Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

YTONG - опасен ли е той за здравето при последваща експлоатация

Публикувано от Iv_dhl 
Re: YTONG - опасен ли е той за здравето при последваща експлоатация
23-06-2006 - 12:04:18
Е аз съм виждал ненапукан ИТОНГ, а това, че е по-лека стената от тухлената не означава , че плочата не е поддала малко. И то поради спецификата на бетона деформациите не са веднага сред натоварването, а след известно време.
Re: YTONG - опасен ли е той за здравето при последваща експлоатация
23-06-2006 - 12:15:37
По-точно разпределя равномерно усилията върхе газобетона.
Филма Топло е прав - в земетръсни райони носещите стени трябва да бъдат обрамчени с хоризонтални и вертикални пояси (иначе казано греди и колони). Т.е ако се прави земетръсна шайба от газобетон - тя трябва да има колони и греди. В Германия може и без тях, ама при нас не. Пише си го и на сайта на Ксела ако се прочете всичко , а не избрин откъсиsmiling smiley
ЗА неносещите стени - и те трябва да са усигурени при земетръс и това е голям професионален спор - една част от специалистите казват, че трябва да се оставят фуги зада може конструкията да работи по-чисто, други (аз съм от тяхната страна) сме на мнение, че трябва да се "заклинват" стените. НЕ е ясно кой е по-правsmiling smiley
Re: YTONG - опасен ли е той за здравето при последваща експлоатация
23-06-2006 - 12:19:04
А може и да е от двете. Макар, че качестевото на ИТОНГ е влошено основно в геометричните му размери.
А който има пукнатини е най-добре да се обърне към специалист да му каже дали са опасни или само досадни.
Re: YTONG - опасен ли е той за здравето при последваща експлоатация
23-06-2006 - 13:21:29
Стени върху плочи, стени върху еркери, насадени колони върху греди, премахване на стени отдолу, нови стени в апартамента, ремонти с подови замазки и изобщо всяко повишаване на натоварването...всичко това почти 100% води до поява на пукнатини в стените. Не зависимо дали са тухлени или от ИТОНГ.
Неспециалистите си въобразяват, че стоманобетоновите плочи не трепват, а всъщност те са си като много здрав батут - всяко натоварване води до деформации.
ТОЧНО ТАКА КОИ Е ВИЖДАЛ СТЕНА ПОДПРЯЛА РАМО НА СТЬЛБИЩЕ , ВИНАГИ ИМА ПУКНАТИНА .
Хора и 4oveci, радвам се, че ви има smiling smiley
Човек, ако се навърта около вас много неща може да научи smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Да си призная честно, малко съм разколебан от иначе хубавия итонг, но едва ли и при червената тухла всичко е наред.
Един приятел сподели, че тънкостенните тухли с многото камери били много зле като тръгнеш да ги разпробиваш примерно да поставиш изолация- пукали се страшно много при пробиването и след монтажа ......, по-скоро при последващия експлоатационен период човек може да има много проблеми с падаща излоция от недоброто и закрепване с дюбелите. Ха сега де confused smiley с какво да строим :crazy: moody smiley:
БГ тухлата пък крива и като тръгнеш да оправяш вътрешните страни се почват дебели варови мазилки и ....
Вярно, ако при БГ тухлата отвътре направиш изпълнение с гипсокартон/фазер сигурно ще бъде най-добре, но дали няма да се оскъпи прекалено много крайната цена, особено ако гипсокартона/фазера се монтира на скара и за да не се чува кънтенето се постави и минерална вата (плюса е, че имаме и допълнителна топло и шумоизолация)...
М/у другото, как ли ще бъде по-добре като цена и като конструкция: скарата за гипсокартона да се изпълни от метални профили или с дървени летви?
Re: YTONG - опасен ли е той за здравето при последваща експлоатация
23-06-2006 - 18:54:04
Мен, ако питаш с дърво. И греди си има, и колони. Винтовете си държи без дюбели.
Така като чета тук Итонга (пък и тухлите) нито "носи" читаво, топли малко, пък не си държат изолацията. Смучат като за световно вода. Е, какво тогава правят - удовлетворяват "традиционни" представи на българина.
Ще кажа за пълнота едно предимство - при външна топлоизолациа - топлоакумулират.
Re: YTONG - опасен ли е той за здравето при последваща експлоатация
23-06-2006 - 19:07:03
Аз вече забравих, ти за къща ли се интересувш.
Та за информация (без да твърдя, че е правилно) виждах следното изпълнение в Чепеларе. В зида (тухли) залагаха хоризонтални дъски, с идеята към тях да наковат вертиикални дървени летви за гипсокартона. Подравняваха добре дъските и твърдяха, че така по-малко ще стеснят стаите. В Кнауф този детайл го няма. smiling smiley
Доколкото съм чувал с летви е по-евтино, но сигурно зависи и от качеството им. Металната система си има елементи за идеално подравняване.
Някои лепят директно в/у зидарията, без рамка.
Любо, първото ми решение за къщата беше именно варианта "Къща и половина" по Msat, не знам да ли си го гледал. Метална конструкция и гипсофазер със здраво вата м/у двата пласта. Но баща ми стария стройтелен инженер smiling smiley беше абсолютно против тези недоказали се новости и така си се върнах на класиката тухла и железобетон smiling smiley, но каква да е тухлата ???????????????
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход