Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пенополиуретановата пяна като топлоизолация

Публикувано от n.nikoloff 
Пенополиуретановата пяна като топлоизолация
20-12-2009 - 13:21:34
avatar
Накратко:
Имам задание да изградя малка дървена къща (или голямо бунгало според разбиранията) за един клиент. Любопитното в заданието е, че трябва да заготвя стените като за сандвич-панели с 5см талпи, а между тях кухина 10 см, в която след прекарването на инсталациите да запълня с полиуретанова пяна за топлоизолация - общо 20см външна стена. Никога не съм работил с този материал и по тази технология (имам в предвид пяната). И затова се обръщам за повечко мнения - става ли за изолация като хората, знаете ли доставчици на суровини и машинки за пълнене, особености в технологията за пенообразуване и т.н.

Да допълня малко въпроса си - дали по този начин ще постигна добър ефект (и стопански и изолационен) вместо минералната вата?




______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-20 13:41 от n.nikoloff.
Re: Пенополиуретановата пяна като топлоизолация
20-12-2009 - 13:56:53
Това мнение е преместено в новия "форум за имоти, финанси и всичко останало"



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-24 23:48 от g0g0.
Re: Пенополиуретановата пяна като топлоизолация
20-12-2009 - 14:18:22
Николов,
Ти си понамерил нещо и Гого ти е помогнал (за втория сайт нещо съм въздържан).
Тъпото е че тук имаше доста писано за това, но новата търсачка явно счита, че от нея започва всичко. Имаше и колега с машини и услуга. Тъпо...

На въпроса - по усреднени мой данни 10см. ПУ се равняват на 14см. вата като ТИ. Като видиш цени ще си сметнеш сам кое/колко като ефективност. Преди като коментирахме, това полагане беше доста по-равномерно (имаше картинки, в т.ч. "задокеански" в синьо), но все едно ще възникне някаква кухина при полагането на втория слой талпи. Апропо, това някакъв "конструктив", "глезотия" или друго се явява?
И в двата случая - вата/ПУ няма да се мине без доп. неща в тази стена - влагата и водата са проблем, въздухопреминаването - също. Надявам се ги отчиташ. И в двата случая ще имаш термомост - ребрата на твоята първа картинка..
Бих преразгледал/допълнил "заданието" във връзка с горното.
Успех!
Re: Пенополиуретановата пяна като топлоизолация
20-12-2009 - 14:49:49
avatar
По принцип трябва да се получи своеобразен панел от 5/10 талпички за оребрение през 50-60 см и затворени със своеобразна ламперия от 5см талпи (за да се вижда дърво и от двете страни на панела. абе един вид къще от масивна дървесина с допълнителна изолация. И има 2 варианта според мед за изпълнение и двата са с "изливане", а не с "впръскване" на пяната. Единия е - в заводски условия си заготвям панелите по монтажния план и ги пълня с пяна. Другия е - сглобявам кухите панели на обекта и преди да затворяконструкцията отгоре изливам по целия контур на стените пяната наведнъж. Според мене ако я изливам ще спестя технологичните кухини.
А иначе намерих една сравнителна табличка тука - [www.futuracp.com]

И още нещо не ми е ясно - дали и как гори този материал...*huh*

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-12-20 14:55 от n.nikoloff.
Re: Пенополиуретановата пяна като топлоизолация
20-12-2009 - 17:04:34
Г-н Николов, по това от което съм гледал и слушал за ПУ пяната, избягва се използването на паробариера, къщата става "херметически" уплътнена. Не съм чувал да има друг способ за нанасяне освен чрез пръскане. Ако цената на 10см пяна е няколко пъти по-висока от тази на 10см вата, има вариянт да се използва първо един слой от 2см пяна за запечатване на външната част от стената и след това да се допълни останалото с вата. Успех в начинанието
Re: Пенополиуретановата пяна като топлоизолация
20-12-2009 - 17:40:32
Прекрасен материал,но доста скъп и специфичен за работа,ако нямаш опит с него.100% се предлага в БГ...фирмите за контейнери от край време си работят с него.
Re: Пенополиуретановата пяна като топлоизолация
20-12-2009 - 18:02:11
[url=http://

][/url]
Re: Пенополиуретановата пяна като топлоизолация
20-12-2009 - 18:37:36
Г-н Фло, наздраве. Какво пиеш
Re: Пенополиуретановата пяна като топлоизолация
20-12-2009 - 18:59:26
avatar
Quote
salvador
Прекрасен материал,но доста скъп и специфичен за работа,ако нямаш опит с него.100% се предлага в БГ...фирмите за контейнери от край време си работят с него.
Ровейки се из хиляди сайтове ми мина през очите тезата, че от машинарията зависи как ще го пенообразува и колко въздух ще затвори в мехурчеата, т.е. има начин да се минимизира материала с повече мехурчета с въздух и съответно по-малка плътност.... Абе ако приема ще ребе доста да се помъча май..... Не мога да разбера защо все на мене ми се падат клиенти с нетрадиционни искания.....

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Пенополиуретановата пяна като топлоизолация
20-12-2009 - 19:22:46
Quote
Nasko.Stoykov
Г-н Фло, наздраве. Какво пиеш
*drink1* Тъмночервен домашняк!*drink1*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход