Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кой купува скъпите имоти, аз имам пари и пак ми е скъпо?

Публикувано от dmb 
Re: Кой купува скъпите имоти, аз имам пари и пак ми е скъпо?
22-01-2008 - 14:20:04
Eто ви проста сметка:

Ипотека: 1000 евро месечно за 20 години
Семеен доход от заплати на мен и жена ми: 3500 евро на месец
Доход от наеми: 300 евро от панелката+ 1500 от апартамент в центъра
Дори само със заплати покриваме ипотеката си и ни остават пари за нормален живот

Ми не ми е скъпо.
Не съм от богатите.
Не крада.
Нямам бизнес.

Съвсем обикновен средностатистически българин.
И всичките ми приятели са с доходи като нашите, на никой не му е чак толкова безбожно скъпо.
Re: Кой купува скъпите имоти, аз имам пари и пак ми е скъпо?
22-01-2008 - 14:31:24
avatar
ivan_gt Написал:
-------------------------------------------------------
> Eто ви проста сметка:
>
> Ипотека: 1000 евро месечно за 20 години
> Семеен доход от заплати на мен и жена ми: 3500
> евро на месец
> Доход от наеми: 300 евро от панелката+ 1500 от
> апартамент в центъра
> Дори само със заплати покриваме ипотеката си и ни
> остават пари за нормален живот
>
> Ми не ми е скъпо.
> Не съм от богатите.
> Не крада.
> Нямам бизнес.
>
> Съвсем обикновен средностатистически българин.
> И всичките ми приятели са с доходи като нашите, на
> никой не му е чак толкова безбожно скъпо.
>

Да си жив и здрав и дай Боже и на другите.Че не си "средностатистически" българин,не си! winking smiley winking smiley
К'во ли си зел за "тея" пари? confused smiley
Re: Кой купува скъпите имоти, аз имам пари и пак ми е скъпо?
22-01-2008 - 14:43:08
ivan_gt , ти си лесен - щом ти е евтино, винаги можеш да намериш по-луксозен имот да плащаш повече. Само не разбрах за какво ти е още един апартамент - явно имаш два които даваш под наем.
Re: Кой купува скъпите имоти, аз имам пари и пак ми е скъпо?
22-01-2008 - 14:45:54
камелия, сега те разбрах, ти изхождаш от идеята, че това което се случи в САЩ, ще се случи и тук. Тук съм съгласен с теб, има голяма разлика!
Кризата в САЩ засяга България. Докато ако имаше криза в България, то САЩ нямаше да се зсегне smiling smiley . Там се стигна до криза, защото много хора неможеха да си изплащат поскъпналите ипотеки, а цените не имотите вече на покриват главницата по кредита. И така се стигна до криза на ликвидност.

У нас по същото време кредитирането стана фантастично голямо, заедно с ПЧИ и с дефицита по ТС. Като това само по себеси е знак ПЧИ да се оттеглят.

Като комбинираш тези две неща излиза, че ПЧИ ще изчезнат. Кредитирането е стигнало такава точка, че и да нараства и да ненараства няма да има значение, защото лихвите+главниците, които трябва да плащаме на чуждите банки вече няма да са по силите ни (дори да ги подхранваме с нови кредити). Или излиза, че няма да имаме пари...

Прибирането на ПЧИ от НИ се вижда по два начина:
1) продават се купени НИ. (купени от чужденци/чужди фондове)
2) продават се построени НИ. (построени от чужденци/чужди фондове)

Тъй като процента на ПЧИ в НИ е най-голям, то това ще се види най-осезаемо именно в този сектор.

Това ако не се овладее (което според мен вече е късно), че докара държавата до криза. При тази криза няма само НИ да пострадат, но те ще пострадат значително. В началото може да има ентусясти, които да търсят спасение в покупката на НИ, но много скоро ще се разбере, че при излизането на ПЧИ и обедняването на населението, та няма да има купувачи за нарастналото предлагане на НИ.

Ако нямаше световна криза на ликвидността, и кредитирането беше укротено, то в момента цените в София, щяха да са на нива от 2005-та (показващи здравословния ръст на икономиката ни), като нарастналото строителство (конкуренция) щеше да покаже точно балансираността на саморегулиращата се пазарна икономика.

Но вече е късно, балона "България" е надут до пръсване, като вече борсата изгърмя, чуждите пари се изтеглиха от там. Какво следва предполагам ще видим до началото на следващата година.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-22 14:46 от Petyr.
Re: Кой купува скъпите имоти, аз имам пари и пак ми е скъпо?
22-01-2008 - 14:52:18
Иване , ти ако си средностатистически българин тогава дискусията която се води тук по форумите е излишна и фин.министър няма да твърди , че БГ ще стигне европа по доходи след 20 - 25 год.

Казваш , че не крадеш , тогава били споделил следното с нас :

За прихода от наем в размер на 21600.00 евро колко данък си платил ?
За получените с женати приходи от заплати в размер на 42000.00 евро колко ДОД и колко ДОО си платил ?

Иначе както казва Камелия да си жив и здрав .
Re: Кой купува скъпите имоти, аз имам пари и пак ми е скъпо?
22-01-2008 - 14:58:22
ей Калоянчев, ама ти нещо от данъчното ли си smiling smiley

От заплати всеки месец си плащам ДОДа, работодателя ми го плаща. И ако питаш дали заплатата ми е декларирана пред държавата отговора е ДА.

И двата наема също са декларирани и плащам яко данъци. Просто фирмите, които са наели жилищата отнасят наема в графа: разходи. Не че не искам да излъжа държавата, но засега искам да спя спокойно.

С нетърпение чакаме следващият месец, когато данъка ще ни бъде 10%, а не досегашните 24% и нагоре
Re: Кой купува скъпите имоти, аз имам пари и пак ми е скъпо?
22-01-2008 - 15:02:29
Да не говорим откъде има апартамент, за който получава 1500Е месечен наем (панелката да я забравим). Сигурно е пестил от банички човека (или баща му). Правих преди време луксозен офис ( в апартамент в центъра), дето тоалетната чиния имаша 15 функции ( да не казвам само какво не правеше ) и пак не струваше толкова наема. Толкова е средностатистически човека, че нямам думи.
Re: Кой купува скъпите имоти, аз имам пари и пак ми е скъпо?
22-01-2008 - 15:03:49
avatar
"Дали твоят "истински" брокер внушава на "оскотелите" собственици да вдигат цената? Ако можеш да спечелиш в момента 1000Е,дали би се отказал в името на бъдещо несигурно спечелване на 1100Е?"

Обичам ги тези "истинските" брокери...малко са обаче толкова "истински" или поне за мен те не влизат в графата "брокери". Близо до моя офис се дава под наем магазин на цена три пъти по-висока от средната за района, а имота с нищо не превъзхожда другите подобни в този именно район. Този имот се дава под наем безуспешно вече повече 7-8 месеца. Направих бегъл опит да предложа на наемодателите да свалят цената си за да не влезнат в графата "загубени ползи" за цяла една година след няколко месеца. Уви - ниакакво внимание - НЕ тя тяхната цена щяла да се постигне рано или късно...Говорим за три пъти по-висок наем...ако магазини с такава квадратура и местоположение там се дават за 500 евро - те искат 1500 евро... Та от този тип поведение никой не печели - има само губещи.
Ако Камелия аз бях един "истински" брокер и дори да им бях казал някаква безумица, че цената ще стане такава за да ги спечеля за клиенти бих се изложил зловещо когато не я постигна... Аз им казах, че трябва да свалят цената ако искат да получават приходи от имота си - на тях явно не им пука живи и здрави да са и да са ще се радват на празен магазин много дълго още. Не са мои клиенти просто ги засякох веднъж пред входа на магазина им и табелката обявена на вратата "Дава се под наем цена..."




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Кой купува скъпите имоти, аз имам пари и пак ми е скъпо?
22-01-2008 - 15:08:28
Ама много сте завистливи бе драги съфорумци. Че то в центъра също има апартаменти. Пра-дядо ми е бил професор и си купил човека.

Да се върнем на темата. Забравяме допълнителните доходи от наеми.
Ние със заплатките само си изплащаме ипотеката.
Re: Кой купува скъпите имоти, аз имам пари и пак ми е скъпо?
22-01-2008 - 15:24:30
avatar
ivan_gt Написал:
-------------------------------------------------------
> Ама много сте завистливи бе драги съфорумци. Че то
> в центъра също има апартаменти. Пра-дядо ми е бил
> професор и си купил човека.
>
> Да се върнем на темата. Забравяме допълнителните
> доходи от наеми.
> Ние със заплатките само си изплащаме ипотеката.


Давай,да видим колко време ще трябва,докато те разконспирираме! clap: clap: :} smoking smiley smoking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход