Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кой купува скъпите имоти, аз имам пари и пак ми е скъпо?

Публикувано от dmb 
Re: Кой купува скъпите имоти, аз имам пари и пак ми е скъпо?
21-01-2008 - 18:17:50
И докато се усети и живота му минал. Мъка мъка мъка. Оставил едно апартаментче на децата и това е равносметката на един цял живот.Да не говорим за нерви, инфаркти, инсулти и други екстри.
Ужас. И такива са много, може би и аз бих могъл да съм.
Re: Кой купува скъпите имоти, аз имам пари и пак ми е скъпо?
21-01-2008 - 18:33:06
iaross,такива ще са всички дето са купили с кредит на цени над 500 евро кв.м. и с вноска по кредита по-голяма от 25% от месечния доход .
шшшшт тихооо президента щял да ги купува ама с намаление от 130%
21-01-2008 - 19:24:40
avatar
крашна се пазара и това си е...ама още не са го разбрали всички...
ама да изчакаме 5-6 месеца да видим може да се вразумят тези хора - ще чакаме заедно...да вземем да помолим и президента да дръпне една реч по този въпрос преди да се е набутал и той с нещо...

"Уважаеми сънародници...братя и сестри...с ръка на сърцето ви казвам НЕ КУПУВАЙТЕ и не теглете кредити. Сега не е момента той ще настъпи много скоро време по данни от САЩ. Не си мислете че това време няма да дойде - то вече почти е дошло. Гласувайте за мен и на другите избори и ви гарантирам гарсониери за под 10 000 евро във всички части на столицата а за "топ локейшън" максимум 10 500 евро. Нека сега в навечерието на този потоп в недвижимостите заедно да се помолим тристайен тухлен в южни райони да има всеки от нас...в краен случай двустаен. Скъпи сънародници - денят дойде нека отброим последните секунди заедно...10...9...8...7...6...5...4...3...2...1...0 урррррааааа"

Тайна молба от президента на републиката към министъра на отбраната:

Направете кордон около онези осем гарсониерки без външни стени с южно изложение и акт 16 на алабин за които говорихме - готов съм да платя ВЕДНАГА за тях по 5 000 евро при това кеш...Това е заповед!
Моля моля тази на 4-ия етаж първи я видях!




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Кой купува скъпите имоти, аз имам пари и пак ми е скъпо?
21-01-2008 - 20:54:46
avatar
Много оригинално беше това, Продавач, много....
Re: Кой купува скъпите имоти, аз имам пари и пак ми е скъпо?
21-01-2008 - 21:16:36
avatar
iaross Написал:
-------------------------------------------------------
> И докато се усети и живота му минал. Мъка мъка
> мъка. Оставил едно апартаментче на децата и това е
> равносметката на един цял живот.Да не говорим за
> нерви, инфаркти, инсулти и други екстри.
> Ужас. И такива са много, може би и аз бих могъл да
> съм.


Е,голям зор да докажеш,че не бива да оставиш апартаментче на децата.Добре,няма.Стоиш си под наем. Двустаен,обзаведен по вкуса на наемодателя.Не можеш да си позволиш лукса да избереш с нови мебели. Каквото дал-дал. Като дойде време за ремонт-ремонтираш и се пазариш да ти отстъпи от наема. Подписваш всяка година нов договор-ако е със същия наемодател-добре,но рядко можеш да останеш до 5г. При това,наемът расте,щото инфлация има,пък заплатите не могат да я изпреварят. Обикаляш града като див,будиш се сутрин и се чудиш-в кой квартал съм,по дяволите? Ако си си позволил да имаш дете,докато се обърнеш-завършило училище. Ако си наемен работник,а такива са болшинството от населението,знаеш че си разбираш идеално от работата,но в офисът са дошли едни млади и напористи-хем ги учиш,хем колкото теб взимат,че и за повече се пазарят- плашат че ще напуснат,щото им предлагали на друго място.И .......получават. Теб, обаче, вече никой не те вика-минал си най-продуктивната възраст.А не можеш да се дърпаш- наем плащаш,ако те изрита собственикът,къде ще ходиш?
Е,ако си беше изплащал ипотека,сега нямаше да имаш този проблем.Нещо повече-ако видиш зора,можеш да продадеш.........преди да си получил инфаркт от безисходица. smiling smiley
Re: Кой купува скъпите имоти, аз имам пари и пак ми е скъпо?
21-01-2008 - 21:54:35
Хахахаха, това ме уби smiling smiley Браво камелия! Страхотно е!

Ако го мислиш наистина, то защо не смяташ разликата между наема и ипотеката? Все пак тези пари ще ги инвестираш някъде smiling smiley А самочувствието в работата, когато имаш 50 000 евро е едно, а като имаш да плащаш още 10 години по 700 евро ипотека е съвсем друго. И ще навеждаш глава и ще лижеш задници в службата много повече, а да не говорим, че те спира от това да си търсиш по-добра работа в друг град или друга държава.

Re: Кой купува скъпите имоти, аз имам пари и пак ми е скъпо?
21-01-2008 - 22:24:19
avatar
zlostyr Написал:
-------------------------------------------------------
> Много оригинално беше това, Продавач, много....


Иде потопа братя...купувам надуваема лодка за 4-ма може и за 8...ще взема няколко приятели с мен да отплаваме към алпите заедно :} плащам КЕШ ВЕДНАГА :!:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
ven
Re: Кой купува скъпите имоти, аз имам пари и пак ми е скъпо?
21-01-2008 - 22:31:10
Quote

а като имаш да плащаш още 10 години по 700 евро ипотека е съвсем друго. И ще навеждаш глава и ще лижеш задници в службата много повече, а да не говорим, че те спира от това да си търсиш по-добра работа в друг град или друга държава.

Айде не слагай всички хора под един знаменател smiling smiley

Един ще лиже задници, друг ще си скъса задника да си докара повече пари. Т.е ще се развива. Т.е задлъжнялостта му към банката ще му вдигне КПД-то.

Има хора който се справят и развиват най-добре когато имат стимул. Ако всичко ти е наредено - нямаш стимул за развитие, ще си бачкаш от 9 до 5 и така. Виж като имаш зор ще търсиш идеи, ще се пробваш това онова - ще се развиваш. Така че, задлъжнялостта си има и положителни страни smiling smiley
Re: Кой купува скъпите имоти, аз имам пари и пак ми е скъпо?
21-01-2008 - 22:42:50
Съгласен съм, че има положителни страни, но идеята на камелия беше, че ако си под наем ще се свиваш, защото ако останеш без работа отиваш на улицата. А това е в пъти повече в сила, ако си теглил кредит.
Re: Кой купува скъпите имоти, аз имам пари и пак ми е скъпо?
21-01-2008 - 23:48:05
камелия, за съжаление нещата са точно обратното на това коети ти представяш..

Наемите не могат да скачат ако няма хора да ги плащат тези пари щото човек не може да работи и да плаща наем без да яде... и не може да тича до работа ами му трябва кола/транспорт.

Това в свързано със заблудата че наемите все скачали... Една от многото заблуди дето витаят из Бг и нямат никаква реална основа.

Имам познати който рентват. В Торонто сега наемите са по-ниски отпреди 10 години. При 100 000 души годишно идваши в града, при много богата държава с много петрол, метали, атомни централи и какво ли не....

Нищо не съсипва по-здраво и сигурно от големият моргидж, имам познати дето не смеят да отидат на почивка а всичко внасят по заема, затова аз винаги съм препоръчвал при недостатъяно голям доход да се тегли малък заем и като се изплати да си продадеш жилището и купиш ново по-голямо със заем само разликата между новото и старото...

кеша на ръка е винаги спокойствие на духа, аз лично препоръчвам първо жилището (в позволимите рамки), после кеша, добре е и двете да са налице - и изплатено жилище и кеш на ръка.

Не ти препоръчвам да се разболяваш сериозно където и да живееш ако нямаш пари настрана независимо от жилището, щото при криза не можеш практически да го продадеш (виж щатите в момента) а пък живота е много по-важен от едно жилище...














Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход