Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

От утре комисионна само от продавачите

Публикувано от Селяк 
Re: От утре комисионна само от продавачите
11-02-2009 - 15:38:33
Не виждам защо толкова викате по Адрес. Нещата са безумно прости. Преди продавачите НЕ плащаха комисион.
Схемата беше проста :Аз съм продавач, искам 100К чисто и получавам 100К чисто. Проблем на брокера е как ще оферира имота, как ще лъже купувача и как ще вземе комисион. Аз си искам моите 100К и нито стотинка повече.
Сега нещата са същите: Аз съм купувач и давам 80К. Проблем на брокера е как ще лъже продавача и от кого ще вземе комисион. Аз си давам моите 80К и нито стотинка повече.

Просто въпрос на технология на работата.
Re: От утре комисионна само от продавачите
11-02-2009 - 15:46:26
ИЗМАМНА ТЕХНОЛОГИЯ... А аз от както съм АНИ ...НИкога не съм пренебрегнал комисионна от продавачи и купувачи...като ми кажеше някой сто кинта чисто и го пращах при АдреЗ... *sos* :} :}
Анонимен потребител
Re: От утре комисионна само от продавачите
11-02-2009 - 16:28:22
Не може практиките в един бранш да се променят заради текущата конюнктура на пазара - днеска продавачите са силни, нищо не можем да изкопчим от тях, дай да "доим" купувачите и обратно.

Има един ясен принцип, който се прилага навсякъде - който поръчва той плаща. Като искаш услуга - плащаш за нея. Като не я искаш - не плащаш. Като пак подчертавам дебело - трябва да се прави разлика между стока и услуга. Имотът е стока, посредничеството е услуга. Ако искаш да си купиш имот и не искаш посредник - плащаш си колкото пише в обявата за имота и - пито платено. Ако искаш услуга от АНИ да ти търси имот - плащаш си затова. Ако искаш АНИ да ти рекламира имота - плащаш си за това. Ето този начин на организация на отношенията между продавач/купувач от една страна и АНИ не зависи от конюнктурата на пазара.
Re: От утре комисионна само от продавачите
11-02-2009 - 16:42:44
Определено и аз мисля така! Ако един купувач иска да ползва АНИ, обажда се отива подписва договор и АНИ почват да му търсят! Ако не желае търси сам, няма договор, вижда обява в нета или във вестник, обажда се и това че имота се предлага от агенция не означава, че дължи комисионна! Аналогично е и за продавача! Който иска услугата...плаща си за нея! Който не иска услугата...значи не дължи комисионна!
Re: От утре комисионна само от продавачите
11-02-2009 - 16:54:06
Ако не искаш да ползваш услуга от ани не и се обаждай.... *angel* *ok*
Re: От утре комисионна само от продавачите
11-02-2009 - 17:04:12
Напълно съм съгласен с Тинки и Храбър, но мисля, че нещата ще станат както съм ги описал, просто защото живеем в БГ.

Виж Турбо, не мога да го разбера. Добре, аз като се обаждам на автокъща, дали ми искат комисион, затова че ми продават кола. Разбира се, ако не мога да намеря налична кола, която ми харесва и поръчам да ми доставят е съвсем логично да си платя за услугата.

Но както и да е. Абсолютно съм убеден, че в следващите месеци доста от АНИ ще се опитат да променят "технологията си на работа" и да намерят нови решения.
Re: От утре комисионна само от продавачите
11-02-2009 - 17:15:13
turbozol не съм писал за да се заяждам, но ще вляза в тона ти...ще се обадя, да...но на "Адрес"...
Re: От утре комисионна само от продавачите
11-02-2009 - 17:16:52
И аз съм съгласен ...няма да плащаш..за услуга..на имот който предлагам!!!
Водя те на оглед ,харесваш ....Правя предварителен договор ..и не ти отговарям на никакви въпроси..,не съм ангажиран с нищо..,не ме интересува дали имота има тежести или няма ...,не се занимавам с нищо..и т.н и не получавам нищо..Няма проблем става.. :}
Re: От утре комисионна само от продавачите
11-02-2009 - 17:22:30
avatar
Мдаа комисионната само от продавача е въпрос на технология, но на практика се сключва договор само с купувача....

ся ко ша прайм - почваме да сключваме договори само с продавачите ли?
друг път smiling smiley, нали повечето агенции преписваха обяви ПРОДАВА .... ся ко почват да преписват КУПУВА .... само че такива липсват май smiling smiley

работа ше стане - кой колкото даде smiling smiley

все пак пазара е на оферти ПРОДАВА, да вземат да организират публикуване на оферти КУПУВА и тогава пазара може да намери себе си - всеки друг вариант ще си остане измислица както до сега.

Re: От утре комисионна само от продавачите
11-02-2009 - 18:41:27
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Не може практиките в един бранш да се променят
> заради текущата конюнктура на пазара - днеска
> продавачите са силни, нищо не можем да изкопчим от
> тях, дай да "доим" купувачите и обратно.
>
> Има един ясен принцип, който се прилага навсякъде
> - който поръчва той плаща. Като искаш услуга -
> плащаш за нея. Като не я искаш - не плащаш. Като
> пак подчертавам дебело - трябва да се прави
> разлика между стока и услуга. Имотът е стока,
> посредничеството е услуга. Ако искаш да си купиш
> имот и не искаш посредник - плащаш си колкото пише
> в обявата за имота и - пито платено. Ако искаш
> услуга от АНИ да ти търси имот - плащаш си затова.
> Ако искаш АНИ да ти рекламира имота - плащаш си за
> това. Ето този начин на организация на отношенията
> между продавач/купувач от една страна и АНИ не
> зависи от конюнктурата на пазара.


Всичко може, Тинки. В живота и в търговията, и в отношенията между хората, винаги има промени. И който се нагажда към тях- пИчелИ. Който не откинва- си остава само с философстването.
Пет години се каниш да си купиш жилище. И все си намираше нещо, което да ти пречи. Сега цените "трябва" да паднат. Но, наемите ще се качат. От пазар на продавача, минахме към пазар на купувача, но и на наемодателя. Дано не те изненадат неприятно с наема......
Вече писах, че всъщност, не искаш ли да платиш 3% комисион с договор, плащаш 6%, ако искаш да сключиш сделка, но парите АНИ ще си получи зад гърба ти. Решението е твое. По белите страни са приели, че интелектуалните възможности на купувачите не са на ниво, та по- добре да ги изгъделичкат с "без комисион" и да им приберат паричките мирно и кротко.
Ние тук, заложихме на прословутата интелигентност на българина и осигуряване на равнопоставеност на двете страни в сделката.
Да, ама не! Ти държиш да те залъгваме, че ще работим за сини очи.
Е, Адрес го направиха. Сега, можеш да отидеш при тях и да пазаруваш на воля.........
smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход