Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цени на Проект?

Публикувано от Geto 
Цени на Проект?
25-01-2008 - 04:30:19
Здравейте,

Чакам архитекта да ми даде цена за цялостен проект на еднофамилна къща. Искам да съм наясно с цените за София, за това моля който знае да ми каже каква е средната тарифа на кв.м. Човека изглежда почтен, но по-добре е да имам яснота с цените.
Благодаря
Re: Цени на Проект?
25-01-2008 - 08:32:18
Geto Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте,
>
> Чакам архитекта да ми даде цена за цялостен проект
> на еднофамилна къща. Искам да съм наясно с цените
> за София, за това моля който знае да ми каже каква
> е средната тарифа на кв.м. Човека изглежда почтен,
> но по-добре е да имам яснота с цените.
> Благодаря


за 20 евро на квадрат всеки изглежда почтен smoking smiley
Re: Цени на Проект?
25-01-2008 - 09:45:25
На нас сега ни правят проекта за 10 евро/кв.м.
Мога да кажа че на този етап сме много доволни от архитекта. smiling smiley
Re: Цени на Проект?
25-01-2008 - 11:47:40
Реалната цена е 15 Е/м2.
До тук са ми проектирали други 2-ма архитекти, но просто тези наистина разбират и са в час със законите.
Ако те интересува пиши Л.С.
Re: Цени на Проект?
25-01-2008 - 12:43:21
здравей,

Къде възнамеряваш да строиш ?
За пълен проект по всички части ли става дума ?
Мислиш ли, че има опасност да се окаже, че нещо не е влязло в обема на поръчката?
10 Е емного добре.
Re: Цени на Проект?
25-01-2008 - 14:13:10
Zastate е прав за цената! Става въпрос разбира се за пълен архитектурен план с всички части (ОВ,ЕЛ, и т.н.).Под тази цена 15 Е трябва да си внимателен moody smiley:
Re: Цени на Проект?
25-01-2008 - 14:43:20
В Негован ще строя.
Да за всички части(проекти) става въпрос. Вече сме го уточнили.
Re: Цени на Проект?
25-01-2008 - 16:40:33
Ivich, Благодаря!
Пожелавам с Първа Пролет да ударите Първа копка !
И до края на лятото да сте покрили !

Любопитно ми е, дали смяташ да сключиш договор с консултант по проекта или ще го внесете по общия порядък за одобрение при Гл. архитект.

А как смятате да решавате въпроса с регистрираните строители. Нали от тази година вече не би трябвало да може да се строи по стопански начин.
Повече от половин година съм доста далеч от тази тема и може и някои от въпросите ми да не са актуални, но ...

Успех !
Re: Цени на Проект?
25-01-2008 - 20:03:32
Това според мен не е вярно!
Както писах в една друга тема закона си допуска строителството по стопански начин!
Иначе за един външен кенеф на село трябва регистриран строител.
Като гледах до момента в софия са регистрирани много малко строители и то предимно ГБС и там подобни. Не го виждам тоя сезон да се строи ако трябва всички да са регистрирани.
Re: Цени на Проект?
28-01-2008 - 08:59:48
По-скоро при 10 евро на кв.м. проектантите по специалностите ще гледат на задачата като нещо което трябва да завършат максимално бързо. Тъй като инвеститорът има контрол само върху част архиектура ще се получи проект , който удовлетворява изискванията му само по тази част, в последствие инвеститорът ще иска промени във ВиК, ел инсталациите, защото ще се сети, че къщата не е само картинка. И въпреки , че ще плати за промените вече няма да може да се прави всичко, защото строежът ще е напреднал.
Това е при положение, че архитектът успее да намери добри проектанти, които да работят за без пари - има и втори вариант - поради липса на достатъчно пари архитектът наема неопитни проектанти , които ще се учат на гърба на инвеститора.
Аз лично като поръчвам проектиране се пазаря с всеки проектант поотделно за да съм сигурен, че проектантите са прилично възнаградени и мога да разчитам на контрол по всички части.
И съветвам всеки да сключи договор с всеки проектант поотделно. Излиза уж по-скъпо, но архитектът се концентрира върху архитектурата, а не се прави на бизнесмен, което не му е силна странаsmiling smiley
Ако не разбирате от строителството - хората са го измислили - плаща се на едни човек, който да ръководи проектирането, различен от проектантите по проекта.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход