Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос за наемите в София?

Публикувано от Geto 
Re: Въпрос за наемите в София?
05-01-2008 - 00:13:33
Изпратено от: Geto (IP съхранено)
Дата: January 4, 2008 11:23PM


Асене,
Защо не покажеш и др. страна на медала:

1. Клко % от американците имат каквато и да е нсионна осигуровка?
2.Същ може ли този американец да жвее с тази "държавна" пенсия?

2. Колко процента от американците получават така наречената от теб "Корпоративна" пенсия?

3. Колко пенсиони фонда изгърмяват годишно и пенсионера получава само един "четвъртит"?

4. Колко милиона американци нямат НИКАКВА здравна осигуровка?

5. Каква е най-ниската часова надница и кой може да живее с нея? Колко % са на тази стафка?

6. Когато един толкова "богат" пенсионер влезе за по-дълго в болницата пак ли излиза финансово богат?

Полека с хвалбите

Благодаря
Geto:Защо не покажеш и др. страна на медала-Bg!!!
Re: Въпрос за наемите в София?
05-01-2008 - 03:25:20
"2.б.-пак от компанията-401К-това е доброволен пенсионен фонд към повечето компании.характеризира се с това,че имаш право да внесеш определена сума пари месечно и от компанията да ти внесат също процент на твойте пари с техни пари.процента варира и е от 50до 200%,от внесените ти пари.той е без данъци,ако го изтеглиш след 59 годишна възраст.
голяма част от пенсионерите стават милионери,благодарение на този фонд.за това и в сащ се харчи яко и хората не се плашат от това,че не спестяват пари,а дори и много задлъжняват"

Тази част за пенсионерите -милионери е далеч от истината, защото:
Средна годишна заплата - около $35000
Фирмите позволяват по този фонд да се внасят до 6% от заплатата:
35000 * 6% = $2100 годишно
Компанията добавя още толкова - $2100
Общо стават $4200 годишно
30 години по $4200 = $126000 за цял живот.
Освен това пропускаш много подробности, че когато сменяш работа трябва да мине известно време, докато имаш право на този план, а работа се сменя често(през 5 години), че докато не минат 5 години не получаваш цялата сума, която ти се полага от компанията, и фирмите използват този факт, за да те изритат, когато решат,че ти дават твърде много.




Re: Въпрос за наемите в София?
05-01-2008 - 03:30:52
"най ниската (пенсия) в сащ е 735$-за десет години работа,на минимална заплата...."

Това също не е вярно:




Отговорът е около $360, с които не можеш да платиш данъка на имота си, или наема си....
Re: Въпрос за наемите в София?
05-01-2008 - 03:32:41
Голям хитрец си Асене, голям.............
Re: Въпрос за наемите в София?
05-01-2008 - 04:03:50
Наблюдател,хайде сега чукни за пенсия на 67години,както е в бг.а не на 62 години.
да видиме какво ще покаже.
и чукни за 40години,както е в бг ,да видиме още колко повече ще покаже.
знаеш ли кога в бг ще вземеш пенсия за 10 години стаж?

а до първото-сметни не за 30години,а за 40 години и сметни колко ще се капитализират тези пари,като сравниш с основния инвестиционен индекс за сащ-дау джонс.(за последните 40 години)
чувал ли си за капитализирана лихва и какви са тези твои сметки-тези пари акумулират с времето мойто момче.ама ти не си стигнал до нивото да ги разбираш тия работи.
тва тук и децата го знаят.
как не знаеш-трай си!!!!!!!!!!!!!
Re: Въпрос за наемите в София?
05-01-2008 - 04:29:23
"Наблюдател,хайде сега чукни за пенсия на 67години,както е в бг.а не на 62 години.
да видиме какво ще покаже.
и чукни за 40години,както е в бг ,да видиме още колко повече ще покаже.
знаеш ли кога в бг ще вземеш пенсия за 10 години стаж? "

"най ниската (пенсия) в сащ е 735$-за десет години работа,на минимална заплата...."

Става въпрос не на каква възраст си се пенсионирал, а каква пенсия ще получиш след 10 г. работа. Сложил съм $15000, което е $7.20/час, но не забравяй, че за някои щати е все още $5.15/час.


"а до първото-сметни не за 30години,а за 40 години и сметни колко ще се капитализират тези пари,като сравниш с основния инвестиционен индекс за сащ-дау джонс.(за последните 40 години)
чувал ли си за капитализирана лихва и какви са тези твои сметки-тези пари акумулират с времето мойто момче.ама ти не си стигнал до нивото да ги разбираш тия работи. "

Говорим за днешни долари, ако смятаме отпреди 40 години, тогава са работили за $20 на седмица. Така и пише на писмото, което получаваш всяка година от Social Security administration - "today's dollars" и "inflated dollars" . Сметнал съм това, което ще получиш, сметнато в днешни долари.

И за 50 години да го сметна, пак е мноооого далече от милион.
Re: Въпрос за наемите в София?
05-01-2008 - 04:31:02
Наблюдател,наблюдаваш ли наблюдателно?
ето ти да си наблюдаваш как и дешата в америка знаят да смятат,за разлика от теб:

[www.bankrate.com]

ето ти и калкулатор за 401К с зададени-40 години,5%годишно увеличение,100% мечване на 6 %,към то 10% на заделяне.при 35000 $ годишна заплата.

получава се над 3 милиона и половина,а не както ограниченото ти мозъче смята -сто и двадесет хиляди.

или аз не съм хитрец,защото казах дори и 3 пъти помалко.
а ти за пореден път се доказваш ,че не мойеш да смяташ елементарни сметки.
как ще ти харесва тук?не е за такива като теб.......
Re: Въпрос за наемите в София?
05-01-2008 - 04:34:45
калкулатора не връща на моите зададени данни-постави 35000$,вместо40000$,с 5%годишно увеличение и за 40 години
Re: Въпрос за наемите в София?
05-01-2008 - 04:58:22
Ясно си пише: Your total is 3,300,000 in 40 years.
Това са 120000 днешни долари, които СЛЕД 40 години ще се равняват на милиони. И то при 10 % възвращаемост, което е много съмнително.
Асенеее, Асене, що си губя времето с тебе.....


Re: Въпрос за наемите в София?
05-01-2008 - 05:08:04
Знах си че така ще стане. От имотни зехме, че се хвърлихме на емигрантски теми. Петре ние с тебе започнахме тази работа и мисля, че е редно да я прехвърлим към някой от хилядите емигрантски форуми. Там ще ти кажат "100 причини поради които трябва да емигрираш"или "Защо мразя България"! Но моля те, не ни разочаровай, нивото е мн. ниско.

Асене, прав си няма и място за сравнение с българската система и пенсии, но аз лично се изненадах колко нищета и мизерия има в "Обетованата земя", та само заради това ми се искаше да чуем и другата страна. А относно докторите говори се, че когато тук стачкуват медицинските работници смъртноста намалява с 45%

Наистина ли изговорът ми звучи евангелистки? Това е нещо ново! Дали не създавам такова впечатление защото се старая да не използвам чуждици? Когато си ходя в България се изумявам, как може хората да заменят толкова красиви български думи с английски! "Колко ще ме чарджат?" или "Кастинг", "Интервю" От тази гледна точка май наистина звуча страно winking smiley

Както решите, но мисля, че трябва да се върнем към основната тема. И за да не скандализирам някои приятели тук ще се въздържам да използвам цитати от Библията. Обещавам.
Получих мн. цени съвети и благодаря на всички.
Сега, как мислите е по-добре, обзаведени апартаменти, не обзаведени или една част така, а другата иначе? Да включа ли гаражите или кой както иска?

Останете си със здраве и не се главоболете много. Както се казва утрото е по-мъдро от вечерта!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход