Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Нови лихвени % и превалутиране на кредит

Публикувано от Фифи 
Нови лихвени % и превалутиране на кредит
09-11-2008 - 22:09:50
Ужас! Вноската по кредита, изтеглен в лева, от ноември 2008 г. ми се е вдигнала с 90 лв. или общо от когато съм изтеглила кредита от м.12,2006 г. досега вноската от 333 лв става 440 лв. sad smiley :g:
От банката ми предлагат да превалутирам кредита от лева в евро, при което вноската ще стане 180 евро. Все пак така ще спестя около 80 лв, но сега се чудя дали има смисъл в превалутирането. Вие как мислите? Ще продължават ли да се качват лихвените проценти? confused smiley
Re: Нови лихвени % и превалутиране на кредит
19-11-2008 - 13:13:13
sad smiley жалко,че никой не е отговорил!
Re: Нови лихвени % и превалутиране на кредит
19-11-2008 - 13:19:39
Фифи Написал:
-------------------------------------------------------
> Ужас! Вноската по кредита, изтеглен в лева, от
> ноември 2008 г. ми се е вдигнала с 90 лв. или общо
> от когато съм изтеглила кредита от м.12,2006 г.
> досега вноската от 333 лв става 440 лв.
> От банката ми предлагат да превалутирам кредита от
> лева в евро, при което вноската ще стане 180 евро.
> Все пак така ще спестя около 80 лв, но сега се
> чудя дали има смисъл в превалутирането. Вие как
> мислите? Ще продължават ли да се качват лихвените
> проценти?

-------------------------------
потърси и наеми КОНСУЛТАНТ - тук са само измамници и наивници
и в двата случая ще сбъркаш , ако ги слушаш
задаваш въпрос за 100 000 лв (като в Стани Богат)


---------------------------------------------------
дотегна ли ви да чакате еФтинийката
Re: Нови лихвени % и превалутиране на кредит
19-11-2008 - 13:20:12
avatar
според мен ако има девалвация на лева, кредита ще се превалутира автоматично в евро. Но не смея да дам категоричен съвет. Краткосрочно баче е по-изгодно да минеш в Евро след като ти предлагат. Има обаче питанка при вноска в Лева по какъв курс ще ти ги сметнат? smiling smiley
Re: Нови лихвени % и превалутиране на кредит
19-11-2008 - 13:26:45
Е как по какъв?Нали сме в борд с фиксиран такъв?!
Re: Нови лихвени % и превалутиране на кредит
19-11-2008 - 13:59:49
Въпрос е също колко ще ти струва тази операция?
Re: Нови лихвени % и превалутиране на кредит
19-11-2008 - 14:16:52
Refinansiraneto e svarzano v povecheto sluchai sas zaplashtane na uslugata. Idi i razuchi kakvo shte ti struva. Posle si presmetni, dali nyama da ti vzemata sumata ot 6 godini x 12 meseza x 60 lv predvaritelno. Napravi si smetkata.
Re: Нови лихвени % и превалутиране на кредит
20-11-2008 - 16:51:02
Щом банката ти предлага превалутиране на кредита значи това ще е в нейна полза.
Първо си сметни разходите по превалутирането, които са около 1 % от оставащата главница.
Искам да повдигна и един друг въпрос? Ако Валутния борд падне и левът девалвира какво ще стане с кредитите в лева?
Re: Нови лихвени % и превалутиране на кредит
20-11-2008 - 17:18:37
Е, няма умора тоя народ... Ако валутния борд падне, мари, банката ще й се разкаже играта, щото актива й е в левове заради големия диференциал а пасива част в лева част в евро.... И няма да може да равни едното с другото заради ножицата на курса.
Затова борда няма да падне.
принцип на борда е парите в обръщение да се покриват от резервите. Ако отвориш балансите на страницата на БНБ ще видиш, че тези пари са точно 1.8 пъти по-малко от резервите, тоест и всички едновременно да извадят левовете и да искат евро, пак ще останат още толкова в трезора и по сметките на държавата. Не е удачно да се търсят аналогии с 96 - тогава резерва свърши. Сега има и то много.
Оставям настрани политическата страна на въпроса и интересите на управниците за кокъла, щото с борда си отива всичко що е на власт, нали се сещаш...
На въпроса - нама нещо, което банката да ти предложи и което да е изгодно за теб и все едно за банката, там никой няма да си мръдне пръста ако няма интерес.
Направи си детайлно сметката , ако не можеш искай помощ ор разбиращ човек (не са много, но по банките още по-малко разбират) и ще се убедиш.
Ако искаш съвет (не за 100.000 евро тоя път без пари...) стой във валутата в която си получаваш възнаграждението. Нямаш такси , нямаш курсове, нямаш поддръжка на две сметки.
Не е коректна сметката ти сравнявайки абсолщтната сума на вноската преди 2 години днес- що не погледнеш колко ти е инфлацията на годишна база и колко ти ебила заплатата (дохода) тогава и сега. Дали не отиваш към относително по-малка вноска - съпоставяй бази, индекси, не абсолютни числа.
Ако бъркам, и наистина вноската ти е нарастнала с по-висок темп от възнаграждението коригирано с инфлацията, те съветвам да търсиш по-добра работа или втора, тепърва ще видиш зор... за съжаление идват по-тежки времена...
Успех и не се давай на банките...
Re: Нови лихвени % и превалутиране на кредит
20-11-2008 - 18:23:19
А какво ще стане с банките ако се появи чужда кредитна институция, която да дава кредити с по-нормален лихвен процент, например 7 % ?
Защото има такива слухове...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход