Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Помощ! Кълвачите изядоха къщата...

Публикувано от Lanfear 
Помощ! Кълвачите изядоха къщата...
30-03-2010 - 11:34:00
Давайте акъл!
Калвачи нападнаха изолацията и бавно превръщат къщата в швейцарски сирене.
Имаме две дупки колкото голям юмрук на северната фасада, две подобни на западната и множество по-дребни около тях. Изолацията им кънти на кухо явно и ги привлича неудържимо. Запълнихме есента големите дупки с пяна (временно да презимува) - изядоха и пяната и продължават да разширяват зоната на поражение.
Станах половин орнитолог - до сега не знаех колко много видове кълвачи има в Троянския балкан. И колко големи също така - сивия вид е с размер на добре охранен гларус.
Та така - всякакви идеи са добре дошли.
Re: Помощ! Кълвачите изядоха къщата...
30-03-2010 - 15:45:11
Кълвачите кълват по четири причини: 1) храна 2) гнездене 3) призиви за чифтосване 4) анонсиране на територия

вашия случай е вероятно 4 или 3. Закачете по улуците от сребристите коледни украси за елхи, като оставите краищата да се веят. Това ще наплаши кълвача.

ако се справяш добре с английския почети тук, има доста интересни материали

[www.ehow.com]
[users.alaweb.com]
[ths.gardenweb.com]
[www.buzzle.com]
[www.azgfd.com]

ако не, ползвай [translate.google.com] за превод
Re: Помощ! Кълвачите изядоха къщата...
30-03-2010 - 19:50:06
:]

В Терзийско и Орешака на два обекта имах същия проблем. На единият кълвачите си отидоха сами като подновихме работата и започнахме да чукаме (конкуренция, значи), а на другия иневститора си купи някаква джаджа от Бриколажа или някой от другите хипермаркети, дето издавал звук и ги гони - пак на принципа на маркиране на територия. Само че сега трябва да закърпим дупките и тъй като ще си личи кръпката, ще трябва да пребоядисаме цялата фасада.
Re: Помощ! Кълвачите изядоха къщата...
30-03-2010 - 20:39:12
Колега остави ги, колко изолация може да изяде един кълвач? :]Ще подупчи малко и ще стигне до бетона.
Re: Помощ! Кълвачите изядоха къщата...
30-03-2010 - 21:09:06
Повредените от птици и животни фасади не са нещо ново.Поне сте идентифицирали вредителя...Използвайте механичен способ-строоскопна лампа с детектор на движение или нещо такова."Електронните джаджи" обикновено са звукови генератори-инфра или ултразвук.Действието им до този момент не е изследвано напълно-нито върху хора,нито върху животни.Просто този метод не е доказан като безопасен.
Re: Помощ! Кълвачите изядоха къщата...
30-03-2010 - 22:18:07
Quote
vlastoy
Колега остави ги, колко изолация може да изяде един кълвач? :]Ще подупчи малко и ще стигне до бетона.


До тухлата, колега, до тухлата.... Може и да е малко, ама беля направиха на човека. И някак си неестетично седи кърпена фасада*black eye*
Re: Помощ! Кълвачите изядоха къщата...
30-03-2010 - 22:38:51
Много благодаря за линковете - най-много ми допадна идеята за силуети на ястреб или друга хищна птица. Сега ще търся някой да я реализира метално с моя помощ. Може и нещо дрънчащо да добавим, за подсилване на ефекта. Замислям се да потърся за идеи и децата от художествената гимназия в Троян.

Най-гадното е, че сякаш си играят с нас. Чукането започва винаги към 6.30 сутрин. Перфектното събуждане. И след крясъците от моя страна само ме поглеждат, прехвърчават лениво до съседното дърво и започват да ме гледат нахално....
И като им гледам човките, спират до тухлата само защото те така искат. Ако решат да проверят какво има след четворката, ще влязат вътре без никакъв проблем.
И като съм почнала, да се дооплача - гледам, че сега пък врабците оглеждат дупките и ги обикалят със сламки в човките. Ако се прибера и заваря и гнездо в дупката съвсем ще загубя битката с хвърчащата фауна smiling smiley
Re: Помощ! Кълвачите изядоха къщата...
30-03-2010 - 23:06:59
Quote
Lanfear
...най-много ми допадна идеята за силуети на ястреб или друга хищна птица....
От музея в Черни Осъм може да Ви дадат идея.
Re: Помощ! Кълвачите изядоха къщата...
30-03-2010 - 23:09:06
Опс... Мисля, че имахме някакви гипсови орли. Вижте по магзините за грънци.
Re: Помощ! Кълвачите изядоха къщата...
30-03-2010 - 23:37:04
С врабчетата и аз имах големи проблеми,бяха обърнали тавана на къщата ми в свърталище,в изолацийката така добре се бяха настанили,че направо издивявах,сутрин щом се съмне и започват да дращат по тавана......ама голямо дращене.После като поотраснат малките врабчета тавана го обърнаха на изпитателно летище-от единия край до другия-фъррррррррр,фъррррррррррррр......издивях.Първата година ги изчаках да отлетят и после затулих и най-малките дупчици по сачака,но миналата пролет като видях,че изкъртиха мазилката,за да си влезат пак у "тях" и извадих една въздушна пушка,седнах да си пия биричката до къщата и ги чаках,чаках.....и така.Сега май се замислиха/оцелелите/ и си избраха на комшията къщата...:]
За кълвачите знам,че става и лента от стара видеокасета да я окачиш около къщата-бягат и се плашат от нея като се мърда от вятъра....!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход