Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пощенска банка с нови лихви

Публикувано от Анонимен потребител 
Анонимен потребител
Re: Пощенска банка с нови лихви
07-03-2006 - 14:02:58
ами "лелка" какво се учудваш
Re: Пощенска банка с нови лихви
07-03-2006 - 14:03:45
По-скоро е какаsmiling smiley
Анонимен потребител
Re: Пощенска банка с нови лихви
07-03-2006 - 14:35:47
Ами гледай сега - тя сметката е проста.

Значи ако си взела сума S за n месеца при месечна лихва l какво се получава:
1) Всеки месец дължиш по равни части от главницата - т.е. S / n
2) дължиш и лихва за неиздължената част. Значи за месец m колко дължиш за лихва:
ами неиздължената ти част е (n - m + 1) * S / n.
И на това дължиш лихва - т.е. имаш лихва (n - m + 1) * S * l / n.
Значи финално месечната ти вноска за месец m ти е:
(S / n) + ((n - m + 1) * S * l / n)

Сега при условията на Пощенска банка за m от 1 до 12 трябва да смяташ l = 0.

Пита се колко ще платиш общо:
Ами имаш:

12 месеца на 0% лихва = 12 * S / n
След това сума от
(S / n) + ((n - m + 1) * S * l / n) за m от 13 до n

което е равно на:
12 * S / n + (n - 12) * S / n + (сума от n - 12, n - 13, n - 14, ... 1) * S * l / n

Е сега си припомняме как се сумира аритметична прогресия и получаваме

S + (n - 12) * (n - 11) S * l / (2 * n)

В твоя случай:
S = 20000
n = 60
l = 7.9 / 12

получаваме 22580

Легенда:
/ - деление
* - умножение
Re: Пощенска банка с нови лихви
08-03-2006 - 10:15:10
Ами, оказа се, че служителката, която обслужва кредитите е само една и при нея се чака ред. Аз бях да внасям служебни пари и реших, че случаят е удобен да попитам и за жилищен кредит, но понеже ме забавиха достаи с това /а това е всеки път!!!/, ми предложиха да ме обслужи друго лице /което май се оказа доста неподготвено-госпожата не беше чувала за по-добрите условия и % на sgexpressbank, dskbank и ....Беше много симпатична и се усмихваше непрекъснато...., нищо че не можеше да свърши работа. Някои хора ги назначават само с визия?! clap:
Анонимен потребител
Re: Пощенска банка с нови лихви
08-03-2006 - 10:22:54
Е значи е била 2 в 1 (кака + лелка)

А пък да ти кажа ако е чула за по-добрите оферти и ти ги каже току виж си загубила работата smiling smiley
Re: Пощенска банка с нови лихви
08-03-2006 - 10:28:03
НЕ ТИнки - точно кака си е билаsmiling smiley
Re: Пощенска банка с нови лихви
08-03-2006 - 10:51:53
Сега съм на друга вълна. Пак хабя нерви и имам ядове с книжните буби от общинската администрация. Всичко тръгна добре-намерих архитект, осигурих тухли за ограда,.....И в един момент/вчера/ се оказва, че от общината не могат да ?приемат? молбата ми за скица за виза, защото дължа 15 лева акт от 2002г. Тези актове и фишове имат давност - 2 години и сега чакам да решат ще го плащам ли или не, за да ми приемат молбата. Изобщо вече трети път ходя напразно и чакам някакво компетентно становище от техния юрист. Ама, много ще ме е яд, ако го платя. Не знам как е в София, но в Пловдив хем ти вдигат колата с паяка, хем плащаш глобата от 30 лева в момента на освобождаване на колата + таксата за престой на паркинга: лв/час + 15 лева такса на общината. Като сложиш и таксито до паркинга, за да си вземеш колата, става...мазало. :crazy:
nedovolen klient
Re: Пощенска банка с нови лихви
25-07-2006 - 17:45:02
Не знам в момента как стоят Пощенска банка в сравнение с другите банки по отношение на лихви и предоговаряне, но са МНОГО зле от гледна точка на обслужване на клиенти - бавни, неориентирани и неорганизирани.
Юристите им са неграмотни и неоткриваеми.
Кредитните инспектори само свиват рамене и отговарят "Ами не знам, ще трябва да проверя"?!?
За графиците им за изповядване на сделки просто нямам думи...
С няколко думи - ако вече не сте се хванали на хорото - БЯГАЙТЕ!!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход