007 - 14:06:35
Аз имам човек, на който имам доверие и ми ги предлага да ги слага заедно с безшевните улуци. Това беше и един от доводите. Не съм намерил засега добър майстор за класически керемиди. А и майка ми, с която строим заедно настоява за тях, има им повече доверие. Аз нещо им нямам много вяра, знам ли... sad smiley
Re: Керемиди
13-06-2007 - 14:19:14
На мен Ви Джи Еф ми направиха надулучни поли от ламарина, сложиха ги след поставянето на улуците и върху тях започнаха да коват (не да лепят) шиндлите, масово се практикува без пола и керемидите или мембраната ги завиват към улука, но ти сигурно си предвидил този момент. Комина го обвиха с мембрана с посипка почти 60 см нагоре над покрива, както и на уламите сложиха такава под шиндлите върху обикновената. И 3 реда снегозащитни елементи, не 2, както се практикува. И задължително вентилационни отвори на покрива и под стрехите. Успех. winking smiley
Re: Керемиди
13-06-2007 - 14:30:19
Надулучни поли от същата безшевна ламарина са ми предвидени. Пак той ще облече комините и уламите. Отдушници са предвидени за черния таван - частта която е над бъдещия окачен таван. А в скосяванията ще оставя между ребрата 4 см въздух над ватата, затова и сложихме 8 на 14 см ребра. Под стрехите за някакви решетки ли става дума? Ще повдигна този въпрос. Да питам и как довърши после комините - измазваш ли над тази хидроизолация?
Re: Керемиди
13-06-2007 - 14:48:33
При мен комините са засега само измазани с хоросан. Човека с ламарината пусна полите от четирите края (не взех специалния аксесуар вакафлекс за комини от Брамак...) и задигна на 30-тина см с пъбче опряно в хоросана. Отгоре е минато със Сика. Сега смятам да не ги измазвам комините, че пак трябва скеле да правят под наклон върху керемидите и ми писна от говеда на покрива, та смятам га тегля един грунд на мазилката и да мина и двата комина със силиконова моя на Боаумит същия номер като мазилката, вкл. покривайки вакафлекса. Смята, че така ще постигна запечатващия ефект на мазилката, да не се рони.
Уфф, но кога кой и как ще ми направи шапки на комините, не ми се мисли. Май пак ще трябва скеле..... И говеда на покрива правещи едно и рушащи друго...
Вчера отивам и кво да видя - майстора подсвирква и лепи изолация. Сковал магаренце, сложено ама точно върху 12-часовата замазка на терасата и за по-сигурно, да не му пропадне крака на магарето го подпрял от едната страна на ръбчето на майката(естествено го е разбил) а от другата хитро напряко на сифона... Е, как да не го бутнеш с кеф оттам през парапета, кажете...

I love this game.... Така взе да ми писва....
Re: Керемиди
13-06-2007 - 15:06:56
Решетки сложих на стрехите отдолу за вентилация над ватата, че иначе на тавана става пещ като се нагреят битумните керемиди. Взех едни от Минера, коита са с мрежа против буболечки, по 3 от дългите страни, и по 2 от късите.
Последователността за комина беше следната: иззидаха комина от бетонни тела, укрепиха ги със заварени метални шини нагоре, настрани и по диагонала, изляха шапката, облицоваха го с гипсфазер, измазаха го с шпакловъчна смес, грундираха го и го измазаха с мазилката Декорит на Теразид като фасадата, чак след това започнаха да слагат мембраната (като махнаха скелето за комина) върху OSB-то, след това Ви Джи Еф го облицоваха с мембрана с посипка (вече измазан) с цвета на шиндлите, която се спусна и на ската на покрива върху другата мембрана и накрая наковаха шиндлите. Може да видиш как изглежда накрая в сайта на Екозид. Само дето малко височък го направиха комина, но нейсе..., на фона на другите мизерии това се преглъща.
Re: Керемиди
13-06-2007 - 15:41:07
То комина трябва задължително да е над билото, освен ако не е по-далече от него. Иначе има опасност при завихряне да връща дим. При мен имаше един дето се показва само 3 см над билото, та поискахме да сложат още един два реда тухли.
Re: Керемиди
13-06-2007 - 15:49:27
Ами накрая на ската е, а излиза почти 70 см над билото, ама свършена работа вече, май не трябваше да ходя на почивка това лято , макар и за 5 дни winking smiley
Re: Керемиди
13-06-2007 - 15:54:53
Е, кой идиот ти го направи така висок, Велчев, в тоя случай... Има си норми. Чакай да видя линка, руснаците го бяха написали май в ИВД за камините....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход