Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените на НИ след 2009

Публикувано от IQ 
Re: Цените на НИ след 2009
12-01-2008 - 21:05:15
Калоянчев Написал:
-------------------------------------------------------
> Глобал , аз съм посочил , че при криза за дадена
> банка изходите са следните :
> 1.Спасява я НБ
> 2.Решават собствениците - т.е. или я спасяват /
> чрез финансиране или продажба/ или както е закона
> в БГ влизат синдици .
> Има и 3-ти вариянт - национализират я , но според
> мен в БГ е неприложим .
> Ако ти знаеш за някой друг вариант , сподели със
> нас .

Посочил си, че банките, като последствие ще имат :
1. нужда от свеж ресурс и
2.-то ,не го разбрах...

sad smiley
Но , принципно мерките, ( 3-те варианта) , които си посочил, са единствено възможните в целия свят. Е, има и някои други, като например, т.нар "особен надзор, осъществен от квестори на централната банка", които могат да спасят банката в криза, но това не променя нещата. В това отношение, бяхме принудени от членството в ЕС, да възприемем Базелските стандарти. Не виждам нищо различно при международните банки-филиали и тези, регистрирани по българското законодателство.
IQ
Re: Цените на НИ след 2009
12-01-2008 - 22:47:19
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
> >Доста грешки има допуснати в горните редове.
> Пазара на НИ в Канада изобщо не е зависим от този
> в САЩ(и защо да е зависим). Американските банки
> нямат почти никакво присъствие в Канада, търсенето
> на имоти търпи спад от 1 година насам или поне е в
> застой, по-скоро заради лошите новини и
> неувереноста на потенциалните купувачи отколкото
> реални последици от срива на ипотечната система в
> САЩ


Тук доста мога да поспоря но ще излезнем от темата а и не виждам смисъл. 2007 беше най-силната година от много време насам. Това се сочи в тел. предавания, радио, вестници и специализирани статии и статистики. Не знам какво говориш. Както и да е, ставаше въпрос за България, все пак. Да не се отлконяваме.


Re: Цените на НИ след 2009
12-01-2008 - 23:25:04
IQ Написал:
-------------------------------------------------------
> Don Balon Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > >Доста грешки има допуснати в горните
> редове.
> > Пазара на НИ в Канада изобщо не е зависим от
> този
> > в САЩ(и защо да е зависим). Американските
> банки
> > нямат почти никакво присъствие в Канада,
> търсенето
> > на имоти търпи спад от 1 година насам или
> поне е в
> > застой, по-скоро заради лошите новини и
> > неувереноста на потенциалните купувачи
> отколкото
> > реални последици от срива на ипотечната
> система в
> > САЩ
>
>
> Тук доста мога да поспоря но ще излезнем от темата
> а и не виждам смисъл. 2007 беше най-силната година
> от много време насам. Това се сочи в тел.
> предавания, радио, вестници и специализирани
> статии и статистики. Не знам какво говориш. Както
> и да е, ставаше въпрос за България, все пак. Да не
> се отлконяваме.
> Нямам намерение да споря защото наистина ще излезнеме от темата. И все пак цялостен анализ за състоянието на пазара на НИ в Канада за 2007едва ли е направен. Едно мога да кажа от собсрвено наблюдение, че новините от САЩ, намалиха търсенето, поне до някъде. Наистина 2006 беше много силна. Другото което искам да кажа е че ръста на покупките на жилища навсякъде по зап. Европа и сев. Америка е мерило за ръста и здравето на икономиката и като такова е в право пропорционално съотношение. Всичко останало е "балон". В Канада такъв "балон" имаше в края на 80-те, не искам да го описвам подробно, само ще кажа че балона беше спукан с мерки от страна на правителството.
>
>


Re: две въпросчета До Продавач
19-04-2010 - 22:19:12
avatar
Quote
Спиридон Тепавичаров
1. Някъде в предишните форуми прочетох нещо мноооого впечатляващо: Ако някой беше казал през 2002 година че долара ще удари 1.30 лева за колко луд щяха да го обявят? -предполагам за безнадеждно луд. Само след 5 години това е факт.
2. В Щатите в момента имотите са на 70% от цените преди две години . Ако преди две години по време на заемната еуфория там някой беше предрекъл 30% спад в цените каква диагноза щяха да му лепнат?-предпполагам горепосочената. Но 30-те процента са си 30%
Така че, Продавач, разбирам те в ролята на "основен дразнител" както се изразяваш, забавно е. Но за прогнозите ти нека да поговорим след 2-3 години
Жив и здрав
Re: Цените на НИ след 2009
19-04-2010 - 22:28:59
Quote
greenbul
Очаквам 10000 евро квадратня метър и всички закупили имоти през тази година при 4-500% процента печалба за инвеститора ще бъдат вкупом снимани за челните корици на списанията за инвестиции. Последните ще бъдат супер богати купои, които отдават безценните си жилища на останалите бизимотни граждани. Полседните ще пълзет по корем и ще плащат по 4-5000 евро наеми на месец. Всичко това се дължи на факта че никога инвеститор никога няма да продава при по-ниска от споменатата печалба.

почти съм познал :}
Re: Цените на НИ след 2009
20-04-2010 - 15:38:32
Не знам откъде я изровихте тази тема, ама ако знаех за нея можеше и да не се набутам на БФБ. Знаех(предвидих), че ще има корекция и влязох на 1200 при ПИК 1900 (38% - по едни книжки) и го ядох дървото.
Сега съм по търпелив - от пик 1200 чакам 300, че и да стане 200 да не е голяма набутката smiling smiley.
Поздравления куку987 *bow*
Re: Цените на НИ след 2009
20-04-2010 - 20:05:04
Затова ли си такъв злобен, защото си направил тъпа инвестиция. Ама това на нашата борса си е най-голямата глупост да се инвестира, но всички прекарали се там са станали жертва само и единствено на собственото си желание да печелят пари, без да работят. Класика......
Re: Цените на НИ след 2009
20-04-2010 - 20:13:51
avatar
Не си личи каквато и да е нотка на злоба в коментиралият преди теб "Имотко", за разлика от изказванията на "имотните" във форума играли на спекулативният пазар с имоти. winking smiley
Re: Цените на НИ след 2009
20-04-2010 - 23:36:19
valsodar , мерси за "изкопаната антика".
А за поста на kuku адмирации!!!
Като гледам датата на написване и сравнявам в настоящето.....всичко си върви едно към едно по кукувото "врачуване".
Re: Цените на НИ след 2009
21-04-2010 - 00:59:39
Quote
kompas
Канадецо с къщите по 20 000 $
Искам да ми обещаеш че АКО ТЕЗИ ГЛУПОСТИ КОЙТО СИ НАПИСАЛ НЕ СЕ СБЪДНАТ

ПРЕД ЦЕЛИЯ ФОРУМ ЩЕ СЕ ИЗВИНИШ ЧЕ НИЩО НЕ РАЗБИРАШ ОТ ИКОНОМИКА.

ЗА МЕН ТОВА Е ВИДИМО НО ИСКАМ ПРЕД ВСИЧКИ

СТАВА ЛИ.
winking smiley winking smiley winking smiley

Автоматичен подпис:
Моля Ви да приемете спокойно факта, че КРАХ НА ПАЗАРА на НИ в БЪЛГАРИЯ НЯМА

А дали компас/ivorad сега ще се извини на набълбуканите ипотекари за успокояващият му автоматичен подпис???

купувъ нищу, прудавъ сичку, нъема крупиетъ и давъ под наем почти девици
=====+++Баш Агенция.ком+++=====
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход