Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Конструкция на дървено-скелетна къща

Публикувано от n.nikoloff 
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
23-01-2010 - 08:59:17
avatar
Quote
argonavt
Quote
n.nikoloff
Момчета, бегайте от понятието "пазарна икономика" !!! Нема такова животно, а само един чисто политически термин, с който ни залъгват!!! Пазара не командва и не управлява нищо!!!

След като от пазара нищо не зависи , защо си решил да правиш клас А , B , C ? Както вървят нещата , очаквам тема за клас .... E, F и G . :]

Икономиката е резултантна категория на политиката и от политиката зависи каква да е икономиката, а тя (икономиката) не притежава саморегулиращ механизъм (за какъвто претендира "пазарна икономика"winking smiley, а само така изглежда, за да ни връткат. Въпроса е дали човек оцелявайки може да се нагоди към "Сиситемата". Но да не влизаме в политиката - няма смисъл...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
23-01-2010 - 11:04:49
Quote
Nasko.Stoykov
Аргонавт, не е точна думата че клиента не иска да плаща за проектиране, клиента не иска да плаща веднъж за проектиране тип копи-пейст, и после за оптимизиране. Клиента иска да плати веднъж за добре свършена работа.

Наско, като казвам , че клиента не иска да плаща , имам в предвид , че точно поради тази причина за която говорим / "стандартно проектиране" , "оптимизиране" , "ниско заплащане" и т.н. / хората се отвращават от проектантите и попадат в ръцете на "баш архитектите " и " баш инженерите" , т.е. Бай Златко Майстора.
Виж какво е и отношението към сглобяемите къщи - не се търси проекти , а "разрешителни за поставяне" , " временни постройки" и т.н.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
23-01-2010 - 14:18:57
Виж какво е и отношението към сглобяемите къщи - не се търси проекти , а "разрешителни за поставяне" , " временни постройки" и т.н.
Така е. Разрешително за павилион, за будка, за преместваем обект...клас Д, Е, Ф....но когато говориме за къща, нещата трябва да са ясни и вкарани в нормативи, а не на принципа- вземи сега тия основи, пък като си платищ още веднъж ще ти ги оптимизираме.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
23-01-2010 - 14:32:13
Да , Наско , така трябва да е.Не споря. Поръчвайки проект , трябва да получиш това , което е необходимо Бай Златко или Бай Иван или фирма "Николов" да ти го изпълнят. Ти решаваш при кого да отидеш. Имаш ли едно начертано , а желание друго да строиш - то изтървани са нещата.
Ако на проектанта не му харесва заплащането , което договаря , то да се преквалифицира в зъболекар , например. :]
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
23-01-2010 - 14:34:29
avatar
Quote
Nasko.Stoykov
...но когато говориме за къща, нещата трябва да са ясни и вкарани в нормативи ...

+1 !

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
23-01-2010 - 14:34:34
Николов , давай да правим партия за да ни върви бизнеса. Аз съм ЗА! :]
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
23-01-2010 - 14:36:51
avatar
Quote
argonavt
Николов , давай да правим партия за да ни върви бизнеса. Аз съм ЗА! :]

Тая дъвка вече съм я дъвкал..... winking smiley:]

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
23-01-2010 - 14:41:00
avatar
Как ли ще ме погледнат полицаите по пътищата, ако си транспортирам къщурките така -


______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
23-01-2010 - 14:48:18
Quote
n.nikoloff
Quote
Nasko.Stoykov
...но когато говориме за къща, нещата трябва да са ясни и вкарани в нормативи ...

+1 !

Че то нормативите си ги има и сега . Какви други ви трябват?
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
23-01-2010 - 15:06:16
avatar
Аз имам предвид къщите, построени със способите на сухото строителство....

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход