Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

YTONG - опасен ли е той за здравето при последваща експлоатация

Публикувано от Iv_dhl 

Здравей Iv_dhl,

въпреки хигроскопичността, Ytong-а си е много добър материал и за външни и за преградни стени. В крайна сметка стените никога не са от "видим" Ytong.

Що се отнася до пукнатините - то те възникват преди всичко от некачествено изпълнение на връзката между елементи от различни материали - ако коефициентите на съсъхване на материалите са различни - задължиделно еластична фуга и общо взето не е добре да се ползват различни комбинации. Примерно ако строиш с Ytong - строй изцяло с итонг, ако избереш тухла - остани си на тухла, обаче ако смесиш тухла и итонг сам си проектираш появата на пукнатини (тухлата няма деформации от съсъхване - това ще обясни и проблемите с новта стена от итонг на Йоана).

Ако се появят пукнатини не бързай с гипсокартона - хубавото на пукнатините от съсъхване е, че затихват след 2-3 години и можеш просто да запълниш фугите и да шпакловаш.

Що се отнася до външната изолация - най-добре да си купиш готова система от един производител, защото така ще знаеш, че и шпакловката и армиращата мрежа и мазилката са пригодени да работят един с друг и няма къде да сбъркаш (освен при количеството на водата, която използваш smiling smiley).

Успех в начинанието!
на една демонстрация гледах как са натопили в един леген Ytong и тухла четворка. тухлата беше попила повече вода заради микропорестата си структора, докъто при Ytonga затворените мехурчета въздух не позволяваха капилярната влага да се покачи.....
Нещо любопитно:
Predi 2 godini si kupihme нов телевизор - тежи 52 кг. Свс страшно притеснение го сложих на стоиката - имам такава, която се монтира на стената с 8 дюбела, с рамо и за него слойена хоризонтална поставка, през рамото минават кабелите. Старият тежеше само 30 кг и се опасявах, че Итонга ще се отчупи - това е външната стена и блокчетата са от 25 или 30 см,. Подмених дюбелите с най-големите, смело сложих телевизора и до ден днешен не е паднал, като ежедневно го въртим на 180 градуса - то затова е удобна тая поставка, защото се върти и го гледаш откъдето ти скимне. Само не давам на малката да минава отдолу - имам едно наум....
За тухлите - кои са най-добрите български, имате ли идея?
Много ви благодаря за полезните съвети clap:
Приемам с широко отворени очи eye popping smiley всичко, което ме съветвате,а и не само мен. Както виждам по посещенията във форума, това си е болна тема за много хора. Този опит, който ще натрупам/натрупаме от практици или от хора запознати с технологийте, ще ми/ни бъде от полза в "борбата" с майсторите, който са мнооооого на ти с нещата в стройтелните процеси, примерно с итонга и после............... отзиви във форума :crazy: smiling smiley
Благодаря ви :!: :!: :!:
Относно излолацията, съм напълно съгласен, че трябва да бъде система от един производител, ще гоня максимален ефект.
М/у другото, много се колебая м/у Неопор и Полиуретанова пяна (все повече ме блазни идеята за последното).
Проблема до колкото разбирам при полиуретановата пяна е въздействието на УВ лъчите. Казват, че нанасят слой за защита от УВ лъчи, но до колко може да се вярва, че ще запазва пяната ефективно. Хубавото на пяната е че се нанася без да се разпробива тухлата, става много бързо, липсва мокрене на итонга smiling smiley, нанася се плътно, безшевно и е с много добри показатели за топлоизолация.
Но това с изолацията имам още време да го мисля, тъкмо ще има възможност да се тестват още тези продукти и да се натрупа мнение в хората и се надявам после да споделят winking smiley
Re: YTONG - опасен ли е той за здравето при последваща експлоатация
28-06-2006 - 22:32:51
Тази полиуретанова пяна на каква цена излиза като материал при дебелина да речем 5 см на квадратен метър, и като система, заедно с някакво финишно покритие. За Неопор забрави или поне забрави за онези гръцки мошеници дето претендират че единствени продават Неопор и то на невероятна цена. Те дори имаха наглостта да наричат себе си Неопор България докато не ги подгониха. Неопор е търговското наименование на гранулатите които БАСФ произвежда, а от тях много фирми правят EPS плоскости - Аустротерм например - продукта им Austrotherm F+ е с неопор и излизаше около 105 лв. на кубик с ДДС.
Boby,
До колкото си спомням м/у 20 и 25лв м2 за 5см и 1лв/м2 за УВ защита. Това е цена с монтажа, т.е. с нанасянето.
А за финишно покритие можеш да направиш каквото пожелаеш: мазилка, камък, дървена обшивка, въпроса е като прецениш какво ще ти е финишното покритие да направиш съответната подготовка, например, ако завършваш с камък или някаква дървена или подобна обшивка ще трябва да се подложат предварително посрещачи, ако не бъркам термина, за да може после да захванеш металната мрежа за камъка или да закрепиш дървените летви.
Ако ще слагаш мазилка, технологията е стандартна, но се извършва след като е нанесена пяната smiling smiley, мрежа, лепило и финиш мазилка.
Според мойте сметки, не би трябвало да излезе по-скъпо от монтирането на EPS система. И много важно нещо - няма опасност да тръгне да пада изолационната система :]
[www.aginvest.org] ,а това е сайт, на който можеш да погледнеш за инфо.
На друга фирма, но не съм много сигурен да ли не са една и съща, имам само тел. и е-mail:
0888805184; tel./факс 02/9803884 и e-mail e gbuild.bg@gmail.com фирмата е Джи Билд ЕООД. От тази фирма ми изпратиха много подробна инфо по e-mail и поне на мен ми изглеждат, че си разбират от работата и много важно имат ангажираност към клиента, поне аз почуствах така нещата.
С първата фирма е контактувал един приятел, който не е много очарован от разговора, но това са първи впечатления smiling smiley.
Re: YTONG - опасен ли е той за здравето при последваща експлоатация
29-06-2006 - 09:03:34
УВ лъчите са опасни и за другите материали (с изключение на ватата) доколкото съм чел спесификации и шпакловката ги пердпазва.
Скъпичка ми се струва пяната. 25лв., а след това шпакловка, мазилка... НЕ използваш достатъчно предимстванта на ИТОНГ - по-точни размери, възможност за рендосване на някой и друг ръб и заглаждане без много пълнене, по-добилр топлотехнически показатели.. Ако ще използавш пяна - използвай тухла.
4ovek,
Има много мъдрост в твойте думи, ще се съобразя с това!!!
Re: YTONG - опасен ли е той за здравето при последваща експлоатация
16-09-2011 - 19:00:49
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход