Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Най-хубавата страна на форума

Публикувано от nikoj 
Най-хубавата страна на форума
08-01-2008 - 13:39:30
Хубавото във всички форуми е, че можеш да пишеш всевъзможни простотии.Още по-хубаво е че има и кой да ти ги чете.
Прави ми впечатление,че всички които прогнозират покачване на цените са продавачи. Някой си там собственик на агенция за недвижими имоти прогнозира
15% покачване на цените на жилищата. Ами много ясно де, ако каже че ще има намаление, ще очаква продажби тия дни по коледа (за тази година де 2008).
На друго място пишеше,че агенциите за недвижими имоти прибирали от 2 до 3% комисионна.Имаше и място на което пишеше, че прибират поне 20-30%. Истианта е, че с 2-3% ще си избършат з----те и ще си платят тока и тел. за офиса, с 20-30% бая бърсане ще падне smiling smiley

Интересното както винаги е, че когато някъде по света стане нещо и цените се вдигнат, в България се реагира мигновенно и се прави необходимата ценова корекция.В обратния случай започва да се говори, че това до нас няма да стигне.

Помните ли темата за кредитите. От 01.01.2008 май са други лихвените % по кредитите.До преди няколко мвсеца всеки си мислеше да тегли кредит за 20-25 години сега в един момент започнаха да ги броят по 35 год. Абе то човек да убиеш ще ти дадат около 17 год. и не е задължително да работиш за да си ги лежиш.

Както и преди съм го казвал в България принципите на пазарната икономика не важат,защото просто няма такава. Гледах едно интервю с накакъв голям икономист,на който му зададоха въпроса има ли в България СПЕКУЛА.
Отговорът беше : - Аз като имономист не мога да използвам това понятие.
Защо бе икономисте то това понятие от икономиката идва.
В момента СПЕКУЛА на пазара на НИ има и главните организатори са:
1.АГЕНЦИИ ЗА НЕДВИЖИМИ ИМОТИ
2.БАНКОВИТЕ ИНСТИТУЦИИ

И запомнете: инфлацията в българия е около 4% както винаги smiling smiley
Re: Най-хубавата страна на форума
08-01-2008 - 13:47:56
Инфлацията е ок 12% за второто тримесечие на годината според НСИ. А тия дни има обяви в София на по 1600-1700 евро/кв.м. за ново строителство на голо... Спекулата си върви яко. На банките им е ясно, че народът ще плаща даже да му продадат жилището на 3-4 пъти по-ниска цена. Да, те са сред виновниците за балона- дават кредити на калпак при нереална оценка. Или всъщност, виновни са хората, които не си правят сметката за парите, а се лъжат да имат имот на всяка цена и да го продадат след година на двоийна цена или поне да спестят от наеми. Ама наемите почти не мърдат от години и няма как да мърдат, щом един наем е към половин средна заплата за почти всеки град.
Re: Най-хубавата страна на форума
08-01-2008 - 13:55:49
дрън-дрън :crazy:
събуди сеsmiling smiley
08-01-2008 - 14:28:15
avatar
:} :} :} :} :} :}
Само да ти споделя няколко неща за брокерите защото аз съм такъвsmiling smiley
Това за 30% оскъпяване за на имотите и "препродаване" за мега глупости и никой не ги прави, но това знаем само брокерите другите търсят сензации (визирам журналята, които не са в час и пишат подобни измислици)
Другото нещо е че брокерите нямат кой знае каква да го наречем далавера цените да са високи - напротив ако те са много високи хората ще търсят имоти и ще се двуомят по година две преди да купят нещо толкова скъпо. Съответно ще има по-малко сделки , а това не е добре за никой брокер. Това беше записано в автоматичния ми подпис за да не се налага да го повтарям по 100 пъти за всеки новодошъл във форума, но понеже "атаката" за срив, спад, крах, балони, драми и т.н. почва да ме дразни и реших да сменя подписа за да видим аджеба КОГА ще бъде този крах и понеже знам, че няма да го бъде скоро и ще предизвикам доста хора с подписа си - заповядайте да спорим пък времето ще покаже надут ли е балона чак толкова или не е - за мен това няма значение. За хората за които това има много голямо значение - то им личи как беснеят из целия форум предимно емигрантите искам да ги попитам как да им помогна?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Най-хубавата страна на форума
08-01-2008 - 14:59:56
Ще мръднат и наемите бъди спокоен но така ще мръднат че докато се усетиш и ще се чудиш как да хващаш влака за провинцията при баба че не се издържа в София .
Наемите и преди в София бяха 150 евро пък масовата заплата беше 500 лева .
Сега ще бъде същото наемите началото на 2009 ще са 500 евро за 2-стаен апартамент ново строителство пък заплатите ще са 700 евро в БЪЛГАРИЯ винаги е било така и много хора са се чудили защо е така и как става но става .Да не говорим че и сега наемите на ново строителство в добрите квартали са от 350-500 евро.
Виж за панелките съм съгласен че реалния наем за гарсониера началото на 2009 ще е 250 евро .
Затова казвам който не мисли навреме ще го яде след това и ще му се вие свят. :crazy:

Иначе аз тези неща не трябва да ти ги пиша господин dreamer79 защото ти ще ми трябваш след 2 години.

Автоматичен подпис:
Моля Ви да приемете спокойно факта, че КРАХ НА ПАЗАРА на НИ в БЪЛГАРИЯ НЯМА.










Re: Най-хубавата страна на форума
08-01-2008 - 15:42:17
Ново стоителство 50кв.м. в Манастирски ливади за под 200 евро как ти звучи? Щото това е моят наем. А отчети, че 150 евро в 2004, са сегашни ок 200 евро... Да, инфлация знаеш ли що е? Значи наемът е скочил между 1.5 и 2 пъти/зависи дали смяташ инфлацията/, а цената на имота е скочила поне 4 пъти... А и не забравяй, че наемът зависи от това колко може да си позволят масата хора. Ако 100 човека искат наеми по 500 евро, а 90% от наемателите могат да си позволят до 300 евро, то 10 апартамента ще са заети. Другите ще са празни или ще се дадат на по 300 евро. Но тогава идва моментът, когато тези с 500 наем ще искат по-нисък или ще сменят хазяите с такива, дето им искат 300 евро. Това е саморегулацията на пазара. Заради нея наемите не мърдат почти вече 5-6 години. Даже на места реалното изражение на наема/с отчитане на обезценката на парите/ всъщност спада. smiling smiley А пазарът се засища с куп жилища, които са за отдаване под наем, защото собствениците плащат ипотека, а това им е второ или трето жилище за инвестиция. Кореняк софиянец в 70-80% от случаите има собствено жилище. Новото строителство е за новодошлите от провинцията, за отдаване под наем или купено в очакване да покачи цената си. А колко се строи? 30-40000 апартамента сигурно годишно. :crazy:
и...?
08-01-2008 - 15:44:27
avatar
ок и какво предлагаш да направимsmiling smiley? :}

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Най-хубавата страна на форума
08-01-2008 - 16:27:09
Ми, купуваме по един имот годишно да държим пазара и чакаме да се върти далаверата. :ami:
Re: Най-хубавата страна на форума
08-01-2008 - 16:31:06
avatar
:}

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Най-хубавата страна на форума
08-01-2008 - 16:35:27
ако наистина няма спадане на цените на имотите в София и намаляват сделките ,защо тогава напускат брокерите в софииските агенции??? clap:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход