Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.

Публикувано от bezopit 
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
11-05-2009 - 23:20:21
Мммда...я седнете да поддържате паметник на културата...по-лесно е да го оставиш 3-4 години да го убият дъждовете и вандалите,след което да построиш копие на негово място,вместо да поддържаш оригинала.Това и правят-почти никой не поддържа такива сгради,защото е безсмислено.
Abu
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
12-05-2009 - 07:14:42
Тук има един много рядко срещан елемент - малката стреха над първия етаж. Най-често стрехите пазят само един етаж, после дъждовете обливат фасадата и ако има прозорци... получават се пробойни. В други къщи се правят корнизи между етажите, но без стрехичка...

Тъжна гледка наистина, обаче тая къща май е с конструктивен проблем. Не вярвам да може да се ремонтира с оригиналните технологии. Може би ако се иззида наново вторият кат (че и цялата) и с нов покрив? Хем завиждам на собственика, хем знам, че е в някаква патова ситуация да чака етапния ред за ремонт от НИПК.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
12-05-2009 - 08:34:59
Салвадор , като ти казаха , че трябва да си бутнеш керпичената къща и да я замениш с някое "чудо на архитектурната мисъл" , защо скочи като опарен ? Иначе си готов да правиш кравешки мазилки , пък тук даваш съвети за бутане. Разходи се по Трявна и виж колко "готина" е старата улица с новите сгради , уж точни копия на старите.

АБУ, НИПК е една мухлясала организация , която с методите си според мен повече вреди , отколкото да помага. Повярвай ми , имам личен опит с тях. Целта на работещите там е да се докопат до място в института и после да мародерстват- никой друг освен тях няма право да изготвя проекти/ просто няма да се одобрят чуждите/, само те могат да реставрират и т.н.

Всичко това е една друга тема . Да не разваляме темата на колегата.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
12-05-2009 - 15:28:12
argonavt...има огромна разлика между моята керпичена лятна вила и някой керпичен паметник на културата.Предполагам си до болка наясно с разликите,щом си в строителния бизнес.Такива сгради се поддържат трудно,а и до сега не съм чул някой да обясни разумно с какво все пак те са чак толкова ценни,че да се налага да бъдат пазени извън архитектурните резервати.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
20-05-2009 - 08:47:11
Каблешковата къща я има направена в Лозенец (на морето преди Царево) много е красива и свежа .1 към 1 . clap:
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
21-05-2009 - 08:02:44
Според мен е лош опит за имитация на Каблешковата къща и лошо изпълнение.В първия момент те грабва,но като се загледаш виждаш какво са сатворили.Не,че не съм виждал и по-лоши творения и сравнение с тях тази в Лозенец е кукла.
За съжалание имам само две снимки правени от мен на къщата в Лозенец.









Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-05-21 08:07 от bezopit.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
21-05-2009 - 08:42:26
На мен ми харесва , постарали са се хората . На фона на другия кич и сивота направо грее *ok* , днес пак ще мина оттам.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
21-05-2009 - 08:49:01
avatar
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> На мен ми харесва , постарали са се хората . На
> фона на другия кич и сивота направо грее , днес
> пак ще мина оттам.

Направи още снимки ако имаш възможност.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
21-05-2009 - 09:32:36
Не знам какво не ви харесва на тая къща.Колкото и да съм предубеден към тоя тип архитектура,нищо лошо не мога да видя в къщата.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
21-05-2009 - 16:47:19
avatar
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Не знам какво не ви харесва на тая къща.Колкото и
> да съм предубеден към тоя тип архитектура,нищо
> лошо не мога да видя в къщата.


На първо четене- комините..............
Ето го оригинала.



Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход