Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ФИНАНСОВ ЛИЗИНГ - недвижими имоти

Публикувано от DAM Leasing 
Е ти искаш да "напиша домашното" на ДАМ безплатно smiling smiley И той да си го препише после и да лови клиенти. Но нищо, от мен да мине smiling smiley

ето малко:

Финансов лизинг
При финансовия лизинг лизингополучателят има право да придобие ползвания от него актив в края на лизинговия период. От клиентска гледна точка, финансовият лизинг изглежда като покупка на дълготраен материален актив с разсрочено плащане.

Оперативен лизинг
Лизингополучателят ползва дълготрайния материален актив (ДМА) като заплаща регулярна парична вноска като наем за наетия актив. Лизингополучателят няма да придобие собствеността върху актива. От клиентска гледна точка оперативният лизинг изглежда като наемане на актив за определен срок

Предимства на финансовия лизинг пред директната покупка (от гл.точка фин. мениджмънт)
Технологично обновление срещу ниска начална инвестиция
Разсрочване на плащането на ДДС във времето
Лизинговото оборудване се изплаща от приходите, генерирани от неговата експлоатация
Намаляване на облагаемата печалба (лихвите и амортизациите се признават за разход)

Предимства на финансовия лизинг пред банковия кредит
Не се изисква обезпечение - удачно когато се търси финансиране за специфични, т.нар "неликвидни" активи

счетоводните разлики в детайл- тук
[www.geocities.com]
Ан здравей,
Много работа е отхвърлена във форумите докато ме е нямало и очевидно ще се наложи да попропусна нещичко, ама не мога да оставя без отговор писмото ти, защото яз бях този, който “разлая кучетата”. Ама и аз, нямах си работа ! :-(( Честно, не очаквах, че ще намериш време да пуснеш нещо по темата. Ще трябва да се отчета !

Какво да се прави, вечно се налагя да пишеш някому домашното :-)))

Та, накратко – съгласен съм с твоите определения, но все пак откривам за себе си чисто субективно някакви детайли, та може и да преговорим материала.

Оперативен лизинг. Вярно – това си е чист договор за наем. Все пак има известни разлики, не че просто са измислили още една учена дума за едно и също нещо. Сега, прескачам, че няма време. А и отгоре на това си спомням само :-))) нещо за срока на договора. По важното е, че според мене няма причина да се ограничи (забрани) и прехвърляне на собствеността върху ползвания актив. Това може да стане и след като е договорено ползването. Важно е какъв е активът, срокове и разбира се – страните следва да се договорят за това. Основно е, че тук имаме две страни : л.дател и л.получател.

Финансово обвързан лизинг – вярно, тук има възмездно ползване с финално прехвърляне н асобствеността, но според мене много е важно, че в цялата схема се намесва и едно трето лице. Пример – искам да си купя жилище, намерил съм го дори, но нямам сумата и поради някаква причина не мога или не искам да ползвам кредит.
Строителят иска да ми продаде имота, но си иска парите веднага. Отивам при л. Компания и и възлагам да купи имота и да ми го отдаде за ползване на лизинг, при което имам опцията, с плащане на последната вноска да придобия и собствеността.
Не съм напълно сигурен, дали недвижимият имот е най-подходящия пример, но да останем верни на жанра.

Ето, и аз изведох още някакви акценти, които може да обсъдиме. Не бих казал, че имам някакъв значителен практически опит в тази област, по-скоро обичайните автомобилни практики, но такава е информацията, която съм “складирал” по темата.

бланка за попълване от поръчител
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход