Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Жилишна сграда на кота 0 - продадена на зелено нужда от кредит

Публикувано от sswbg 
Анонимен потребител
Re: Жилишна сграда на кота 0 - продадена на зелено нужда от кредит
01-08-2006 - 20:04:37
обаче явно не можеш да убедиш банката
Re: Жилишна сграда на кота 0 - продадена на зелено нужда от кредит
01-08-2006 - 20:06:41
от тук насетне е финансиране от купувачите дотук земя, проект, кота о е самоучастие
Re: Жилишна сграда на кота 0 - продадена на зелено нужда от кредит
01-08-2006 - 20:09:04
мен същински кредит ми трябва януари, сега слагам на депозит и тегля кредит срещу тоя депозит като обезпечение. Убедил съм няколко банки но има една поговорка " от много глава не боли"
Анонимен потребител
Re: Жилишна сграда на кота 0 - продадена на зелено нужда от кредит
01-08-2006 - 20:09:15
и с 40% финансиране от купувачите не можете да завършите сградата??????

Вие изобщо печалба смятате ли да генерирате от този проект?
Re: Жилишна сграда на кота 0 - продадена на зелено нужда от кредит
01-08-2006 - 20:11:29
Нямаш идея в какъв вид трябва да я предам сградата, нито от цена на която продавам , тук не е мястото да ти обяснявам това
Re: Жилишна сграда на кота 0 - продадена на зелено нужда от кредит
01-08-2006 - 20:40:30
нямаш идея какви точно договори имам подписани с клиентите, изобщо всяка сделка има доста параметри до един съществени
Re: Жилишна сграда на кота 0 - продадена на зелено нужда от кредит
01-08-2006 - 20:46:39
Българо американска може и да ми вземе 20% НО ми финансира целия проект и на мен ми остават свободни пари правя друг проект и догодина съм с втори проект напред примерно , тфа не е ли от значение?
Re: Жилишна сграда на кота 0 - продадена на зелено нужда от кредит
02-08-2006 - 08:43:27
Ако не лъжеш в цифрите не е тайна на каква цена продавате:
-2143кв.м РЗП са продадени за 1,9млн. евро на зелено - 886 евро на кв.м. на зелено.
по другите ти данни за 500000 самоучастие, 760000 евро от клиенти (40% от 1,9млн. евро) + 800000 дето не достигат се получава - 2,06млн. евро - т.е. при 3107кв.м. - 663 евро на кв.м.
Това е себестойност предполагам без дължимите данъци, без лихвите, които ще платиш на банките. Слагаме 50 евро на кв.м. за лихвите - 713, 10% за данъци - 784 евро на кв.м.. Такива сметки си правите. Т.е продали сте на зелено при 40% плащане с прогнозна печалба под 15%.
Мислите да реализирате по-голяма печалба от апартаментите, които ще продавате завършени.
Предполагам , че тях ще оферирате над 1000 евро. Даже може би над 1200. Ще имате ефекта, че първоначалните ви клиенти ще решат, че са купили с 40% под цената - ще ви рекламират, с което ще ви доведат клиенти за следващ проект. Идеята ви е да използвате банков заем, който да обслужите с плащанията на клиентите "на зелено" за да можете да си позволите дълги продажби на останалите 1000 кв.м., защото ви е ясно, че на 1200 евро продажбите са доста по-бавни.
Само,че това го знаят от банката и затова се опитах да ти отворя очите ама ти се инатиш. Приеми, че отсреща е ясно, че ти имаш два варианта - да продадеш с ниска печалба на кота било или да вземеш от банката като си разделите печалбата (е не 50-50). Също приеме, че в положението което си е малко съмнително, че можеш да продадеш останалите 1000 кв.м. за да вземеш по 800 евро на кв.м без разсрочване до януари и от банката също го знаят.
Престани да се инатиш - приеми, че сте се оставили да сте в слаба позиция и не се пазари много-много.
И не знам защо толкова буйстваш - ти искаш да спечелиш, пък негодуваш, че банката също иска да спечели. Когато ти продаваш на клиенти - може, а когато от банката решат да спечелят от теб - не било бизнес, а изнудване. Всъщност точно това е бизнеса и ще се научишsmiling smiley Явно още ти е малко опита и затова се връзваш за елементарни нещо от типа "падналия го бият". Ако някой те е учил, че има етика, морал и т.н. - съветвам те да си преразгледаш възгледите - ще живееш много по-спокойно.
Re: Жилишна сграда на кота 0 - продадена на зелено нужда от кредит
02-08-2006 - 08:55:48
Не ти съчувствам - получавам информация относно това каква себестойност изкарвате по морето, смятам си колко е печалбата на строителните фирми, които строят за различни инвеститори и т.н.
Все пак може такива като вас да погледнат и към София и трябва да съм подготвен какво ще предложите на пазара та да не ми излязат криви сметките.
Освен това може да се наложида се оферира на такива като вас нещо и е хубаво да знам как ви оферират какво ви мисленето, какво очаквате от партньорите.
С две думи работя.
Re: Жилишна сграда на кота 0 - продадена на зелено нужда от кредит
02-08-2006 - 09:04:49
Цитирам с какво съм почнал - най-първият ми пост:
"Опитайте в ДЗИ и БАКБ. Ама ще трябва да ипотекирате и част от продадените, иначе не виждам как ще ви дадат 800000. Виждам максимум 500К. от непродадените и то ако се смилят."
Та още от началото моето мнение беше, че трябва не да гледаш лихвите (височки ще са в твоето положение), а да задейваш процедурата за да може да си сигурен, че ще получиш парите преди да свършат твоите.
А ти почна да мислиш някакви варианти за кредити от Червения кръст и изписахме романиsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход