Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Сосиете Женерал Експресбанк с нови лихви

Публикувано от Кредитор 
ако купувам имот с 40% банков заем мога ли да изповядам сделката само върху размера на заема; например ако купувам имот за 100К лв. и заема ми е 40К ,мога ли да изповядам сделката на 40К лв.
май повечето банки нямат нищо против сделката да стане в/у размера на кредита.

Застраховката имот от застрахователно дружество витоша ми казаха 4е излиза около
60лв годишно а не 190 (ако разбирасе се прави за размера на кредита)
Анонимен потребител
Re: Сосиете Женерал Експресбанк с нови лихви
04-05-2006 - 08:20:34
ама в пощенска не ти казват иди си застраховай имота ами директно ти казват подписвай тука за застраховката и няма избор
Абсолютно прав си <Тинки Уинки> пощенска правят застраховка 0.2% от пазарната цена, което ще ми оскъпи вноската с около 10лв. Аз вече май нямам много време да избирам друга банка но който реши да купува жилище с ипотечен кредит в лева
май най-добре е да се ориентира към ПЪРВА ИНВЕСТИЦИОННА БАНКА. Аз ще гледам да погасявам предсрочно за да намаля загубите sad smiley
Анонимен потребител
Re: Сосиете Женерал Експресбанк с нови лихви
04-05-2006 - 14:40:19
Покрай тези застраховки съм решил да пообиколя и да видя по колко вървят при различните застрахователи. Живот и здраве другата седмица ще напиша колко вървят застраховките.
някой проверявал ли е условията на Българо-Американска Кредитна банка? Доколкото разбирам при тях всичко се договаря индивидуално. Кои банки нямат такса за предсрочно погасяване?
Re: Сосиете Женерал Експресбанк с нови лихви
04-05-2006 - 18:13:25
Алианц се хвалеха скоро с това май.
Анонимен потребител
Re: Сосиете Женерал Експресбанк с нови лихви
05-05-2006 - 08:18:44
Re: Сосиете Женерал Експресбанк с нови лихви
29-04-2007 - 23:59:48
Някой може ли да каже колко в момента е базисния лихвен процент на Сосиете Женерал Експресбанк и как се е променял през годините назад (да речем 5 години).

Съдейки по-горчиво натрупания опит с най-добрата банка в България - Булбанк. Те променят базовия си лихвен процент всеки месец средно с +0.1% - +0.2%. Със това си свое действие те прекараха всички свои клиенти, като ги принудиха или да предоговорят кредите си(1100лв за суми над 50000лв) или изцяло да ги рефинансират с кредити от друга банка и да прекратят веднъж завинаги взаимоотношенията си с Булбанк. Булбанк е единствената банка в България от която можеш да изтеглиш кредит с намалящи вноски - да речем 600лв в началото на периода които постепенно да намалеят до 300лв последна вноска, но след 1 година вече плащаш 750лв вноска и като не знаеш следващия месец дали вноската е 770 или 790. По този начин Булбанк предлага единствения кредит в България с нарастващи вноски.

Задавам въпроса за ПЛБ на Експресбанк за си изясня дали Експресбанк е стабилна банка и не си е мърдала ПЛБ с години или го променя всеки месец с цел да даде кредити сега на 5.9% които след 1г. вече да са 7.9% - съдейки по опита си с Булбанк.

БЛП на Булбанк извадка 1г назад:
2.99 - Фев 2006
3.22 - Март 2006
3.31
3.30
3.51
3.54
3.68
3.72
3.93
4.00
4.17
4.27 - Фев 2007
4.26 - Март 2007
4.42 - Април.2007
Re: Сосиете Женерал Експресбанк с нови лихви
03-05-2007 - 22:13:22
Здравейте,

Тук имаше ли някой член на форума който да работи в SGE ?

Интересуваме колко е лихвения процент за ипотечен кредит без превод на работна заплата?

Нещо се объркавам, Кредитор май беше писал че е 5.9% + 1 пункт, което аз си го превеждам 5.9% + 0.1% = 6.0% .
Но в един клон на банката ми споделиха че е 5.9% + 0.5% , което доста ме учуди, при повечето банки със/без превод на заплата разликата е 0.1% ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход