Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Конструкция на дървено-скелетна къща

Публикувано от n.nikoloff 
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
20-01-2010 - 12:58:13
Quote
4ovek
По принцип всичко трябва да се оптимизира, но от хора като Николов, а не от хора като теб. Липсват ти познания в строителството за да може да разбереш къде и защо трябва да се дават пари.
Опазил ме Бог! Да оптимизирам нещо което "специалист проектант" току що е птоектирал. Утре може да ми се наложи да си оптимизирам шевовете на операцията.:]
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
20-01-2010 - 14:19:46
Е не е същото - къщата няма да падне, просто на никого от проектантите обикновено не се плаща за да направят най-евтиния вариант за строителство. Плаща им се да направят възможен за изпълнение вариант по одобрен от възложителя идеен архитектурен проект, който той променя до момента на предаване на проекта с което увеличава работата на всички без да има допълнително заплащане.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
20-01-2010 - 23:08:32
avatar
Quote
4ovek
По принцип всичко трябва да се оптимизира, но от хора като Николов, а не от хора като теб. Липсват ти познания в строителството за да може да разбереш къде и защо трябва да се дават пари.
Леле това сега го видех...:-[ Ора, мола ви не ме поставяйте в такава ситуация....

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
20-01-2010 - 23:44:53
Човек, като кажеш А, кажи поне и Б. Кажи направо какво ще се случи ако си платя да ми се проектира дървено-скелетна къща с еди какви си параметри. Сам ли трябва да гадая? Да не искаш да кажеш че ще ми праснат едни основи като за търговския център в Ню Иорк и ако си платя ще ми ги оптимизират? Ако ли не ще си ги наливам като "Отче Наш". Ами после да си платя да ми махнат и колоните и трегерите. :]
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
21-01-2010 - 00:50:10
Quote
n.nikoloff
Quote
4ovek
По принцип всичко трябва да се оптимизира, но от хора като Николов, а не от хора като теб. Липсват ти познания в строителството за да може да разбереш къде и защо трябва да се дават пари.
Леле това сега го видех...:-[ Ора, мола ви не ме поставяйте в такава ситуация....
Недей да скромничиш Николов. Разкрит си.:]
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
21-01-2010 - 08:22:03
Отиваш при Николов и му казваш за колко пари искаш дървена къща, той ти показва различни варианти, разбирате се и той ти строи. Това е Б.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
21-01-2010 - 09:11:01
avatar
Между другото седа оптимизирам един вариант за фундиране, при който не се налага копане и бетони, ама още не съм готов да го оповестя. Обаче ми е интересно дали след като съм готов и го представя като строителна документация няма да ми го отхвърлят от общината, само защото не са го виждали.....

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
21-01-2010 - 12:12:55
avatar
Quote
n.nikoloff
Между другото седа оптимизирам един вариант за фундиране, при който не се налага копане и бетони, ама още не съм готов да го оповестя. Обаче ми е интересно дали след като съм готов и го представя като строителна документация няма да ми го отхвърлят от общината, само защото не са го виждали.....

Няма ли някакви стандарти, написани черно на бяло, по които се одобрява проекта? Ако има и това, което ти предлагаш, не влиза в тях, как се действа?
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
21-01-2010 - 13:28:49
Камеия, явно стандарта е само един и после се оптимизира. Копаш до откат и като си платиш за оптимизиране-зариваш:]
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
21-01-2010 - 15:01:10
Ако е подписан и подпечатан от инженер-конструктор с ППП и от ТК по част конструктивна никой няма да ти го отхвърли.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход