Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвети относно проект за отоплителна инсталация

Публикувано от bulhomes 
Моля за съвети относно проект за отоплителна инсталация
07-04-2010 - 02:02:53
Накратко схемата е следната: 3 отоплителни тела - камина с водна риза, пиролизен котел и слънчеви колектори. 3 "потребителя" (не се сетих как да ги кръстя) - радиатори (подово в голямата стая на първия етаж), бойлер и басейн.
Като щракнеш върху снимката идва по-голяма


Първия етаж - никъде не видях трипътните вентили или автоматиките, за които бегло съм чувал за водното подово?


Втория етаж - нищо интересно


Трети етаж и подпокривно - разширителните съдове са на тавана. Не може ли да са в баните?



Това сигурно е за броя на необходимата арматура..


Еркера на втория етаж идва много близо до покрива на барбекюто и мислим там да сложим колекторите:


Котелното


Чудя се дали тръбите мога да вградя още в плочата под стените за да не правя големи замазки.


P.S. Бахти поста - 3 часа ми отне....



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-04-07 10:15 от bulhomes.
Re: Моля за съвети относно проект за отоплителна инсталация
07-04-2010 - 16:58:00
Имаше една сериозна тема за водно подово отопление, но търсачката не я открива. Някой знае ли как да я намеря?
Re: Моля за съвети относно проект за отоплителна инсталация
07-04-2010 - 17:53:43
Не си ли влизал в тоя сайт?
Re: Моля за съвети относно проект за отоплителна инсталация
07-04-2010 - 18:32:24
Влизал съм, но на този съм свикнал
Re: Моля за съвети относно проект за отоплителна инсталация
11-04-2010 - 06:49:56
Отворените разширителни съдове се слагат в най високата точка на системата .Освен това ако е пълна с пропилен гликол има леко киселка миризма при изпарението му което не е добра идея да става в баня.
Мисля че в плочата не е добра идея също да се вграждат тръбите.Като се изолират стават с доста внушителен диаметър, а пък при евентуални натоварвания на плочата като нищо може да се деформират.
Само да кажаа това не е системата която може да се изгради под лозунга "Направи Сам"

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Камини



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-04-11 08:25 от satansho.
Re: Моля за съвети относно проект за отоплителна инсталация
11-04-2010 - 07:37:10
avatar
Quote
satansho
Отворените раширителни съдове е да е на максимално високата точка в системата .Освен това ако е пълна с пропилен гликол има леко киселка миризма при изпарението му което не е добра идея да става в баня.
Мисля че в плочата не е добра идея също да се вграждат тръбите.Като се изолират стават с доста внушителен диаметър, а пък при евентуални натоварвания на плочата като нищо може да се деформират.
Само да кажаа това не е системата която може да се изгради под лозунга "Направи Сам"


Kамини всякакви!!
Някой ако е решил да направи нещо сам, няма сила която да го накара да плати за да го направи друг!

--------------------------
Ако можеш да правиш каминиclap: и си написал ТОВА , не разчитай да го прочетат и да дойдат при теб Доброволно !
имаше един филм - "БАш майстора" с Кирил Господинов , той е най-точното отражение на психологията на българина - да НЕ плаща !
Такива ще дойдат при теб когато са изгорели , за това нека ти е остър НОЖА , режи до кокъл !
Това важи за всички от гилдията " направи си сам , за да не плащаш winking smiley"
Харесва ми мисълта ти , с твое позволение ще я адаптирам за по-обща употреба:
Дояде ли ви се овче сирене за 1.20 кг - със сигурност ще ви издоят , за да ви го предложат !
--------
поста ми е спам в темата , но ми хареса мисълта ти , да ма прУwinking smileyщаваш

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !
Re: Моля за съвети относно проект за отоплителна инсталация
11-04-2010 - 08:00:47
Пунди.,....ти чии го дириш в тая тема?
Re: Моля за съвети относно проект за отоплителна инсталация
11-04-2010 - 08:07:15
avatar
Quote
salvador
Пунди.,....ти чии го дириш в тая тема?
-----------

трудно ми е да го обясня ....за това директно !
когато някой каже нещо нормално , трябва да се подкрепи , защото другите са (сте) много

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !
Re: Моля за съвети относно проект за отоплителна инсталация
11-04-2010 - 08:14:18
прост факт е че ината е велика сила и съм виждал такива хора дето света ще обърнат само и само да минат метър, за всеобща радост не са преобладаващи
да , а ножа ми е остър сега пък аз ще перифразирам- с осър нож и добра дума се постига малко повече от колкото само с остър нож *huh*

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Камини
Re: Моля за съвети относно проект за отоплителна инсталация
11-04-2010 - 09:13:44
Quote
satansho
Освен това ако е пълна с пропилен гликол има леко киселка миризма при изпарението му което не е добра идея да става в баня.
Пропилен гликол ще има само в системата на слънчевите колектори, а тя е затвотена.

Quote
satansho
Мисля че в плочата не е добра идея също да се вграждат тръбите.Като се изолират стават с доста внушителен диаметър, а пък при евентуални натоварвания на плочата като нищо може да се деформират.
Точно така си мисля и аз (не точно да деформират тръбите, но да компрометират здравината на плочата) и вече се чудя къде се крият тези тръби с изолациите. Накрая май ще идат без изолация.

Quote
satansho
Само да кажаа това не е системата която може да се изгради под лозунга "Направи Сам"
Баща ми е вече пениониран водопроводчик (хвалят го, че е един от най-добрите в града ни) и е направил десетки парни инсталации. Пуснах темата и е допитвам, защото не е правил такова - с няколко отоплителни съда и водно подово. Най-вече ме интересуваше връзването на подовото - затова платих и за проект, но за съжаление проектанта не знаел за трипътни вентили, необходимата температура на водата в подовото. Лошото е че разбрах, че не е знаел след като проекта беше готов. И най-вече съжалявам, че я няма темата за водно подово....



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-04-11 09:17 от bulhomes.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход