Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Каква е реалната себестойност(цена ) на строителството и какво би следвало да плати клиента

Публикувано от Stan 
Re: Каква е реалната себестойност(цена ) на строителството и какво би следвало да плати клиента
12-09-2009 - 22:19:14
n.nikoloff Написал:
-------------------------------------------------------
> Колега не се впрягай. Само забавен аматьор може да
> зададе такъв въпрос. Няма човек от бранша, който
> да го зададе.
>
>
А ТИ,ДРУГАРЮ,КУПИ ЛИ СИ ВЕЧЕ ТЕРМОБЛОК!

То е ясно,че Станчо върти,суче пак до стиропорената кутия ще го докара!

Re: Каква е реалната себестойност(цена ) на строителството и какво би следвало да плати клиента
12-09-2009 - 22:34:55
avatar
Stan Написал:
-------------------------------------------------------
> Е защо се нервиш?
> Както виждаш съм сложил и въпрос за справедлива
> цена.
> Нека да обсъдим и печалбите в проценти кажете
> каква печалба е справедлива и за двете страни все
> пак имаме клиент ,той какво да мре ли за да може
> да подсигури благоденствие за поколения на
> строителя?

И аз слагам въпрос: Колко ти излиза себестойността на кутийката стиропор? Ако ще да купиш от най- дебелия? Как го докара до 45- 53 лв? spinning smiley sticking its tongue out
Re: Каква е реалната себестойност(цена ) на строителството и какво би следвало да плати клиента
13-09-2009 - 07:58:08
Нека да обсъдим и печалбите в проценти кажете
> каква печалба е справедлива и за двете страни все
> пак имаме клиент ,той какво да мре ли за да може
> да подсигури благоденствие за поколения на
> строителя?
-----------------
Който не може да си позволи да си купи жилище, ще си стои на село, или ще плаща наем, що да мре ? Комунизма при теб е нанесъл сериозни поражения, искаш май всички да сме равни ?
Re: Каква е реалната себестойност(цена ) на строителството и какво би следвало да плати клиента
14-09-2009 - 11:19:33
Валсадор, виждам, че си на ти с икономическата наука и предлагаш инвеститорите да продължават с нови проекти, въпреки, че пазарната цена е под себестойността, защото така е правилно. Строителите пък трябва да оферират на загуба защото минималната загуба се смята за успех в трудни времена.
Аз съм прост човек и не споделям, че трябва да се работи на загуба.
Но , тъй като съм отворен кам новаторски решения ти предлагам работа на пълен работен ден срещу скромната сума от 200лв., които да МИ плащаш ежемесечно, както и да осъществяваш дейността с твой собствен автомобил, компютър и прочее. Мисля, че ще се разберем и колко наем ще ми даваш за работното си място. Можеш да си избереш длъжността, която искаш да заемеш. Мисля, че е справедливо да работиш като си плащаш за това, тъй като това кореспондира с вижданията, че има моменти в живота, когато се налага да се работи на загубаsmiling smiley И тъй като съм изключително справедлив и не съм лаком 100% от загубата на фирмата ще се покрива от теб. Това е бонус.
НА всички, които са на твоето мнение предлагам веднага да изтичат до шефовете си и да се откажат от месечното си възнаграждение, като договорят сумите, които да внасят ежемесечно във фирмата.
А ние останалите ще продължим да се държим като динозаври и да търсим печалби.
Re: Каква е реалната себестойност(цена ) на строителството и какво би следвало да плати клиента
14-09-2009 - 13:45:12
avatar
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Валсадор, виждам, че си на ти с икономическата
> наука и предлагаш инвеститорите да продължават с
> нови проекти, въпреки, че пазарната цена е под
> себестойността, защото така е правилно.

> НА всички, които са на твоето мнение предлагам
> веднага да изтичат до шефовете си и да се откажат
> от месечното си възнаграждение, като договорят
> сумите, които да внасят ежемесечно във фирмата.
> А ние останалите ще продължим да се държим като
> динозаври и да търсим печалби.

Търсете печалба - лошо няма.
Въпросът е - ще я намерите ли??!

Защото, за да имаш печалба от една продажба, първо се иска продажба или не съм разбрал пак правилно икономическите закони??!

И ми е много, страшно много интересно, как ще реализират печалба тези, които не могат да реализират сделки?!
Печалба от какво???!

Но вие си знаете по-добре, явно се чака марсианска инвазия, която ще донесе приказни печалби за всичките спекуланти на пазара?!

Майната им на икономическите закономерности и правила, какво ли значат те в името на печалбата?!

Имало е преди няколко века (1717 година), един приказен проект около концесията на Луизиана - проекта Мисисипи, по времето на Джон Лоу, когато всички са искали да станат приказно богати...

Та и днес е така - всичко в името на печалбата!
А, ако няма вече шансове за такава??!
И направениете разходи надхвърлят многократно възможните приходи??!

Ама вие си знаете по-добре, не продавайте, продължавайте да си трупате дългове, а един ден от небето ще почнат да валят пари.

Може би?! winking smiley
Re: Каква е реалната себестойност(цена ) на строителството и какво би следвало да плати клиента
15-09-2009 - 07:50:41
Като няма шансове за печалба от едни бизнес се реорганизираш и търсиш печалбите на друго място.
Re: Каква е реалната себестойност(цена ) на строителството и какво би следвало да плати клиента
15-09-2009 - 09:03:58
avatar
A сега, ако обясниш и как протича една Реорганизация- цена няма да имаш! winking smiley

Само да не се окаже нещо от типа - а бе, наляхме тука едни пари в един бетон и сега няма как да си ги вземем обратно??! spinning smiley sticking its tongue out :}
Re: Каква е реалната себестойност(цена ) на строителството и какво би следвало да плати клиента
15-09-2009 - 09:27:28
Едва ли ще разбереш и да ти обясня. Единствено ще ти кажа, че се почва със сериозни съкращения на персонала. Особено на тези дето вместо да са на тръстиката си пишат по интернет.
А относно това, че може да се окаже, че е направена неправилна инвестиция - ами може. Който не рискува той не греши.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход