Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Надценени ли са и къщите?

Публикувано от zestate 
Re: Надценени ли са и къщите?
23-01-2008 - 15:56:55
Ама той иска да спечели 50%, така ли? Е това със сигурност е балон. Не е нормална печалба по света. Там хората стават богати от оборот - ще построи и продаде 50 къщи. Ние тук, искаме да спечелим от една. В нормалните страни печалбите са 10-20%. А това че ги е дал (ако е вярно), не е гаранция че ще спечели. И как да ти каже някой - ако не ми хареса няма да дам и 100000Е.
Едва ли ще получиш отговор тук и то само по разкази.
Re: Надценени ли са и къщите?
23-01-2008 - 16:26:49
Напълно съм съгласен, но разсъжденията ти щяха да са верни ако човека продава например 100 къщи, или има свободни терени на пазара за още толкова на същата цена.

Ако се отчете обаче факта че терените в района освен че ги няма вече са и по 150 евро на метър (т.е. терена вече струва не 30 а 50) както и ако отчетем поскъпването на проектирането, подкупите в общината, повишените цени на материалите и по високите надници на майсторите същата къща би струвала вече не 160, а 200.
В тоя случай какъв е коментара за балона? Печалбата става 20% очевидно.
Re: Надценени ли са и къщите?
23-01-2008 - 16:39:36
Хора,дайте да не се заблуждаваме!Не мисля,че някой инвеститор или посредник продава/не само имоти/ с 20% печалба по света!!!Нагореееееее!!!/Нямам в предвид големи сделки от порядъка на десетки милиони.Всичко опира до конюнктура все пак!
Re: Надценени ли са и къщите?
23-01-2008 - 16:59:49
avatar
r_stoma Написал:
-------------------------------------------------------
> Ама той иска да спечели 50%, така ли? Е това със
> сигурност е балон. Не е нормална печалба по света.
> Там хората стават богати от оборот - ще построи и
> продаде 50 къщи. Ние тук, искаме да спечелим от
> една. В нормалните страни печалбите са 10-20%. А
> това че ги е дал (ако е вярно), не е гаранция че
> ще спечели. И как да ти каже някой - ако не ми
> хареса няма да дам и 100000Е.
> Едва ли ще получиш отговор тук и то само по
> разкази.


В строителството тук,ако предложиш на "инвеститора" 50% печалба,с лопатата ще те затрие! winking smiley
Много пъти се опитвах да обясня,че по нормалния свят,ако реализираш повече от 20% печалба бият през ръцете,но .............сме твърде далеч от техния почин. sad smiley
Re: Надценени ли са и къщите?
23-01-2008 - 17:20:37
Да де, искат 100% печалба. От това по-голям балон - здраве му кажи. А Щом 50 % са малко - искайте 320000Е. То за проба пари не вземат.
А ако една къща от 200м2 ти излезе повече от 120000Е, значи хич не се занимавай с тази дейност. То работата не е да наринеш парите със самосвала и после да се чудиш защо не се продава.
Re: Надценени ли са и къщите?
23-01-2008 - 17:27:56
Камелия, за апартаментите в градовете си е така - голямо търсене и големи печалби. И ще продължават да скубят, като сме се юрнали да купим по 5 апартамента, дето след 15 години няма кой да живее в тях. Но за къщи на такива цени има ли такова търсене. По морето сигурно има, ама В Банкя не знам. Та ако има търсене, що да не продаде човека, ама все ми се струва, че не е така. Моите инвеститори поръчват предимно малки апартаменти, че се продавали лесно. Това говори за платежоспособноста на клиентите, не мислиш ли?
Re: Надценени ли са и къщите?
23-01-2008 - 17:28:21
dedepene Написал:
-------------------------------------------------------
> r_stoma Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Е какво му е хубавото - тесни улички, дупки,
> стара
> > водопроводна и канализационна мрежа, за
> елмрежите
> > да не говорим - висят разни кабелаци във
> всички
> > посоки. Цяла българия е така. Да кажеш от
> гол
> > патриотизъм, че тук е добро място за живеене,
> си е
> > направо смешно. Само някой, който не е видял
> как
> > живеят в белите държави и коко им е уредено
> там
> > може да го каже.
>
>
>
>
> С риск да се повторя - разликата в качеството на
> живот е токова голяма, че сами не се усещате как
> сравнявате ябълки с капачки от бира ....


Всеки си прави изборът, драги. Тук е така, ама пък живеем без да ни снимат на всяка крачка и да ни държат тотално под контрол, като добитък във ферма.

Между другото да те питам- ти колко свободни часа в денонощието имаш и колко свободни дни в годината? А и там, където прекарваш по-голямата част от денонощието- колко е запрашеността на въздуха и шумът в санитарните норми ли е?

Като ми отговориш тези въпроси, пак ще си говорим за качеството на живот, ако искаш. smiling smiley
Re: Надценени ли са и къщите?
23-01-2008 - 18:15:21
avatar
r_stoma Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия, за апартаментите в градовете си е така -
> голямо търсене и големи печалби. И ще продължават
> да скубят, като сме се юрнали да купим по 5
> апартамента, дето след 15 години няма кой да живее
> в тях. Но за къщи на такива цени има ли такова
> търсене. По морето сигурно има, ама В Банкя не
> знам. Та ако има търсене, що да не продаде човека,
> ама все ми се струва, че не е така. Моите
> инвеститори поръчват предимно малки апартаменти,
> че се продавали лесно. Това говори за
> платежоспособноста на клиентите, не мислиш ли?


Точно тук е уловката-създаването на представата,че сме се юрнали масово да купуваме по няколко жилища,което не е така.
Ако си спомняш статистиката- над 50% от взелите кредити са с доход 700-1500лв. Дали те са се юрнали? Или онези 9% с най-високия доход? Както знаем,нямаме никаква представа колко души какви кредити са взели. Някъде бяха писали,че в София 700 000 били с по две жилища,което също е нищо не значеща информация. Достатъчно е една баба да прехвърли на внуците си жилището и ето ти горди собственици...... winking smiley
В Банкя винаги е имало търсене,поради което се уплътниха така,че си плюят в чиниите.Направиха си улица "Секвоя" и простряха къщите тип"мутробарок" под високото напрежение....кеф! Същото е и в Симеоново,и в Драгалевци-откровен северен склон без канализация,но няма къде игла да пуснеш.....
Много пара се върти в милата ни Родина,но е кеш,в буркан,под дюшек,в касетка. Винаги има кой да даде куп евро, за да се огради с триметров зид,както има и "инвеститори"дето теглят някаква сума за строеж,колкото да замажат очите. smiling smiley
Re: Надценени ли са и къщите?
23-01-2008 - 18:20:10
radena Написал:
-------------------------------------------------------

> Всеки си прави изборът, драги. Тук е така, ама пък
> живеем без да ни снимат на всяка крачка и да ни
> държат тотално под контрол, като добитък във
> ферма.
>
> Между другото да те питам- ти колко свободни часа
> в денонощието имаш и колко свободни дни в
> годината? А и там, където прекарваш по-голямата
> част от денонощието- колко е запрашеността на
> въздуха и шумът в санитарните норми ли е?
>
> Като ми отговориш тези въпроси, пак ще си говорим
> за качеството на живот, ако искаш.

айде, айде. малко е пресилено това, че на запад ги държат под постоянен контрол и ги снимат за щяло и нещяло.

а ти защо смяташ, че в българия, в частност в софия изобщо има качествено замерване на цялата мръсотия, която дишаме, гълтаме, попиваме?
Re: Надценени ли са и къщите?
23-01-2008 - 18:54:45
radena Написал:

>
> Всеки си прави изборът, драги. Тук е така, ама пък
> живеем без да ни снимат на всяка крачка и да ни
> държат тотално под контрол, като добитък във
> ферма.
>
> Между другото да те питам- ти колко свободни часа
> в денонощието имаш и колко свободни дни в
> годината? А и там, където прекарваш по-голямата
> част от денонощието- колко е запрашеността на
> въздуха и шумът в санитарните норми ли е?
>
> Като ми отговориш тези въпроси, пак ще си говорим
> за качеството на живот, ако искаш.

По настоящем живея тук (<-- цък), но съм живял и другаде. Пътувал съм и по-натам. spinning smiley sticking its tongue out

хаха.....веселко.....как точно си представяш, че ги "държат под контрол" - кажи де! Мене лично не ми дреме ако ще да ме снимат нон-стоп - аз не правя нищо нередно през повечето време. Когато направя си нося последиците, както и трябва да бъде. Също е задължително да не си набил всичко в ипотека за да имаш пари за адвокат като ти се палува толкова smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-23 18:55 от dedepene.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход