Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За офертите - работим с колеги / не работим с колеги

Публикувано от magic 
За офертите - работим с колеги / не работим с колеги
19-11-2007 - 18:04:50
avatar
Тази тема е насочена към агенциите за имоти.

Функцията, която сложихме за текстово поле, в което да се изписва "работим с колеги" или "офертата е само за частни лица" и др. подобни. Се оказа полезна, но имаме предложения и това да е само една отметка или падащо меню, а да не се изписва всеки път от Вас при въвеждане на офертата.

Моля дайте своя коментар. Дали тази отметка, която евентуално ще се слага как да я направим по-точно?
Първо как според вас е най-подохящо да се казва този текст:
- оферта само за клиенти на агенцията
- оферта само за частни лица
или
опции работим с колеги / не работим с колеги

И дали да остане видима информация както е в момента само когато човек е влязъл в системата с име и парола като агенция?

Смятаме в търсачката да има опцията за търсене само в оферти, на агенции, които работят с колеги.

Друг важен въпрос е - Дали една агенция по принцип работи или не работи с колеги или е за конкретни оферти различен случай.
Т.е. да направим тази функция (отметка/ бутон или падащо меню) глобална за агенцията и да се настройва само на едно място или да я има на всяка оферта



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-11-19 18:08 от magic.
оферта само за клиенти на агенцията
19-11-2007 - 18:11:49
avatar
Аз гласувам да бъде: "Оферта само за клиенти на агенцията" като отметка!


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: За офертите - работим с колеги / не работим с колеги
19-11-2007 - 18:21:50
Аз пък смятам, че въобще не са колеги тези, които не работят с колеги, но това съвсем друга тема.
Re: За офертите - работим с колеги / не работим с колеги
19-11-2007 - 18:42:14
avatar
Съгласен съм с теб, но понеже скоро няма да можем да се преборим с това "явление" поне да не си губим времето да им звъним, а те пък от своя страна да ни "уведомяват" коя тяхна оферта не е за съвместна работа...поне това на първо време. А иначе аз си ги помня кои са и ако ми звъннат те пък на свой ред по моя оферта дори да е за работа с колеги мога да им пожелая приятен ден и така докато се научат, че дори и най-големите лидери на пазара трудно ще могат да работят сами или ако го правят ощетяват клиентите си!

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: За офертите - работим с колеги / не работим с колеги
20-11-2007 - 17:02:27
Я ме светнете моля какъв е смисълът от това "само за клиенти на агенцията"? Какъв им е проблемът?
Re: За офертите - работим с колеги / не работим с колеги
04-12-2007 - 11:44:59
Според мен трябва да има поле с процента на комисионната. За наем - падащо меню - без комисионна, 50%, 100%. Продажба - без комисионна, 2%, 2,5%, 3%, 10% и толкова. И няма да има излишни въпроси - Ама колега, ама колежке. Комисионната е за всички!
Анонимен потребител
Re: За офертите - работим с колеги / не работим с колеги
04-12-2007 - 13:22:15
В този ред на мисли добре ще е при сортиране по-цена комисионата да се включва като се прави сортирането.
Re: За офертите - работим с колеги / не работим с колеги
04-12-2007 - 18:37:54
avatar
Комисионната е въпрос на преговори и може би не при всички случаи, но понякога може да бъде променена и това зависи от много неща, затова не може да бъде обявена на всяка оферта. Моля ако самите агенции имат друго мнение да споделят.
Re: За офертите - работим с колеги / не работим с колеги
04-12-2007 - 19:04:06
avatar
Abandano Написал:
-------------------------------------------------------
> Според мен трябва да има поле с процента на
> комисионната. За наем - падащо меню - без
> комисионна, 50%, 100%. Продажба - без комисионна,
> 2%, 2,5%, 3%, 10% и толкова. И няма да има излишни
> въпроси - Ама колега, ама колежке. Комисионната е
> за всички!

Правилно! clap:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Анонимен потребител
Re: За офертите - работим с колеги / не работим с колеги
05-12-2007 - 08:57:07
Тука според мен се смесват две различни неща:
1) "работим/не работим с колеги". Това касае АНИ, не купувачите. За "редови" потребител на сайта тази информация няма никакво значение. Тя има значение само за АНИ и според мен трябва да е достъпна само за тях
2) "размер на комисионата" - това е информация, която касае редовия потребител. Ако се въведе такава опция тя трябва да е задължителна. Ако не е задължителна никой няма да я въвежда поради простата причина, че тя е един вид "антиреклама". Ако я направите задължителна може да направите нещо, което съм виждал в сайт на една АНИ - има цена има и "крайна цена" мисля беше - вътре включено - комисиона, такса при нотарус, местен данък и т.н. С други думи "редовия" клиент вижда колко трябва да се бръкне за да придобие имота. Ето това според мен ще бъде много полезно на "редовия" потребител.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход