Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените на НИ след 2009

Публикувано от IQ 
IQ
Цените на НИ след 2009
09-01-2008 - 01:13:02
Привет,

Осъзнавам,че това са много далечни прогнози, но искам да попитам хората тук които се занимават с недвижими имоти, дали очакват някаква промяна в цените след официалното приемане на еврото (дали изобщо това ще има някакъв ефект?) Имам няколко имота които смятам да продам, но съм доста неинформиран както за пазара така и за цените и тенденциите.

Мерси
Re: Цените на НИ след 2009
09-01-2008 - 01:36:53
Най-далечни прогнози се правят най-лесно. Ако попиташ за 2900 или дори 2090 няма да затрудниш никого.
Прогнозите за 15% ръст за тази година предизвикаха 23 страници дебат само за 14-15 часа. Можем само да гадаем какви емоции ще предизвика тази дискусия.
IQ
Re: Цените на НИ след 2009
09-01-2008 - 01:47:55
Да, предполагам че е така и затова въпроса ми е не е за конкретни цифри а за евентуален ефект от това наближаващо събитие. А иначе порових малко и намерих интересни неща в този форум но нищо по темата. Мерси все пак за включването.
smiling smiley
09-01-2008 - 01:58:34
avatar
Божа работа никой не знае какво ще се случи тогава може би пазара ще е шарен незнам и аз. В смисъл едни имоти ще поевтинеят, а други ще продължат да поскъпват - може би панелите с цени на долу, а качествените имоти на горе... ама с колко точно няма да се опитвам да гадая. Иначе очаквай скоро прогноза от "спецовете-гадатели" тук във форума за спад от порядъка на 60-70% на долу за всички имоти, но всъщност според тях това трябваше да се случи още преди 2 години следователно щом не се е случило значи спада ще е още по-голям може би 80-90% те ще кажат очаквам реакция всеки момент аз съм им основен дразнител тукsmiling smiley)))

Рано е да се правят прогнози за 2009 според мен нека да видим дали прогнозите за 2008г. ще се сбъднат за да видим какво можем да очакваме догодина смело ще е да прогнозираме IQ

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
IQ
Re: smiling smiley
09-01-2008 - 02:08:42
Напълно съгласен съм. Често и 2-3 месеца напред са непредвидими за прогнози, какво остава за 2 години (близо). Но имаме все пак пазари близки в много отношения с нашия (на другите бивши соц.страни) и може би това би било някакъв показател. Ако някой е следил или знае, би било интересно да каже.
Re: Цените на НИ след 2009
09-01-2008 - 07:44:42
Объркал си се за официалното приемане на еврото. В еврозоната няма да влезем скоро...
Re: Цените на НИ след 2009
09-01-2008 - 09:01:53
Продавач е прав за цените на качествени имоти. Но сега новото строителство не е качествено и няма нищо общо с изискванията за локация, инфраструктура, изпълнение на самото жилище и т.н. Само името най-често е ЛУКС.
Та, ако се пита за общия случай, то наистина не е ясно колко ще държи инерцията на пазара и ще се покачват цените. Година-две може да издържи в най-оптимистичния според мен вариант. Все още българинът няма финансова култура и се набутва с кредити. Но пък при сегашния огромен брой ипотечни кредити вече не е ясно... Да не забравяме, че куп хора теглят кредити, които им излизат по над 60-70% от семейния бюджет, ама да не се минат, като скочат още цените. В същото време капитализацията на имотите е минимална и е практически невъзможно да се изплати имот от отдаване под наем. Така че:
1. Заплатите масово по чудо скачат 3-4 пъти, наемите-и те толкова, и пазарът се стабилизира при близки до сегашните цени.
2. Цените почват да падат, а това при куп закупени имоти за препродажба, а не живеене или печелене от наеми означава опит за бързо освобождаване на най-ниската загуба.
За всеки случай просто трябва да се отчита факта, че се гони единствено увеличение на цените. Самата инвестиция не може да се изплати никога от експлоатацията на самия имот. Цената, на която може да се говори за изплащане от наеми/или даже да си на сметка да купиш, вместо да си наемател/, е поне 2-3 пъти по-ниска от сегашната.
Re: Цените на НИ след 2009
09-01-2008 - 12:19:46
Очаквам 10000 евро квадратня метър и всички закупили имоти през тази година при 4-500% процента печалба за инвеститора ще бъдат вкупом снимани за челните корици на списанията за инвестиции. Последните ще бъдат супер богати купои, които отдават безценните си жилища на останалите бизимотни граждани. Полседните ще пълзет по корем и ще плащат по 4-5000 евро наеми на месец. Всичко това се дължи на факта че никога инвеститор никога няма да продава при по-ниска от споменатата печалба.
Re: Цените на НИ след 2009
09-01-2008 - 12:45:33
Ако някой направи прогноза в какво съотношение лев-евро ще влезем в еврозоната, прогнозата за цените на НИ ще е по-лесна... При това правителство, при очертаващото се следващо... мисля, че въпросът е по-скоро за хора с гадателски способности...
Аз определено не съм такъв ! winking smiley
Re: Цените на НИ след 2009
09-01-2008 - 13:04:02
Грийнбул , като ти прочетох поста си спомних за един мой от преди 2 месеца :

Re: US-издание: В България има ”имотна пирамида”
Изпратено от: Калоянчев (IP съхранено)
Дата: November 30, 2007 07:07PM




[www.howestreet.com]


"Царят е гол" ? Не може да бъде, няма никаква пирамида тук, даже още е еФтино, аз очаквам цените да стигнат поне 2000-2500 евро до няколко месеца. Тогава ще съм сигурен, че ТОВА са цените и няма мърдане надолу, отивам залагам бял и черен дроб и други дреболии, тегля 100 000 евро и си купувам жилище, което до година ще продам на някой друг "нуждаещ" се, за поне 200 000 евро и така до няколко години всички притежаващи по едно жилище ще бъдат милионери(тези с повече ще са мулти). После тези "тъпи" американци, ще ни обяват за страната с най-много милионери и пак ще кажат че сме балони, но ние напук на тях и на всякаква логика ще се държим до край, чакайки имотите да станат по няколко милиона, следващото поколение ще бъдат милиардери и т.н. и т.н. Накрая със всичките тези кинти ще купум хамериканците и ще им затворим устата веднъж завинаги, за да спрат да пишат такива лоши работи ...

Няма балон, няма и дирижабъл, нещо друго, но по-голямо е ..........

Петък е, фън да става, купувайте-продавайте, ваша си работа. После някой ще го боли, ама иначе няма да е интересно ........




Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход