Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Nqko 4uval li e ne6to za Direct Credit Bulgaria?

Публикувано от obyrkana 
Re: Nqko 4uval li e ne6to za Direct Credit Bulgaria?
08-05-2006 - 12:51:51
И аз имам един въпрос - колко е времето за просрочване на месечната вноска, какво произтича след този срок.
Анонимен потребител
Re: Nqko 4uval li e ne6to za Direct Credit Bulgaria?
08-05-2006 - 13:44:59
едно питане и от мене.
Върху какви документи слага подписа си кредитоискателя? Аз се сещам за тези - договора за кредит, ипотеката в полза на DCB, застраховките трябва да са в полза на DCB.

Друго нещо разписва ли се - запис на заповед, нещо за съпруга/та че е съдлъжник и т.н.?
DCB Slujitel
Re: Nqko 4uval li e ne6to za Direct Credit Bulgaria?
08-05-2006 - 18:49:44
kym 4ovek
DCB има право да си изиска кредита в 20 дневен срок след закъсняването на вноската, но вие сами можете да прецените, че не го правим постоянно, защото ако беше така това означава да се съдим с доста клиентите.

По договор е така, но реално ако закъснееш с 20 дни и повече, но си ни предупредил по тел, че ще закъснееш, нещо е станало и т.н няма да започнем да те съдим. Случва се по ред причини някои да закъснее, но ако го прави системно, закъснявал е няколко пъти, крие се когато го търсим за разговор, тогава се преминава към процедурата за изпълнение.

Към Тинки Уинки
клиента се подписва върху договор за заем, нотариален акт за договорна ипотека и запис на заповед. Той сам се подписва на всички тези документи и не изискваме съкредитоискател. Разбира се когато имота е семейна собственост или нечия друга собсвеност тогава е необходимо да се подпише ипотеката от всички собственици

Re: Nqko 4uval li e ne6to za Direct Credit Bulgaria?
09-05-2006 - 12:26:59
20 дни е безумен срок за дългогодишен кредит. Като знаете, че срока е кратък защо не измислите някаква глоба от след 20 ия ден до няколко месеца забавяне?
Анонимен потребител
Re: Nqko 4uval li e ne6to za Direct Credit Bulgaria?
09-05-2006 - 12:34:36
Аз не че съм много навътре с тези записи на заповеди, ама не се ли получава така че реално аз ви дължа парите два пъти - веднъж с договора за кредит и веднъж със записа на заповед? Другото което ме притеснява е че хем искате договорна ипотека хем ЗЗ. Не се ли получава така да се каже "двойно" обезпечение?
DCB Slujitel
Re: Nqko 4uval li e ne6to za Direct Credit Bulgaria?
09-05-2006 - 14:43:19
към 4овек
глоба за закъснение има, а този 20 дневен срок е определен така, че когато отидем в съда ние да можем да си задействаме процедурата. Ние не сме банка и не се ползваме от техните протекции при едно изпълнение, затова и срокът е такъв. Аз ти казах, че не всеки закъснял с 20 дни го съдим, а тази мярка е за да можем да си защитим интереса.

към Тинки Уинки
всички банки доколкото знам също искат да се подписва ЗЗ. Идеята на ЗЗ е, че това е най-бързият начин да се образува изпълнително дело, т.е чрез нея най-бързо се започва процедурата. Тя служи само за това.

Re: Nqko 4uval li e ne6to za Direct Credit Bulgaria?
09-05-2006 - 14:45:45
Да ама така губите доста потенциални клиенти.
Анонимен потребител
Re: Nqko 4uval li e ne6to za Direct Credit Bulgaria?
09-05-2006 - 16:58:33
Банките искат ЗЗ ама за потребителските кредити като един вид обезпечение, а вие я искате за ипотечните, където си имате ипотека върху имота и то договорна.
DCB Slujitel
Re: Nqko 4uval li e ne6to za Direct Credit Bulgaria?
10-05-2006 - 17:49:07
До момента не ни си е случвало да губим клиенти поради тази причина, а същото се отнася и към ЗЗ. Всеки сам избира къде да тегли кредит. Ние просто предлагаме една по-различна алтернатива.
ann
Re: Nqko 4uval li e ne6to za Direct Credit Bulgaria?
17-05-2006 - 21:16:19
Прав си за ЗЗ.

Тинки, някои банки и за ипотечните искат ЗЗ.

Аз също вдигнах малко пушилка в една банка навремето като ми поискаха за кредитната карта, но тогава не бях мн. наясно smiling smiley нямам оплаквания досегаsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход