Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кой дава кредит с/у залог на апартамент на кота 9,5

Публикувано от niki_g 
Моля, някой наясно ли е какво да направя , за да тегля кредит за закупуване на зелено (кота било ще има догодина през септември). За тази година трябва да платя 50% (от тях имам около 20), а догодина остатъка. Строителя работи със свои пари (не ползва чужд ресурс) и строи в собствен парцел (не обезщетява), та не съдейства за кредит. След месец ще изкара "кота 9 и половина" - дали тази кота може да убеди някоя банка, че кооперация ще има и да ми отпусне поне недостигащата ми част пари, а догодина колкото прецени. Изобщо има ли подобни схеми за кредитиране на нормални условия, при положение, че имам доход да обслужвам
коректно, без да ми висят двуцифрени лихви и двайсетдневен срок(Директ Кредит примерно). Ще бъда благодарен за всеки съвет.
Re: Кой дава кредит с/у залог на апартамент на кота 9,5
08-06-2006 - 10:20:41
А ти що не опиташ да се договориш със строителя. Кажи му , че единия вариант е да вземеш кредт и да плащаш на друг пари, а другия да платиш повече на него (ама по-малко отколкото ако вземеш кредит на този етап) при друга схема на плащане. Т.е ще си вземеш кредит като се завърши или като е на кота било при по-изгодни за теб условия. Един вид да те кредитира той. Ако откаже или лъже, че има достатъчно пари за да завърши сградата или е идиот .
Хм, идеята е добра, ще пробвам, лошото е , че има доста интерес към точно тази сграда, остана само един от апартаментите, които харесах и предполагам, че все пак ще предпочетат да не се занимават с несвойствена за тях дейност, като примерно запис на заповед и т.н. , а като се появи платежоспособен клиент да му го продадат. А и не зная дали няма да излезе по-солено - едва ли ще се навие да му платя само с няколко процента повече догодина.
Re: Кой дава кредит с/у залог на апартамент на кота 9,5
08-06-2006 - 11:41:36
Ами пробвай, ако не можеш да се разбереш значи тази сделка не е била за тебsmiling smiley
Re: Кой дава кредит с/у залог на апартамент на кота 9,5
08-06-2006 - 12:10:44
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Ако откаже или лъже, че има
> достатъчно пари за да завърши сградата или е идиот

Правилно ли да разбирам, че според теб няма строител с достатъчно пари да си завърши сградата?

Re: Кой дава кредит с/у залог на апартамент на кота 9,5
08-06-2006 - 12:30:18
Не, не означава.
Мисля че едва ли ще му се занимава с такива "сложни" схеми, при положение че търсене има - от 7 апартамента, които ставаха за моите изисквания преди 3 месеца, в момента остана само 1, а и как точно според вас той може да си обезпечи вземането? След малко ще звъня да си уреждам среща, но все се чудя какво точно да му предложа и как ще се оформи юридически.Някой да има идея?
Пак се връщам на първоначалния си въпрос - има ли кредитна институция, която да ми отпусне средства при това положение.
До 4овек: ще пробвам, благодаря smiling smiley
Re: Кой дава кредит с/у залог на апартамент на кота 9,5
08-06-2006 - 13:08:09
Я се откажи от покупка. Ти си с нагласа все едно си тръгнал на заколение, отиваш и казваш "имам 20% може ли да измислите схема за мен?", ако ти кажат "Не" - тръгваш си и продължаваш да търсиш там където ще са ти по-изгодни условията за твоите възможности.
Не си тръгнал да купуваш домати та да дейсваш прибързано при избора на кредит.
Защо реши, че действам прибързано?
На сайтовете на повечето банки пише, че кредитират груб строеж или кота било или акт15, т.е. там няма смисъл да пробвам.
Имам ясна идея за лихвата, която искам да плащам, нямам намерение да се хакна
на някоя тъпотия. Лаик съм в тази област и затова се обърнах към вас в този форум
за съвет.Заколение ли е да съм предпазлив, като не съм в час?
Досега съм се простирал според чергата си и не ми се е налагало да взимам и стотинка заем, но ми се налага да го направя. Заем се взима от банка или небанкова
институция срещу залог, а строителя(инвеститор) какво ще вземе като такъв?
Ще му превеждам заплата ли, що ли? Как ще си гарантира, че мога да се издължа?
Ако е спекулант,да, ще ми вземе вноската и ще ме чака само да просроча, та да си остане за него и тя , и апартамента. Ами ако са нормална фирма въобще няма и да се занимават с мен.
Не виждам защо, без да съм проверил възможностите, да се отказвам.
Стига, обърнахме го на чат
spinning smiley sticking its tongue out
Някой знае ли нещо конкретно по въпроса?
Re: Кой дава кредит с/у залог на апартамент на кота 9,5
08-06-2006 - 13:57:33
Е добре по въпроса - строителят може да вземе кредит от банка на такъв етап, за частно лице не съм чул - най-вероятно не.. ЗА това ако на него не му се занимава задачата ти става много трудна. Не можеш да заложиш апартамента, който ще купуваш, защото няма да имаш документ за собственост и всъщност не е апратамент все още. Отиваш на вариант потребителски кредит. Или ипотекираш друг имот - ама това предполагам си го знаеш.
И като ти казвам, че апартамента не е за теб имам предвид това, че явно строитлят държи да продава на хора с пари в буркани, а ти казваш , че ги нямаш. Т.е. не се ли съгласи на друга схема все едно ти казва "Махай се и да не съм те видял повече".
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход