Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пощенска банка с нови лихви

Публикувано от Анонимен потребител 
Анонимен потребител
Пощенска банка с нови лихви
28-02-2006 - 16:30:03
Нови ливхи

Общо взето нищо запомнящо се sad smiley
Re: Пощенска банка с нови лихви
28-02-2006 - 18:21:58
ОТ ВСИЧКИ БАНКИ МИСЛЯ,ЧЕ ПОЩЕНСКА БАНКА СА НАЙ-ДИНАМИЧНИ НА ПАЗАРА ЗА КРЕДИТИ СВЪРЗАНИ С НЕДВИЖИМИТЕ ИМОТИ,ДАНО ТАКА БЪДАТ И ЗА НАПРЕД! smiling smiley
Анонимен потребител
Re: Пощенска банка с нови лихви
28-02-2006 - 19:30:51
Преди две години - може би. но в момента са "доста назад с материала"
Анонимен
Re: Пощенска банка с нови лихви
01-03-2006 - 08:55:45
Тинки Уинки ти май не си в час по отношение на условията при които Пощенска банка отпуска жилищни кредити. Само за сведение към момента Пощенска банка предлага най-добрата комплексна оферта на пазара за жилищни кредити.
Защото банката отпуска кредити до 90% от стойността на имота. Само Пощенска банка предлага възможността за изповядване на сделка на данъчна оценка, без каквито и да било допълнителни изисквания. confused smiley
Анонимен потребител
Re: Пощенска банка с нови лихви
01-03-2006 - 09:42:22
1. Както казах едно време Пощенска банка имаше много добри условия на фона на другите банки. Какво визирам:
- когато лихвите в другите банки бяха по 12% и нагоре Пощенска предлагаше лихви мисля от порядъка на 7.5-8.5% за период от 2 или 3 години след което лихвата ставаше 10.5 мисля
- След изтичане на 1/3 от периода мисля, таксата за предсрочно погасяване падаше, а след 2/3 от период май съвсем я нямаше.

2.
Quote

Само Пощенска банка предлага възможността за изповядване на сделка на данъчна оценка, без каквито и да било допълнителни изисквания
Изобщо не си в час.
Иди в Райфайзен и не стига, че както при вас ще преведат по сметка на купувача разликата между данъчната оценка и пазарната цена, ами ако иска ще му преведат цялата сума по сделката пък той да си се оправя с продавача.

3. за 90% хубаво ама е за монолитни, за другите е 75%, а някой банки не правят разлика и финансират 80%

4. Относно лихвите - ами какво да ти кажа - дървени.
Общо взето предлагате това дето Райфайзен го предложи преди доста време:
[www.rbb.bg]
Дори това на ПИБ е по-добро откъм условия, ане е ново предложение да кажеш:
[www.fibank.bg]

Към момента според мен се гонят нива на лихви от порядъка на под 7%
Погледни:
ДСК - 6.78
[www.dskbank.bg]
Булбанк: - 6.88 с възможност за намаляване при включване в програма UNICO
[www.bulbank.bg]
Сосиете Генерал Експресбанк - 6.4 - вярно до 15 години само ама пак е нещо
[www.sgexpressbank.bg]
Пиреос банк
нямат сайт, но е 6.4 + 0.5 годишно за управление

Така че извода е - ако ще тръгваш да правиш нещо на пазара - опитай с нива от порядъка на 6.5%

Toва е саита на Пиреос банк
www.eurobank.bg
Re: Пощенска банка с нови лихви
01-03-2006 - 19:18:18
Аз съм клиент на Пощенска от лятото на миналата година. За момента беше най-добрата оферта, но нещата се смениха доста от тогава (в полза на клиента).

За съжаление Пощенска се оказва доста НЕ-гъвкава банка и ми беше отказано всякакво разумно предоговаряне на условията на кредита. Естествено, ако нещата бяха тръгнали в обратната посока, договорът осигурява на банката възможност да увеличи базовият си процент и да си ме "цака".

Сега чакам да изтече "промо"-периода и сигурно ще се опитам да рефинансирам от друга банка. Предложих им дори да направя рефинансиране от тях (плащам таксата за предсрочно погасяване, дори не искам нов промо период и преподписваме договора) - Не, отказват. Ще се "вътря" и с ипотеки, нотариуси, нови оценки и т.н., но въпросът е принципен, ще се махна от тях.

Банките трябва не само да ухажват нови потенциални клиенти, но и да обръщат поне малко внимание на това как да задържат настоящите си клиенти.
Re: Пощенска банка с нови лихви
06-03-2006 - 13:08:18
До BullDog: Иди до БПБ. На 02.03.06 бях там и ми казаха, че преподписват договори със стари кредитополучатели с висок лихвен процент.
До Тинки Уинки: Аз ли бъркам и къде: За да ми е по-лесно да правя сравнение си смятам 20 000 лева за срок - 60 месеца. В БПБ служителката ми изчисли , че за този период, при равни месечни вноски/ не можа да ми сметне при намаляващи/ и лихва 7,9% + такса 300 лева, сумата която ще върна е около 23000 лева. А при симулацията на CGExpressbank при лихвен процент 6,9, за същия период и същата сума, но при такса 396 лв. - 24000 лева?!?!?! Защо?
Анонимен потребител
Re: Пощенска банка с нови лихви
06-03-2006 - 13:58:35
ами много просто - в Пощенска имаш лихва 0 за първата година, което в твоя случай на 5 години си е "екстра" и "покрива" по-високия лихвен %. Виж обаче ако вземеш да смяташ за 15, 20 25 години тогава сметката става доста по-различна.
Re: Пощенска банка с нови лихви
07-03-2006 - 13:48:34
Как така "не можа да ми сметне при намаляващи"? Аз лично бих се обезпокоил да тегля кредит ако служителят се затруднява да сметне какво трябва да връщамsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход