Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Започна се...

Публикувано от mobiman 
Започна се...
11-01-2008 - 21:09:23
Re: Започна се...
11-01-2008 - 21:35:45
avatar
mobiman Написал:
-------------------------------------------------------
Нищо не започва сега,просто нещо продължава някъде.
Та,каква ти е темата? confused smiley


Re: Започна се...
12-01-2008 - 17:06:39
А дали българските банки ще последват този пример? Дали ще обявят загубите си?
Re: Започна се...
12-01-2008 - 17:34:18
Това си е проклятието на откраднатите пари от България.
Никой не е прокопсал с окървавени пари.
IQ
Re: Започна се...
12-01-2008 - 18:10:02
За щастие сме доста далеч от американския пазар и опит за паралел трудно може да се направи. Проблема в световен мащаб е,че американските банки са продали голяма част от собсвения си т.нар sub-prime сектор и сега тези които са го изкупили (не български банки, естествено) имат особени проблеми. Причината за тази криза , както предполагам знаете, е безразборното даване на кредити на всеки който поиска и настъпва момент в които те стават несъбираеми. Въпросът е, доколко нашите банки копират тази практика...
Re: Започна се...
13-01-2008 - 19:30:12
Нека ти кажа до колко я копират...ИЗЦЯЛО.
Re: Започна се...
14-01-2008 - 02:24:06
Българските банки е вероятн да излязат сухи.
Българските банки искат от клиентите 20-30% първоначална вноска, Американските може и с 5% да купиш имот.
Българските имоти все още държат цени и собственика може сравнително бързо да продаде. В Америка не може да продаде и върне дълга така бързо и го оставя на банката.

България в момента е ОК. Поне на вид.
По мое мнение цените на много стоки са по-скъпи от тези в УСА (дрехи, техника, даже и храни), чудя се на какво основание. Съмнява ме нещо, че инфлацията е голяма и все още неочевидна и в един момент да излезе наяве и изведнъж разтяща безработица и т.н. проблеми. Дано да ни отмине.







.[www.beinsadouno.org]
Re: Започна се...
14-01-2008 - 08:39:56
Цените на доста неща са по високи - храни, техника, бензин, но като цяло тук е много по-евтино за живот. Лошото е, че инфлацията галопира със страшна сила. Миналта година 500 лева ми стигаха за разни дребни ежедневни харчове - бензин, храна от време на реме на пицария, бе джобни пари. Тази година гледам парите които получвам по дебитната карта не растат, викам си ограбили са ме, източили са ми дебитната карта - отивам в банката дават ми подробна разпечатка за 3 месеца назад по дни и часове, оказва се че дребните харчове от 500 вече надминават 1000 лева. Добави към това сметки за жилище, издръжка на деца, смяна на колата от време на време, някоя нова техника и по една екскурзия извън България за отпуската и се вижда, че нещата идват към 2500 лева чисто, тури и един заем да връщаш по 1000 лева, те ти 3500 лева. Проблема е че и заплатите много се вдигнаха и икономиката прегрява. Хората дето работеха за по 1000 лева сега за под 2000 "добър ден" не казват и това ще доведе то тежки последици за иконимиката, поради нищожния ръст в производителността на труда.
Re: Започна се...
14-01-2008 - 08:54:36
Грийнбул , нормално е да не стигат и то сравнено с преди половин година не 1 година:
средата на 2007 края на 2007
3.50 7.00 сирене
5.50 11.00 кашкавал
0.45 0.70-095 хляб
7.00 11.00 месо свинско
1.40 2.15 дизел
1.20 3.00 олио
0.45 0.80+0.90 закуски /баници,кифли .../
Цените са за кг/л./бут. .
Ел.енергията и колбасите не знам с колко са поскъпнали
Тия от НСИ как изчисляват , че инфлацията е 15%.
Re: Започна се...
14-01-2008 - 10:47:48
Варненски сгради се трошат като вафли

Цели сгради във Варна скоро може да паднат, предупреди знатният строител от времето на социализма и настоящ строителен предприемач Игнат Раденков. След двата инцидента с рухнали козирки от началото на годината в морската столица скоро може да ги последва и изцяло новопостроено здание.
Много от старите сгради в града не са укрепвани, а голяма част от новото строителство е неустойчиво. Кооперациите ще рухнат при земетресение между 2 и 3 степен по Рихтер, каза Раденков. Той лично знае за 15 случая през последните години, когато са падали бетонните плочи в новостроящи се сгради.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход